۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند  - 2015 3 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 532 کد مطلب: 1390  

فناوری‌های نوین ارتباطات شمشیر دو لبه در عرصه فرهنگ است

استاد و دبیر فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز استفاده نامناسب از فناوری‌های نوین عصر ارتباطات را تهدیدی جدی برای تعالی فرهنگی دانست و گفت: فناوری‌های نوین ارتباطات شمشیر دو لبه در عرصه فرهنگ است
۱۳۹۳ يکشنبه ۴ خرداد ساعت 09:31
 

جابر کریم‌پور  با اشاره به شعار سال‌جاری در زمینه تعالی فرهنگی کشور و عزم ملی اظهار کرد: فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ابزارهای ارتباطی فرصتی مناسب برای رسیدن به توسعه فرهنگی کشور است.

وی با اشاره به اینکه این فرصت در صورت استفاده نابه‌جا از آن می‌تواند به تهدیدی جدی تبدیل شود، اظهارکرد: متاسفانه در اکثر مدارس استفاده از فناوری اطلاعات به صورت مناسب نبوده و از ساز و کار هدفمندی برخوردار نیست.

کریم‌پور به بحث هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و گفت: تکلیف ارایه طرح به صورت پاورپوینت از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی نه تنها به شکوفایی فکری این دانش‌آموزان نخواهد انجامید بلکه قدرت خلاقیت را از وی سلب و از مطالعه و فهم دروس منحرف خواهد کرد.

دبیر فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز از خانوده‌ها خواست تا در خرید زودهنگام رایانه شخصی برای فرزندان خود تجدید نظر کرده و اجازه دهند تا استفاده از فناوری به صورت هدفمند و مناسب صورت گیرد.

این مدرس علوم رایانه دانشگاه ابراز داشت: چشم و هم‌چشمی خانواده‌ها در استفاده از تلفن همراه و رایانه و ...به زیان خود مسائل اجتماعی جامعه است.

وی شبکه‌های اجتماعی رایج در فضای مجازی را به علت رواج دوستی‌های واهی مورد انتقاد قرار داده و گفت: استفاده از این شبکه‌ها باید توسط خانواده‌ها مدیریت شوند.نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :