۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ آذر  - 2013 12 Sunday
نشست صمیمانه با دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی نشست صمیمانه با دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آغاز طرح نفلین‌سینیت د...
ویدئوی گفتگوبا ملازاده مربی ارشد ذکافونگ ویدئوی گفتگوبا ملازاده مربی ارشد ذکافونگ
اژدر ملا زاده با همکاری تربیت بدنی سپاه نخستین مربی ذکافونگ ...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 318 کد مطلب: 1073  

دكتر روحانی هم از نفلین نشست/مذاكرات نفلینی در تهران

به دنبال توافق هسته ای بعد از 10 سال بین ایران اسلامی و كشورهای 5+1در تهران نیز مذاكرات نفلینی شدت گرفته است مردم سراب انتظاردارند مذاكرات نفلینی نیز بعد از 10 سال كلنگ زنی به توافق عملی منجر شود
۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ آذر ساعت 12:52
به دنبال توافق هسته ای بعد از 10 سال بین ایران اسلامی و كشورهای 5+1در تهران نیز مذاكرات نفلینی شدت گرفته است مردم سراب انتظاردارند مذاكرات نفلینی نیز بعد از 10 سال كلنگ زنی به توافق عملی منجر شود

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه که شامگاه دوشنبه  در فضایی صمیمی برگزار شد موضوعات مهمی در رابطه با آذربایجان شرقی و دغدغه های مردم این استان مطرح شد که مهمترین آنها عبارت بود از  دریاچه ارومیه، جاده ابریشم، قطار سریع السیر تبریز تهران، معادن مس سونگون، آلومینیوم نفلین سینیت سراب، بررسی وضعیت زلزله زدگان ارسباران، وضعیت اشتغال و معیشت مردم استان.

  

مهناز بهمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور مسئولان وزارت صنایع و معادن، استاندار آذربایجان‌شرقی و رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی طرح نفلین سینیت سراب و راهکارهای لازم برای حل مشکلات و موانع موجود این پروژه بررسی شد.

وی افزود: در این نشست مقرر شد تا یک ماه آینده راهکارهای لازم توسط پیمانکار و شریک تکنولوژیک روسی طرح بررسی و گزارش آن ارائه شود.

بهمنی با اشاره به اینکه فاینانس، دانش فنی و نقدینگی در حال حاضر از موضوعاتی است که باید مورد اقبال همه مسئولان مربوطه قرار گیرد، گفت: در این جمع نیز باید موضوع دانش فنی را در اولویت موضوعات یاد شده قرار داد که طرف روسی در حال ارزیابی تکنولوژ‌‌ی‌های موجود برای استفاده در این پروژه است.

بهمنی از تلاش برای حل مشکل نقدینگی طرح خبر داد و در مورد فاینانس طرح نیز گفت: فاینانس طرح به ضمانت‌نامه‌های بانکی پیمانکار ختم شده و با ارائه این ضمانت‌نامه‌‌ها استفاده از فاینانس برای این طرح ممکن خواهد شد.

این نماینده مجلس نهم اتمام بخش زیرساخت‌های طرح مذکور را نیز یادآور شد و گفت: زیرساخت‌های این طرح از برق با پست 230 کیلو وات، آب و گاز تا دو ماه آینده به طور کامل اتمام خواهد یافت و این طرح از لحاظ امور زیربنایی مشکلی را نخواهد داشت.مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از توافق حاصل شده در مذاکرات هسته‌یی ابراز خرسندی کرد و گفت: این توافق که با زحمات سرداران عرصه دیپلماسی سیاسی کشور حاصل شد در جامعه بین‌المللی خوش درخشید و توافقی در جهت عزت، مصلحت و حکمت انجام شد که باعث شادی دوستان و نگرانی دشمنان گردید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامناسب و رشد نامتوازن به ویژه در حوزه صنعت و معدن در شهرستان سراب، اظهار کرد: متاسفانه شرکت آلومینای شهرستان سراب نقشی در صنعت ندارد. از وزیر صنعت و معدن درخواست می‌شود نسبت به این موضوع تدابیر لازم را اتخاذ کند.

وی همچنین در تذکری به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خواستار اجرایی شدن ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه به منظور ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی شد.

نماینده مردم سراب در مجلس همچنین نسبت به عدم امنیت شغلی کشاورزان به وزیر کشاورزی تذکر داد.

بهمنی در پایان از وزیر کار خواست تا در راستای اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان اقدامات لازم را جهت اجرایی شدن انجام دهد و گفت: همچنین درخواست می‌شود این موضوع در اداره آموزش و پرورش نیز در اولویت قرار گیرد.


*عكس یادگاریتتات : آیا در این جلسه که مقداری هم به نفلین رسده شده آیا کارشناسی هم حضور داشته یا ، متاسفانه آقایان نصیر پور و رحمانی و خانم بهمنی و... طبق روال گذشته خود کارشناسی کرده اند که متاسفانه نتیجه خاصی غیر از سهم خواهی آقایان و خانمها به دنبال نخواهد داشت و مردم زیاد خوش به حالشان نشود . هرگز نخارد پشت من جز ناخن انگشت من . تا زمانی که کارشناسان اهل فن و بلد به کار با اربابان تصمیم گیری کشور جلسه توجیهی نداشته باشند و مجلسیون و سیاسیون جای ایشان را بگیرند ( بجای آنکه آنهارا همراهی کرده و کمک کنند ) در این مملکت ، ملت از بابت راه اندازی درست و صحیح و فنی چنین پروژه هائی ، بی خیال گردند و فکری به حال خود کنند و به این نفلین سینیتها دل خوش نکنند .
امیر : شهرهای بسیاری هستن که مرکز استان نیستن ولی ده ها برابر شهر ما رشد کرده اند: مراغه- مرند - ابهر - کاشان - سبزوار و ...
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :