۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ اسفند  - 2015 3 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1225 کد مطلب: 1164  

دو مرگ با واکنش های مختلف/یکی جهان را تکان داد و دیگری خاطرات جنایت ها را زنده کرد

آریل شارون بعد از 8سال زندگی نباتی در کام مرگ افتاد و چندماه قبل از او مردی در افریقا جهان را ترک کرد..مرگ ماندلای اسطوره تکرارنشدنی مبارزه با نژادپرستی جهان را در غم و اندوه فروبرد در حالی که مرگ شارون فقط توانست دفتر خاطرات جنایت هایش را برای مردم جهان زنده کند و .....
۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي ساعت 18:31
سراب فردا(گزارش): چندماه قبل نلسون ماندلای 95ساله در افریقا درگذشت مرگ این اسطوره ضد تبعیض نژادی جهان را تکان داد و اشک ازادمردان جهان را دراورد آری نلسون خادم آزادی بود و جهان او را تکریم کرد؛ اما در دیگر سو در قاره ای دیگر مردی بعد از 8سال کما توسط دیو مرگ بلعیده شد که کمتر کسی از نبود آن احساس خوشحالی نکرد.نلسون اسطوره مبارزه با تبعیض نژادی بود در حالی که شارون نماد و مظهار تبعیض نژادی محسوب می شد....
آریل شارون که بود و چه جنایاتی مرتکب شد؟

"آریل، نیاز نیست که تو به تحصیلات بپردازی، تو به درد آدم کشی و قتل می‌خوری، ما بیش از افراد تحصیل کرده به قاتل نیاز داریم." این جمله بن گورین، اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به آریل شارون شاید بهترین جمله برای توصیف این رهبر منفور رژیم صهیونیستی باشد.

آریل شارون، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که خبر مرگش در یکی از بیمارستان‌های تل‌آویو اعلام شد، یکی از جنایتکارترین رهبران این رژیم به شمار می‌رود، کسی که در یکی از گفت‌وگوهایش با ژنرال اوزی مرحام، در سال 1965 گفت: من درباره آنچه از آن به عنوان "اصول بین‌المللی" یاد می‌شود، هیچ چیز نمی‌دانم و متعهد می‌شوم هر کودک فلسطینی را که در منطقه متولد شود، بسوزانم. زنان فلسطینی و کودکان آن‌ها، بسیار خطرناک‌تر از مردان فلسطینی هستند؛ چرا که وجود هر کودک فلسطینی یعنی ادامه بیش‌تر نسل فلسطینی‌ها".

به نوشته ایسنا، همزمان با انتشار خبر مرگ شارون پایگاه خبری المردة لبنان، گزارشی را در خصوص تاریخچه زندگی آریل شارون و اقدامات جنایتکارانه وی علیه ملت فلسطین، تهیه کرده است:

بیوگرافی شارون

" آریل ساموئل مردخای شرایبر، معروف به آریل شارون، در تاریخ 27 فوریه 1928، در روستای میلان فلسطین به دنیا آمد؛ روستایی که بعدها شهرک کفار ملال نامیده شد. وی فرزند یک خانواده لهستانی بود که پس از مهاجرت به قفقاز به کشاورزی مشغول شده و درنهایت از ترس نازی‌ها به فلسطین نقل مکان کرد.

شارون در دانشگاه عبری قدس، درس تاریخ و خاورشناسی، را فرا گرفت و تحصیلات دانشگاهی‌اش را در دانشکده حقوق شهر قدس ادامه داد. وی بعدها توسط پدرش به دانشکده کشاورزی فرستاده شد، اما به دلیل بی‌علاقگی به رشته کشاورزی تحصیل در این رشته را رها کرد.

شارون از همان کودکی به جنایتکاری مشهور بود، به نحوی که گفته می‌شود در کودکی همواره چوبی را برای کتک زدن کودکان و مجبور کردن آنها به انجام خواسته‌هایش به همراه داشت.

شارون بعدها به گروه "هاگانا" پیوست و در جنگ 1948 فرماندهی یک گروهان پیاده نظام را بر عهده گرفت که جنایت‌های زیادی علیه فلسطینیان انجام داد. وی در یک حادثه آتش سوزی به شدت زخمی شد و اگر توسط یکی از سربازان به مکانی امن منتقل نمی‌شد به احتمال زیاد در این حادثه کشته شده بود.

*در خاطرات یکی از افسران موساد آمده است: شارون از اعضای یگان 101 می‌خواست اقداماتی را انجام دهند که عرق شرم را بر پیشانی می‌نشاند، به نحوی که این افراد سابقه دار نیز از انجام چنین اقداماتی ناتوان بودند.

بنا به نوشته این افسر عضو موساد، شارون از ربودن فلسطینی‌ها لذت می‌برد.

وی در ادامه خاطراتش تاکید کرده که شارون ترجیح می‌داد روز تولدش را با روشن کردن شمع به خاطر کشتن 20 کودک جشن بگیرد. وی زمانی که در مسیرش یک زن فلسطینی را همراه با کودک شیرخواره‌اش دیده بود، با چاقو به آنها حمله کرده و سر این زن فلسطینی را از تنش جدا کرد. شارون سپس دستور داد تا کودک شیرخواره را در حالی که فریاد می‌کشید در آتش بسوزانند.

افسر مذکور تاکید کرد که کودک در آتش سوزانده شده، جز آن 20 کودکی که قتل عام شدند، نبود.

این مسئو عضو موساد همچنین در خاطراتش نوشت: شارون علاوه بر قتل‌عام این کودکان، پنج تن از رهبران مردمی فلسطینی را در منطقه الجلیل ربوده و پس از شکنجه آنها دستور داد تا مشابه کودک شیرخواره، در آتش سوزانده شوند.

نویسنده این خاطرات تاکید می‌کند که شارون در عرض یک ساعت و نیم 15 کودک فلسطینی را قتل عام کرد.

 نویسنده این کتاب تمامی اقدامات شارون را ذکر کرده و اسنادی موثق ارائه داده که نشان می‌دهد شارون در تمامی عملیات‌های ترویستی علیه فلسطینی‌ها دست داشته است.

از مهمترین مطالبی که در این کتاب به آن اشاره شده استراتژی‌های خصمانه شارون است که هنوز هم اسرائیل به آن‌ها پایبند است و از جمله آن می‌توان به حمله شبانه علیه غیرنظامیان و رها کردن مجروحان تا زمان مرگ، عملیات تخریب و قتل و غارت برای ایجاد فضای ترور و وحشت میان فلسطینی‌ها اشاره کرد.

شارون اولین کسی بود که سیاست ویران کردن خانه‌های فلسطینیان را بنا نهاد. سیاستی که امروز به عنوان یکی از سیاست‌های کلی رژیم صهیونیستی دنبال می شود و تا حد اخراج نزدیکان و خویشاوندان عاملان اقدامات شهادت طلبانه پیشرفت کرده است.

شارون لقب "نظامی بی‌همتا و جسور" ارتش رژیم صهیونیستی را در سال 1955 پس از کشتار روستای القبیة و قتل عام 69 تن از جمله زنان و کودکان از آن خود کرد.

حتی گولدا مائیر، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی وی را خطری برای دموکراسی توصیف و گفته است که شارون دستور ترور بدوی‌های صحرای سیناء، را به خاطر اجبار آنها جهت خروج از این صحرا صادر کرد.

شارون به شیوه‌های مختلف تلاش می‌کرد تا این شعار خود را محقق کند که "اسرائیل باید از قدرت نظامی برای تغییر نقشه خاورمیانه استفاده کند." از جمله اقدامات شارون در این خصوص می‌توان به وادار کردن دولت لبنان برای صلح با اسرائیل و تغییر نظام حاکم اردن برای تبدیل این کشور به وطنی برای فلسطینی‌ها اشاره کرد.
جشن مرگ شارون

جشن مرگ شارون

چندماه قبل نلسون ماندلای 95ساله در افریقا درگذشت مرگ این اسطوره ضد تبعیض نژادی جهان را تکان داد و اشک ازادمردان جهان را دراورد آری نلسون خادم آزادی بود و جهان او را تکریم کرد اما در دیگر سو در قاره ای دیگر مردی بعد از 8سال کما توسط دیو مرگ بلعیده شد که کمتر کسی از نبود آن احساس خوشحالی نکرد....


نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :