۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند  - 2015 3 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1816 کد مطلب: 1081  

نشست صمیمانه با دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آغاز طرح نفلین‌سینیت در سراب در سال 1382 بعد از انجام کارهای مطالعاتی صورت گرفت، اظهار کرد: آغاز این طرح بعد از موفقیت طرح پایلوت آذرشهر بوده و موضوع نداشتن توجیه اقتصادی عملاً منتفی است
۱۳۹۲ سه شنبه ۱۲ آذر ساعت 18:33*مدیرمسئول و کارکنان هفته نامه پیام روز و  پایگاه خبری سراب فردا با دکتر جبارزاده استاندار محترم استان دیدار کردند در این دیدار دکتر جبارزاده در پاسخ به بیان دغدغه ها و مسائل متعدد سخنان بسیار مهمی بیان کرد که بخش های  از ان را تقدیم مخاطبان خود می کنیم:


سراب فردا:سراب،اسماعیل جبارزاده عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران شهرستان سراب اظهار کرد: برای هر شهری اگر بخواهیم محور توسعه‌ای تعریف کنیم، این محور در شهرستان سراب مجتمع تولید پودر آلومینا از نفلین‌سینیت است.

نفلین نخستین موضوع کاری استاندار در تهران/ تاسف از کندی کار در نفلین‌سینیت

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آغاز طرح نفلین‌سینیت در سراب در سال 1382 بعد از انجام کارهای مطالعاتی صورت گرفت، اظهار کرد: آغاز این طرح بعد از موفقیت طرح پایلوت آذرشهر بوده و موضوع نداشتن توجیه اقتصادی عملاً منتفی است.

جبارزاده ادامه داد: متاسفم که در این چند سال پیشرفت چندانی در طرح حاصل نشده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اهمیت موضوع نفلین‌سینیت، از تشکیل جلسه مشترک استاندار با مدیران وزارت صنایع و نماینده سراب در محل وزارت صنایع خبر داد و تاکید کرد: در این نشست کاری که با هدف تسریع در این پروژه و بررسی راهکارها و موانع آن صورت گرفته، از آنها خواسته شد تا ظرف یک ماه گزارش کاملی از روند کار ارائه کنند.

وی افزود: حتی با سفیر روسیه نیز هماهنگی‌هایی برای حضور هیئت کارشناسی ایرانی در روسیه و بررسی فنی موضوع صورت گرفته است.

ضرورت فعال شدن دوباره مجمع نمایندگان شمال‌غرب کشور

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان تجربه خود در دوران نمایندگی مجلس یادآور شد: در آن مقطع نمایندگان چهار استان مجمع مشترکی تشکیل داده و فعالانه مسائل را پیگیری می‌کردند.

وی گفت: خوشبختانه با استانداران استان‌های همجوار تعامل و هماهنگی خوبی داریم.

نباید در توسعه سراب صرفاً به ظرفیت‌های سنتی اتکا شود

استاندار آذربایجان‌شرقی در مورد استعدادهای شهرستان سراب افزود: در گذشته از ظرفیت‌های سنتی اعم از کشاورزی و دامداری استفاده شده و انتظار داریم تا سراب سهم خوبی در  راستای صنعتی شدن و نیز ابزارهای جدید توسعه‌ای داشته باشد.

تاکید بر تدوین برنامه توسعه‌ای با نگرش به بخش غیردولتی

جبارزاده تاکید کرد: افزون بر برنامه‌های دولتی باید برای هرمنطقه و شهرستانی برنامه‌های توسعه‌ای با محوریت توجه و نگرش به بخش غیردولتی تدوین شود.

وی بیان داشت: اهل فن، دلسوزان سراب و مسئولان با هم‌اندیشی خود نسبت به تدوین برنامه‌های مبتنی بر شکوفایی و توسعه منطقه  اقدام کنند تا بتوان افق روشنی برای فعالیت‌های چهار ساله دولت در آن منطقه ترسیم کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فارغ از هرگونه گرایش و سلیقه، همه فعالان اقتصادی و علاقمندان سراب در اقصی نقاط کشور باید وارد عمل شوند، افزود: توسعه سراب هدف مشترک همه علاقمندان به این منطقه است و بنابراین باید حول این موضوع همکاری‌های تنگاتنگی صورت گیرد.جعفر زمانی : تغییر از ظرفیتهای سنتی به مکانیزه با نگرش کارهای انفرادی غیر ممکن است می بایست آموزشهای لازم جهت ترویج و توسعه در قالب تعاونیهای تولیدی و توزیعی و تشویق به کارهای گروهی و مشارکتی و صدور کالا از تولید به مصرف کننده باشد . انشاالله
دلنواز : جناب آقای استاندار هنوز نمیدانند و متاسفانه حافظه تاریخیشان یاری نمیکند که پایلوت آذرشهر در سال 85 به بهره دهی رسیده و کلنگ نفلین در سال 82 توسط آقای جهانگیری به زمین خورده . اگر کمی مطالعه در اسناد سایت اینترنتی طرح نفلین داشته باشند ، به این مهم میرسند . لازم به ذکر است که در سال 82 تلاش مصرانه و پیگیریهای دلسوزانه نماینده وقت سراب و همکاری ایشان بامجری کاردان و کاربلد و سرابی وقت طرح ( البته فقط کمک و همراهی نه دخالت و اظهار نظر و اعمال قدرت ) بود که علی رغم مخالفتهای چندی از نمایندگان و قت استان از جمله آقای استاندار فعلی که خواهان احداث این مجتمع در آذرشهر ( حوزه انتخابی ایشان در آن زمان ) بودند ، صورت گرفت . مذاکرات با صاحبان تکنولوژی این طرح بایستی توسط کارشناسان فنی این طرح که سالها است پشت در مانده اند صورت گیرد نه سیاسیونی همانند آقای استاندار و نماینده ها و یا نمایندگان سیاسی ایشان در طرح آلومینا . چرا که سالها است این گونه عمل شده و نتیجه این بوده که هست . پس آقای استاندار و یا نمایندگان محترم اگر به عوامل و کارشناسان دلسوز قدیمی این طرح که سالهاست پشت در مانده اند ومجال سخن گفتن و اظهار نظر پیدا نکرده اند ، فقط و فقط کمک کنند نه دخالت و اظهار نظر ، و زمینه را برای شکوفائی و بکارگیری آنها با خارج کردن عوامل کم سواد و کم تجربه خود از این طرح ملی ، و بها دادن به کارشناسان واقعی داخلی برای مذاکرات با صاحبان تکنولوژی فراهم سازند ، مطمئنا به نتایج مطلوب در کمترین زمان دست پیدا خواهند کرد و به 4 سال نخواهد کشید که این کار صحیح نتیجه خواهد داد . با تشکر و احترام
rasol : چرا طرح های اشتغال زایی در سراب اجرا نمیشود؟ سال 60هنگام برگشت از روستای کلانتر همسفر چند نفر از روستائیان شدیم عازم تهران بودند علت را جویا شدم در جواب گفتند فامیلامون از تهران خبر دادن دولت زمین رایگان برای ساخت مسکن در اختیار متقاضیان قرار میدن آلان یکی از کلانترها خالی از سکنه است ودیگری رمقی براش نمونده وخیلی از روستاهای ما اینجورین. چند سال پیش مقاله ای میخوندم که به طنز نوشته بود آسفالت کردن راه های روستائی مهاجرت آنها را آسان میکنه ولی عملا اینجوری شده خیلی از روستاهای شهر ما ودیگر شهرها خالی از سکنه شده آنهائی که رفتن تهران ویا دیگر کلان شهرها بطبع کار و زندگی می خوان دکتر و دارو می خوان ماشین می خرن جاده واتوبان می خوان قطار شهری وبین شهری می خوان وضعشون خوب شده پارک آبی وخاکی می خوان هوا آلوده است فضای سبز و پارک جنگلی میخوان پول فراوان دارن انواع هایپر میخوان راحت نمی تونن برن و بیان پل هوائی وزمینی میخوان مهموناشون هم که از دهات میان شوق برگشتن ندارن و خوش میگذره وموندگار میشن واین چرخه معیوب ادامه داردو چون نیازها روزافزون میشن هزینه های بیشتری را میطلبن باید آبرو داری کنیم شهرهای بزرک چشم وچراغ این مملکتن دهات خراب شن مسله ای نیس شهرهای کوچیک نباشن بدرک. خلاصه ته کیسه چیزی نمونده بما بدن
ذره بين : باسلام اميدوارم بيشترازاينهابه اشتغال فكركنندنه بجدايي مهربان چون الان هيچ فرصت شغلي نداريم اگه جدابشه چي/اگه شغلي بوددرميانه چكارميكردم جاي غريب كه همه مخالف شديدغيربومي هستند
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :