۱۳۹۲ يکشنبه ۱۲ آبان  - 2013 11 Sunday
گفتگو با شهردار منتخب سراب گفتگو با شهردار منتخب سراب
مهمترین اولویت کاری ام در شهرسراب تلاش برای جذب سرمایه گذار ...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 82 کد مطلب: 1024  

انتقاد شدید امام جمعه سراب از مداحان چندمیلیونی

۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان ساعت 15:46سراب فردا به نقل از فارس:حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی  در جمع جوانان شهرستان سراب اظهار کرد: آیین‌های ویژه محرم و صفر باید طوری برنامه‌ریزی و اجرا شود که در آن فلسفه و هدف اصلی از قیام حسینی در متن قرار داشته باشد.

وی با انتقاد شدید از مداحان چند میلیونی و نرخ‌های کذایی برخی مداحان گفت: اخیرا با کمال تأسف شنیده شده که گروهی از مداحان شهر اردبیل که به شهرهای همجوار نیز مداح می‌فرستند هزینه و نرخ 10 میلیون تومان تعیین کردند.

امام جمعه سراب با ابراز تاسف و ناخرسندی از این وضع اظهار کرد: مداحی که برای مداحی اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون‌داری مجلس حسینی را ندارد.

امام جمعه سراب به نقل قولی از حجت‌الاسلام عاملی نماینده ولی فقیه در اردبیل اشاره کرد و گفت: در بیان دغدغه خود در این زمینه آقای عاملی به صراحت تاکید کرد که مردم از راه دادن چنین مداحانی به مجالس جلوگیری کنند.

امام جمعه سراب به چشم و هم‌چشمی برخی هیئت‌های عزاداری در این زمینه هم اشاره کرد و یادآور شد: در یکی از محله‌های فقیرنشین سراب مداحی برای نیم ساعت 1.5 میلیون تومان از آن هیئت گرفته بود در حالی که افرادی در آن محله محتاج چند 10 هزار تومان هستند.

نباید حاشیه‌ها بر متن‌ها غلبه کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی سراب به ضرورت اجتناب از حاشیه‌ها در عزاداری‌ها تاکید کرد و گفت: نباید حاشیه‌ها بر متن غلبه کند که در اینصورت از اهداف عالی محرم و صفر فاصله گرفته‌ایم.

وی نماز را روح برنامه‌های عزاداری‌ها دانست و افزود: چگونه می‌توان در وقت اذان و نماز همچنان به مداحی و عزاداری پرداخت در حالی که نماز اول وقت در بحبوبه میدان جنگ در عاشورا الگویی برای مؤمنان و دوستداران اهل بیت است.نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :