۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند  - 2015 3 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1089 کد مطلب: 1434  

گفتگو با شهردار شهر سراب

۱۳۹۳ شنبه ۳۱ خرداد ساعت 11:31
بنده زیاد اهل رسانه نیستم و انجام وظایف ذاتی  سازمان مورد نظر نیازی به تبلیغات و در بوق و کرنا کردن ندارد ،مردم خود بلوغ اجتماعی و فکری کافی دارند که بتوانند اهل شعار را از اهل شعور تشخیص دهند.

هنگامی که شهرداری را تحویل گرفتم فصل زمستان بود و هنوز فصل کاری شروع نشده بود که بتوانم برنامه های خود را اجرایی کنم از طرف دیگرمبلغ موجودی  خزانه شهرداری فقط 50میلیون تومان بود.

با دوهدف عمده کاهش تصدی گری و افزایش رقابت پذیری و مشارکت مردمی فعالیت خود را شروع کردم .

مدیریت پایدار با همکاری شهروندان محقق می شود و تا زمانی که شهروندان با شهرداری همکاری نکنند هیچ برنامه ای موفق نخواهد بود.

متاسفانه سراب نسبت به جمعیت و فضای در اختیارش اولین جایگاه را در تخلفات ساختمانی دارد و علت عمده آن هم ناهماهنگی دستگاه های خدمات رسان است چرادر پاره ای مواقع بدون استعلام از شهرداری به اینگونه ساختمان های غیرمجاز خدماتی از قبیل آب و برق و گاز داده می شود.

شهردار سراب یاداورشد: نگاه ها باید کارشناسانه بوده و از هرگونه نگاه فله ای و مقطعی باید اجتناب شود.

و اما در مورد دانشکده علمی و کاربردی

این دانشکده در 4مقطع کاردانی و 4مقطع کارشناسی حدود 400دانشجو پذیرش خواهد شد و تلاتش براین خواهد بود که نیروی انسانی شهرداری از این طریق تربیت و جذب شوند.و از سوی دیگر دانشگاه یکی از مولفه های توسعه شهرستان محسوب می شود.

در مورد برج شمس واقع در ترمینال سراب عملیات اجرایی ان بزودی در 6هزارمترمربع آغاز خواهد شد و در مورد برج میلاد (یادمان سابق) سعی داریم تا با افزایش سهم شهرداری در آینده نزدیک شهربازی سرپوشیده و تالارپذیرایی آن را راه اندازی کنیم.

 

در مورد مشاغل مزاحم:

شهرداری مسئول صدور پروانه کسب نبوده و شغل های مضر با بهداشت فردی و اجتماعی دستگاه ناظر مرکز بهداشت بوده و خود دستگاه ها از طریق استعلام اداره صنعت و معدن و تجارت مرجع صدور پروانه کار می باشند.

متاسفانه برخی از عزیزان سعی دارند تا با انداختن توپ در زمین دیگران به نوعی اذهان عمومی را از وظایف خود منحرف سازند.

کمربندی جنوبی :

شهردار وعده صریحی نداد و اذعان کرد که هنوز فقط با 6درصد حاضر به مصالحه و تملک شده اند و در صورت مصالحه و تملک با شرایط منصفانه ظرف چندسال اجرای این طرح شدنی خواهد بود البته کمربندی جنوبی دوم برعهده اداره راه و مسکن و شهرسازی است.

در مورد پروانه ساختمانی

بنای ما سهل گیری و کاستن از بوروکراسی های زاید اداری است تراکم 70درصد در شرایط خاص داده می شود

ترافیک:

دسترسی آسان مردم به ناوگان حمل و نقل عمومی مد نظر اصلی ماست البته تعریض خیابان نیز یکی از راهکارهاست که با امکانات موجود مقدور نمی باشد.

بازگشایی خیابان ها

برای پروژه های ضربتی و کوتاه مدت حدود 15میلیارد ریال از منابع داخلی تامین شده که طرح های اولویت دار مشخص خواهند شد.که ساماندهی بازارچه محلی،پیست اسکی کودکان و چمن مصنوعی چند منظوره نیز مدنظر است.

حدود 2میلیارد ریال هم برای خرید تجهیزات شهربازی در نظر گرفته شده است.

فضای سبز و پارکینگ فروشی

از زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم تاکنون هیچ موردی از فروش فضای سبز صورت نگرفته با انکه معتقدم فضای سبز اعلام شده برای سراب که حدود 12متر می باشد در مقایسه با کلان شهری چون تهران که 6متر است بیشتر است اما با این وجود معیار ما فروش فضاهای سبز و تغییر کاربری انها نیست.

در مورد پارکینگ فروشی و کسر پارکینگ مرجع تصمیم گیری کمسیون ماده 5 و کمسیون ماده 100می باشد.

سکونت گاههای غیررسمی

با پیگیری های نماینده سراب  از جمله  معدود شهرهایی که سکونتگاه های غیررسمی و ساماندهی ان تصویب شده سراب می باشد و از این طریق اعتبار خوبی جذب خواهیم کرد.

مرتضی اعیانی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین تولید زباله در شهرستان سراب بالاتر از استاندارد است.

وی با بیان اینکه میانگین استاندارد برای زباله حدود 600-700گرم است، افزود: این رقم در سراب به 850 گرم رسیده است.


واگذاری رفت و روب شهر به بخش خصوصی

اعیانی کاهش تصدی‌گری شهرداری و افزایش رقابت‌پذیری و مشارکت مردمی را از اولویت‌های اصلی شهرداری عنوان کرد و گفت: به همین منظور از اول تیرماه سال‌جاری شهرداری با حفظ وظیفه نظارتی خود کارهای جمع‌اوری و انتقال و دفن زباله را به شرکت خصوصی واگذار کرده است.

وی بالا رفتن کیفیت و استفاده بهینه از نیروی انسانی و نیز جدیت در فرهنگ‌سازی تفکیک زباله‌های قابل بازیافت را از جمله اهداف مصوبه واگذاری نظافت شهر به بخش خصوصی دانست.

اعیانی از تشکیل شرکت توسعه عمران،صنعت و گردشگری شهرداری سراب خبر داد و افزود: مدیریت و ساماندهی بخش خدمات شهری و ایجاد منابع درآمدی پایدار و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار از اهم اقدامات آتی شهرداری سراب است.

در صورت همکاری اداره امور اب نقطه اتصال تاجیار به کمربندی شهری پارک ساحلی می شود

شهردار سراب از زیباسازی حریم رودخانه تاجیار سراب، ساماندهی و نماسازی پایانه مسافربری و نصب وسایل نورپردازی در میادین شهر به عنوان اقدامات مهم شهرداری سراب برای زیباسازی بصری شهر سراب یاد کرد.

شهردار سراب با انتقاد از رهاسازی نخاله‌های ساختمانی در سراب در معابر عمومی یادآور شد: شهرداری مسئول تولید این نخاله‌ها نبوده و در حد ارائه اخطار می‌تواند، اقدام کند.

وی وظیفه جمع‌آوری این نخاله‌ها را برعهده نخاله‌ریزان دانست و افزود: اگر فرهنگ جمع‌آوری نخاله‌ها توسط شهرداری جا بیفتد به سازمان عریض و طویلی نیاز خواهد بود.

شهردار سراب اظهار امیدواری کرد که نتایج کارگروه‌های تشکیل یافته با پشتوانه اجرایی توأم باشد.

رسانه ها کمک کنند

شهردار سراب با دعوت از رسانه‌ها و فعالان اجتماعی به پرهیز از فضای هیجانی افزود: در طول سه ماه اخیر سه برابر میانگین سال‌های قبل آسفالت‌ریزی صورت گرفته و ضمن لکه‌گیری 80 کوچه اصلی و فرعی حدود 10 کوچه نیز به طور کامل آسفالت‌ریزی شده و آسفالت خیابان 16 متری سهند نیز در حال اقدام است.

وی بر نقش سازنده رسانه ها تاکید کرداحمد : از چهار طرف شمال جنوب شرق وغرب آنچنان شهر رو محدود کرده اید که قیمت یک قواره زمین در شهر کوچک ما میلیونها تومان بشه یعنی جلو عرضه کالا رو گرفته اید که همان زمین باشه. یه ذره بذارین این شهر هم مثل سایر شهرها بزرگ بشه سودش به نفع همه است. تا کی باید تنگ نظر و کوته بین باشیم؟
زهرا : ای کاش در مورد ایجاد سرعت گیر در ورودی شهر در محل منابع طبیعی هم مسئول مربوطه قبل از وقوع تصادف مشخص می شد. سرعت گیر جلوی منابع طبیعی که تمام تاکسی های دانشگاه و اتومبیل های شخصی در آن محل دور می زنند و سرعت خودروهای ورودی به شهر نیز بالاست. موقع آسفالت هموار گردیده است.
صفر محبوب : از شهردار محترم از بابت زیر سازی و اسفالت ریزی 16 متری سهند صمیمانه قدردانی مینماییم
بهزاد : با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شهردار واعضای محترم شورای شهرسراب... خواهشاٌ در قسمت ورودی شهر و میادین وبلوارها از یک کارشناس باتجربه در امر درخت و گل کاری استفاده شود تا بشود لاقل با بودجه نه چندان زیاد وبا توجه به فضای سبز شهر، سطح زیبایی شهرمان را تا حدودی بالا ببریم... چرا که در مقایسه با شهرهای دیگر استان ، سراب پایین ترین رتبه را در این زمینه داراست... با تشکر
جابر : سلام خسته نباشید. آقای شهرداری الان سه ماه میشه خیابان بسیج جنوبی پایین تر از درمانگاه شماره ی دو روفت روب نشده همه جا را اشتغال کرفته بی زحمت یکاری کنید تشکر
رها : سلام خسته نباشيد.كوچه هايشهر سراب اكثراآسفالتريزي شده متاسفانهكوچه نوريزاده چندين سالمتمادي است كه بهقوت قوت خود باقي مانده استلطفا پيگيري نمائيد
بهلول : خوشبختانه شهر ما سراب امروز میزبان شهرداری شده که واقعا عمل گرا و انتقاد پدیر است بنده میهمان تابستانی زادگاهمان هستم با توجه به درامد و بودجه اختصاصی انچه در توان دارند انجام میدهند و از شعار گفتن فول های بی اساس دادن پرهیز میکنند محل های و کوچه های شهر ما از نطر اسفالت اصلا قابل فبول و شایسته این مردم شهر نیست ولی طی چند روزی بازسازی هایی در حال انجام است با اولین نطر جناب احمد موافقم قیمت زمین در شهر ما بسیار افزایش یافته کم کم خانه هایی در حد میلیلرد خرید فروش میشود نمیدانم شهرداری ما توان دارد محدوده شهری را گسترش و از زمین های مزروعی به مسکونی اجازه ساخت ساز داده شود مطلب اخرم یک ماه است در خ معلم روبروی بنیاد مسکن کوچه ارشاد ساکن هستیم در یک ماه یک بار نطافتچی شهرداری ندیدیم که این محل را نطافت نماید بندهدر هفته سه روزشخصی را میاوریم تا این کوچه را نظافت نماید و از جمع اوری زباله در این محله خبری نیست اگر کار جمع اوری زباله به بخش خصوصی سپرده شده و پیمانکار رعایت قرارداد نکند به کجا باید بگوییم یا بنویسیم جناب شهردار کارشما بیست است پیمانکاران درست وظایف شان را انجام نمیدهند و این به شما لطمه میزند
حامد : آیا برای انجام وظایف محوله افراد باید مورد تقدیر قرار گیرند یا کارهای شاخص و مهم؟
ابراهیم : برادرم حامد خان شهردار محترم شهرمان با رایزنی و روابط عمومی بالایی که دارند در نیمه اول شهریور توانستند مبلغ دو میلیارد تومن بودجه از وزرات کشور اخذ نمایند که جهت صرف امور ابادانی شهر انجام خواهد شد ضمنا کسانی که درهر مقام منصبی که هستند اگر وظایف محوله شان را به نحو مطلوب و احسن انجام دهند قابل تقدیر تشکر هستند وقتی فرزندتان در یک انتحان نمره بالایی کسب می کند تشویق اش میکنید اداره این شهر با بودجه بسیار بسیار ناچیز مدیری با لیاقت و با کفایت می طلبید که لطف خدا شامل حال ما شد در مسابل کلی موضوعات شخصی خصومت های انفرادی نباید مد نطر قرار بگیرد در مزلب بالا اقا بهلول هم تقدیر کرده هم انتقاد به داشتن شهرداری عمل گرا افتخار می کنیم
بهروز : سخت ترین قسمت اداره کشور شهرداری است طبیعتا افراد ناراضی هم زیاد پیدا می کند شهرداری چون اجازه ساخت ساز غیر قانونی نمی دهد در ساخت منازل رعایت استداردها الزامی است واینها یقینا افرادی را ناراضی می کند ولی باید بدانیم شهر ما خانه ماست اگر به شهرمان علاقه داریم راهکارهای مفید سازنده اگر داریم ارایه دهیم و شهرداری را در اداره شهر یاری دهیم جایی هم اگر انتقادی است بیان کنیم همه با هم باید در سازندگی شهرمان همراه شهردار مان باشیم از گرفتن ایراد های بنی اسراییلی خودداری و درجای خود تقدیر تشکر انجام شود
حامد : آقای ابراهیم لطفا یک مورد رو ذکرکنید قبل از حضور ایشون نداشتیم ولی الان داریم مثل سینما-فرهنگسرا - وغیره در مورد کنترل قیمت زمین ومسکن چه کاری انجام داده اند؟ جلوی شهرداری جنب موزه مردم شناسی دو تا سطل زباله گذاشتن که هر کسی فقط کافیه یک بار از کنارش رد بشه و تمام روزش خراب بشه که حتما جزو پروژه های زیبا سازی شهر هستن ضمنا بنده از خوانین هم نیستم لطفا با تکبر و غرور صحبت نکنید و حرف حساب بزنید
سیامک : لازم است قبل ازورود به چالش های اجتماعی شهری و عمران ابادانی شهرسازی مطالعاتی را داشته باشید بعدا اظهار نظر درست منطقی با ادبیات خوب بکنید قرار نیست شما هر چه عقده دل پر از بابت خلافی هایتان شهرداری را مانع می دانید به تخریب کاربران اقدان نمایید جناب ابراهیم مهندس عمران هستند کلمه خان را به شما احتراما لقب دادند از درک مطلب عاجز هستید
علی : از نظر علم زبانشناسی بویژه علم تجزیه و تحلیل کلام (دیسکورس انلیسیس) بکار بردن کلماتی از قبیل خان و ارباب و رییس و غیره برای افرادی که دارای این ویژگیها یعنی خان بودن و ارباب بودن و غیره نیستند نوعی بی ادب بودن و تحقیر محسوب می شود
احسان : آیا شهرهای دیگه مثل تبریز هم بخاطر آسفالت کوچه و محله از شهردار تشکر و اعتذار با نصب پلاکارد و بنر میکنند؟
بهزاد : به جای بحث و جدل بیمورد بیایید معضلات و مشکلات شهرمان را مطرح و راهکارهایی را به نظرمان قابل اجراست بیان نماییم تا شهردار جانباز شهرمان نیز از افکار روشنفکران فرهیختگان مهندسان شهرمان استفاده نماید و با مطالعه برنامه های پیشنهادی به ابادانی پیشرفت شهر کمک شود حالا کلمه ارباب اقا خان برازنده چه کسی است مشکلی را حل نمی کند و انانکه که بااعضای شورای شهرمان ارتباط دارند کارهای شهرداری را بهتر میدانند و ایشان هم گفتند که اهل شعار نیستند و از جنس روحانی هستند عمل گرایند تا عوام فریب
سیلمک : انتساب وازه خان به شخص نوعی احترام عزت ادب است ولی کسی که مورد احترام تکریم محبت لطف مردم قرار نداشته باشد انتساب خان تحقیر امیز است علی اقا
سالار : لطفا درختان جلو سینما رو حرص کنید. به حقوق عابرین پیاده لطفا احترام بگذاریم
ك ق : ازعنايت شهردارمحترم درزيباسازي شهرمان تشكر مي كنيم واميدواريم اعضاي شوراي شهر هم ازايشان حمايت لازم راداشته باشند
حسین دولت پناه : باعرض سلام خستنه نباشید.از شهردار محترم تقاضا میشود تکلیف این خیابانهای نیمه کاره را هم مشخص کنند از جمله خیابان شهید وثاقی (قره داغی ) 25 سال خیابان به خاطر یک ساختمان کلنگی ناقص مونده چرا که صاحب این خونه از سرمایه داران شهر می باشد در صورتی که در اون زمان شهردار وقت خونه های فقیر فقرا را به زورهمانند (داعش) تخریب کردن تا رسیدن به سرمایه دار خیابان نیمه کار مونده قبلا مهم نبود ولی الان ترافیک روزانه و دعوا بین راننده های هفته ای چندین بار تکرار میشه خواهشن رسیدگی کنید آسفالت و جارو کردن تقدیر نداره (کارهای واجب که اشاره شد تقدیر و تشکر داره ممنون از مدیریت سایت.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :