۱۳۹۴ دوشنبه ۷ ارديبهشت  - 2015 4 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 831 کد مطلب: 1202  
حاشیه ای بر مطلب دادمردم از صف های طویل

انتقاد از خود/چرا باید کسی پلیس ما باشد؟

در پی انتشار مطالبی از صف های طویل مردم در صف اجناس یارانه ای در خبرگزاری فارس و سایت های سراب فردا و صدای سراب مطلبی از طرف یکی از کاربران به دست ما رسیده است که باهم می خوانیم:
۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۷ بهمن ساعت 10:16

سراب فردا(باشگاه مخاطبان/سپهر نگارنده):در مطالب منتشره از دادمردم از صف های طویل و یادداشت های نوشته شده توسط سردبیران سراب فردا و صدای سراب مطلبی به نظر من از دید تیز نویسندگان محترم مغفول مانده که خواستم تا ان را واکاوی نماییم.

تمام رسانه ها و جراید پر شده است از انتقادهای گزنده از دولت و دولتیان که برخی هم متاسفانه از دایره انصاف خارج و نقدهای سازنده را به سمت نقدهای ویرانگر سوق می دهنداما کمتر رسانه و تریبونی را می توان سراغ داشت که به انتقاد از خود این شهروندان بپردازد و فرهنگ غلط و رایج بی نظمی در صف ها را به چالش بکشد. 

در اخرین خبر که در تصویرهای زیر هویداست تصویر اول بدون حضور پلیس و مامور نیروی انتظامی است و تصویر دوم به نظم کشیده شدن شهروندان با هدایت پلیس محترم این تصاویر خود گویای واقعیت های فرهنگ ماست و نیازی به نوشتار بیشتر نیست.

سئوال من اینست که چرا به حقوق همدیگر احترام قائل نمی شویم چرا باید منتظر پلیس باشیم و قس علیهذا....همشهری : آنچه شیران راکند روبه مزاج/احتیاج است احتیاج است احتیاج .برادرگلم. مردم شعوردارند اونکسی که حق مردم رو درقالب صف ارائه میده شعورنداره.نگاهی به آماراختلاس هایی که خود آقایون اذغان کردند بیاندازید شعورروبه راحتی متوجه میشید.ممنون ازراهنمایی خوبتون
مهدی مستفید : از این که فضا تا حدی تلطیف شده است که همه در خصوص پایمال شدن کرامت انسانی در صفهای سبد کالا ابراز نظر می کنند و عالی ترین مقام اجرایی کشور از مردم عذر خواهی می کند خدای عزوجل را شاکرم باید خداوند را شاکر باشیم چرا که پارسال در چنین روزهایی در صفهای توزیع برنج به نرخ دولتی سر هم را می شکستیم و چند سال پیش برای گرفتن سود سهام عدالت همدیگر را در جلوی بانکها له می کردیم ولی کسی کرامت انسانی را به ما یادآوری نمی کرد.در حیرتم در عظمت کردگار که چنین اضداد را در هم جمع کرده است مردمانی که صبح تا شام پز ثروت خویش را به هم می دهند و تمام توان خود را برای فاخر نشان دادن خویش به کار می بندند چگونه برای گرفتن سبدی که لاجرم برای اقشار کم درآمد جامعه باید باشد از هم سبقت می گیرندو خود را مستحق تر از بقیه برای تصاحب آن نشان می دهند!!!!!
علی : همشهری جان، اونا اختلاس می کنن دزدی می کنن تبانی می کنن، هر غلطی دلشان میخان می کنن، قبول، من چرا شعور در صف ایستادن ندارم؟! نفهمیدن صف مربوط به این چن روز سبد کالا نیست، یه سر به خودپرداز ها بزنید، یه سر به اداراتی که کمی شلوغ هستن بزنید، یه سر به نانوایی ها بزنید، به ندرت صف پیدا می شه و هرکی زورش بیشتره اول کارش راه میفته!! چه ربطی به اختلاس و آمار داره؟! مسئله شعور و فهم هست که ..!
شهیاد : همه انتقاد می کنند اما کسی به این نکته توجهی ندارد که در کشور ما رعایت حق و حقوق دیگران بطور کامل رعایت نشده و اکثر ما هنوز یاد نگرفته ایم که چگونه به حق خویش قانع بوده و حقوق (صف،نوبت) دیگران را پایمال نکنیم. به هر مکانی که می رویم افرادی هستند نوبت خود را رعایت نمی کنند از بانک ها گرفته تا مغازه ها و فروشگاه ها و حتی ایستگاه های تاکسی! پس از احترام به حق و حقوق خویش باید درباره دیگران اظهار نظر کرد. حال نمی دانم چه بنامیم فهم و شعور و یا "همه جا به نوبت"...؟!
همشهری : راست می گی داش علی نوکرتم اینو خوب گفتی
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :