۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ فروردين  - 2016 4 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1980 کد مطلب: 1135  

فرماندار آینده سراب کیست؟

جایگزینی دولت تدبیر و امید به جای دولت مهرورزان و شروع آرام و تدریجی تغییر مدیران کل استان، نوبت رسیدن کشتی تغییر و تحول به ساحل فرمانداری‌هاست
۱۳۹۲ يکشنبه ۸ دي ساعت 07:51

سراب فردا به نقل از فارس:هر چند که به حکم شرع و قانون مدیران به عنوان سربازان مردم و نظام تا آخرین روز کاری موظف به ایفا وظیفه هستند اما گمانه زنی‌ها محفلی و رسانه‌ای باعث شده تا نوعی سستی و بلاتکلیفی بر روح دستگاه‌های اجرایی دمیده شود.

اگرچه فرماندار جوان شهرستان سراب فقط 18 ماه است به عنوان سکاندار ارشد اجرایی مدیریت شهرستان سراب برگزیده شده و با انتقال از آموزش و پرورش نخستین تجربه خود را در کسوت فرمانداری  به انجام می‌رساند؛ اما این روزها بحث تغییر فرماندار نقل محافل و مجالس خصوصی و عمومی است.

در این بین به درازا کشیده شدن تعیین تکلیف فرماندار فعلی به ابقا و یا تغییر و جابه‌جایی باعث شده تا به نوعی دوران طلایی فرماندارن خیالی برخاسته از گمانه زنی‌ها و محافل آغاز شود.

در این میان برخی فعالان و افراد جویای نام، خود با مطرح کردن نامشان در محافل  به نوعی درصدد شهرت افزایی و یادآوری خود به صاحب منصبان تصمیم‌گیر هستند، برخی نام‌های دیگر هم توسط علاقمندان و حامیان برخی افراد با هدف ابراز علاقه و اشتیاق به سکانداری فرد مطلوب خود مطرح می‌شود و اسم‌های دیگری هم که شنیده می‌شود گاها از منابع رسمی به صورت غیررسمی به بیرون درز می‌کند که نزدیک بودن ان به واقعیت دور از انتظار نیست.

در آخرین شنیده‌ها صحبت از انتصاب بخشدار اسبق سراب و بخشدار اسبق مهربان و نیز دو بازنشسته می‌رود، البته نگرانی برخی شهروندان از آمدن افراد با چندسال مانده به پایان دوره خدمتی به وضوح نمایان است.

اما آنچه که باعث شد تا فارغ از اسم‌ها و رسم‌ها به قلم فرسایی در این مورد بپردازیم عدم توجه به معیارها و شاخص‌ها و پررنگ بودن توجه به اشخاص و اسامی است که متاسفانه دامن گیر شهر سراب هم در ماه‌های اخیر شده است.

کسی سئوال نمی‌کند که فرماندار فعلی که از نیروهای جوان فرهنگی بوده و دانش آموخته رشته دکترای شیمی است فقط 18 ماه است که در کسوت فرمانداری فعالیت دارد آیا این مدت می‌تواند زمان مناسبی برای نمره دادن به کارنامه او و مهر زدن قبولی یا مردودی باشد؟

به هر حال آنگونه که استاندار سابق و فعلی در مصاحبه‌ها و گفته‌های  خود به آن اذعان کرده‌اند عقب ماندگی و کمتر توسعه یافتگی شهرستان سراب است.

خوشبختانه هم دولتمردان مهرورزی و هم دولتمردان تدبیر و امید در توسعه ناهمگون شهرستان سراب نسبت به شهرهای مشابه به ویژه شهرهای غرب آذربایجان‌شرقی هم نظرند

بنابراین دلسوزان و علاقمندان به شهرستان سراب از مدیر ارشد اجرایی شهرستان مطالبات و انتظارات به حقی دارند.

کسی که حکم فرمانداری این شهرستان را دریافت می‌کند باید بداند که پیشینه تاریخی و کهن این شهر به دوره اورارتورها می‌رسد و فرهیختگان و نام‌آوران بزرگی چون علامه امینی و...از دل این شهر اوج گرفتند بنابراین در درجه اول مدیر ارشد اجرایی سراب دل در گرو توسعه این شهر داشته باشد.

فرماندار آینده سراب فارغ از فشارها و مهره چینی‌های محافل و گروه‌های پیدا و نهان سیاسی انتخاب شود چراکه او باید بتواند با جمع کردن دلسوزان و فعالان حوزه های مختلف ره صد ساله را در چندسال بپیماید،به طور حتم فرماندار اگر از شایستگان انتخاب شود خواهد توانست بار را به سرمنزل مقصود برساند و اگر غیر این باشد باید پاسخگویی مطالبات محفل ها و اشخاص ذی نفوذ باشد.

اگر مسئولان اذعان به کمتر توسعه یافتگی شهرستان سراب دارند و حتی تعبیر عقب ماندگی ده ساله در صورت بی‌تفاوتی و غفلت یکساله را مطرح می کنند باید فرمانداری قوی و با نشاط را به شهرسراب بفرستند تا بتواند به خوبی بدود و با همراهی نماینده و امام جمعه شهر بسترهای لازم را برای جذب سرمایه‌گذار در این وانفسای  تزریق قطه چکانی بودجه‌های دولتی فراهم سازد. و مهمتر از همه نزاع‌های بی مورد و فرصت سوز با درایت دوری کند.عزت اله شادی : با سلام و عرض ادب خدمت همشهریان محترم؛ فرمانداری به لحاظ جایگاه یعنی نماینده دولت مرکزی در شهرستان ودارای بالاترین اختیارات اجرایی و متناسب با آن مسئول و پاسخگوی مردم و افکار عمومی می باشد.این جایگاه می طلبد که فرماندار دارای شاخص ها و ویژگی مختلفی باشد تا بتواند به شایستگی و بطور موثر و کارآمد مجموعه منابع شهرستان را بصورت بهینه مدیریت و به اهداف بلند مدت شهرستان جامه عمل بپوشاند.لذا فردی لازم است که یک استراتژیست باشد تا ضمن شناسایی تمام نیروهای موءثر منطقه به لحاظ قوت ها و نقاط قابل بهبود یا ضعف ها برنامه بلند مدت توسعه برای شهرستان تدوین و به مورد اجراء بگذارد،این برنامه شایسته است طوری تدوین گردد که مستقل از فرماندار و سایر مدیران شهرستان باشد تا با تغییر آنها برنامه با شکست یا با کندی در اجراء مواجه نشود.اگر همین یک کار را فرمانداری پیدا شود و اجرایی کند بقیه کارها روی غلطک می افتد و نیازی به کارهای دیگر نخواهد بود.در این بین وظیفه دلسوزان و بزرگان منطقه سراب است که سعی کنند دراین موضوع با هم دیگر به توافق برسند و نگذارند که شهرستان محل آموزش و آزمایشگاه سیاسیون برای پرورش مدیران باشد.ادامه دارد...
حميد : باسلام.بر همشهريان.محترم واستاندار محترم آقاي جبازاده اميد واريم شما در گزينش فرماندار براي شهرستان سراب كه قدمت حدودبيش از نيم قرن در فرمانداري بودن دارد توجه داشته باشيدكه سراب متاسفانه طي اين نيم قرن كه شهرستان شده از كليه شهرهي همسان خود عقب مانده است وحتي از شهرهاي كه بعد از انقلاب شهرستان شده اند ازجمله بناب.كه تا چندين سال پيش جز بخش هاي مراغه بود.الان يكي از پيشرفته ترين شهرهاي استان حساب مي شود.لذا از استاندار محترم خواهشمنديم كه باتوجه به اينكه آقاي مسعود سعادتي به جراعت ميتوان گفت شايد يكي از فرمانداران دلسوز وزحمت كش براي سراب در طي اين مدت كوتاهي كه در سراب بوده اند خدماتي زيادي انجام داده اند.وبراي آبادي ورفع مشگل شهرستان فعال بوده است. لذا از شما خواهشمند هستيم در صورت امكان با تمديد.فرمانداري ايشان در سراب موافقت بفرمايدد.واگر در صورت نياز طوماري نيز تهيه امضا وبه استانداري ارسال گردد.
محسن : باسلام ،خدمت مردم شریف سراب ومنطقه قهرمان خیز مهربان،امیدواریم با تغییر اصولی واعتدال گرایانه در حوزه فرمانداری شهرستان ،فردی توانمند ،برنامه ریز ،مردم محور،استراتژیست،بری فرمانداری انتخاب ومنصوب شوند.
علی2 : با سلام به همشهریان عزیز ، فرماندار سراب هر کس می خواهد باشد (منظور هر فرد با تجربه ، متخصص ،متعهد و لایق).فقط آنچه را که وظیفه قانونی اوست انجام دهد و مثل فرمانداران قبلی دولت ستایی نکند آخه فرمانداران قبلی در جلسات و سخنرانی هایشان بی جهت وقت مردم را می گرفتند و از دولت نهم و دهم تعریف و تمجید می کردند و مردم را آزرده خاطر می کردند.نظر آقا حمید هم در مورد ابقاءآقای سعادتی قابل تأمل است .
عزت اله شادی : با سلام مجدد،به نظر بنده یکی از مشکلات عدم توسعه وناکارآمدی سازمان ها فقدان احزاب محلی و منطقه ای منسجم و دارای آرمان و برنامه می باشد.این مساله باعث می شود که کسی یا گروهی احساس مسولیت وپاسخگویی نکند زیرا مقام صاحب اختیار منشاء قدرت و اختیار خود را از مردم و رای آنها واز نتیجه عملکرد اش نمی داند.چون این نقیصه است لذا در قانون و مقررات چندان اهمیتی به نحوه عملکرد مدیران و کارایی و اثر بخشی آنها داده نشده و چه بسا مدیران ناکارآمد و ناشایست که بجای تنزل در سیستم اداری و بوروکراسی ارتقاء مقام یافته ودر پست های کلیدی قرار گرفته اند.بنده طی 25سال خدمت ندیده و نشنیده ام که کارمندی را بخاطر بلد نبودن کارش تنبیه کنند یا مدیری را بخاطر ضعف مدیریتی بر کنار کنند.پس در وضعیت جاری بهترین کاری می شود در شهرستان سراب برای توسعه فکر کرد و فرماندار یا هر مدیر دیگری برای آن هدف بلند مدت تعیین کرد این است که این مسولیت را از نماینده شهرستان در مجلس بخواهیم،درست است که وظیفه نماینده قانون گذاری است ولی در چنین وضعیتی تنها نقطه و محور تمرکز نیروهای منطقه می باشد.باید این فرهنگ نهادینه شود که نماینده از مدیران ارشد اجرایی برنامه بخواهد و خود نماینده در مقابل مردم نسبت به موفقیت برنامه های اجرایی مسول باشد و ادامه نمایندگی اش به موفقیت برنامه های توسعه منطقه ای وابسته باشد.والا با دوتا نامه نوشتن به این یا آن وزیر وسخن رانی برای تبلیغات انتخاباتی برای منطقه توسعه و برای مردم نان نخواهد شد.با تشکر
محسن : باسلام ،امیداواریم فردی با مش تدبیر امید واعتدال ومعتقد به خدمت رسانی به مردم منطقه که منطقه ما واقعا محروم ونیازمند میباشد انتخاب گردد. مردمما نیازمند خدمت ورسیدگی به مشکلات هستند وفردی دلسوز می تواند به وضعیت این مردم رسیدگی نماید.
محسن : فرماندار سراب هرکسی باشد مشکلی نیست اما خدا کند به فکر جوانان جویای کار باشد نه به فکر فرزندان کسانی در فرمانداری کار می کنند باشد
علی3 : اگرانخاب فرمانداررابه نماینده شهرمحول کنیم ایشان حتما"0000 راکاندیدخواهندکردتاتعامل بیشتروبهتری باهم داشته باشندوفکرمیکنم بهترهم باشدودیگر اصطکاکی بین فرمانداری ونماینده نخواهدبود
محمد : جناب اقای فرماندار روستای دیزج سفید را دریابید جهاد کشاورزی سراب با انعقاد قرارداد طرح بارانی روستا را با سه شرکت بسته مقرر بود در عرض سه سال پروژه قابل بهره برداری باشد. با توجه به اینکه از اهالی نیز مبالغی دریافت شده متاسفانه 60% کار انجام نشده یعنی اهالی درعرض این 4سال نتوانستند حاصلی برداشت کنند. کوتاهی از جهاد کشاورزی است و.... لطفا رسیدگی شود وخواهشمند است گزارشی از عملکرد تهیه ودر اختیار عوامل مربوطه گذاشته شود.از مدیریت سراب فردا که واقعا در انعکاس گرفتاریهای مردم بدون هیچگونه اغماض ارائه می کنند کمال قدردانی را داریم به امید فرج
عطا مهر : هرکسی که بعنوان فرماندار سراب انتخاب شود ، مورد احترام است ، لیکن فرماندار محترم باید به آبادانی شهر- معضل بیکاری - ایجاد مشاغل و از همه مهمتر در پیشرفت فرهنگ اسلامی و دینی بیشتر توجه نماید.
علی : باسلام فرمانداری میخواهیم که به که افکارومنش اقتصادی داشته باشد واقتصادی بیاندیشد هرچند بنیان فرمانداری اجتماعی وفرهنگی وسیاسی است ولی در این برهه از زمان مدیرانی میتوانند در جامعه ای چون سراب به پیشبرد راهبردی وبنیان وزیر بنای اقتصادی فکر کنند موفق خواهند بود که اگر به دورو اطراف خود نگاه کنیم خواهیم دید اگر به10سال قبل سراب تابحال نگاه کنیم آن بنگاههای اقتصادی موفق به یادگار برای مردم وشهر سراب مانده وبس مثلا راههایی که برای سراب کشیده شده ساختمان دانشگاه آزاد. آپارتمانهای مسکونی نفلین طرحهای گردشگری مهمانسرا وهر آنچه که بنیانش قوی بود ماندولاغیر بکوشیم باافکار اقتصادی قوی دریچه ای تازه به شهرمان باز کنیم
محمدی : طبق شنیده ها فرماندار فعلی در یکی از دانشگاهها هیات علمی شده و قصد ماندن در سراب رو نداره! البته عملکردش هم بد نبود. امید که نفر بعدی هم آدم کاردان و دلسوزی باشه.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :