۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند  - 2015 3 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1389 کد مطلب: 1513  

گفتگو با خانم دکتر سرابی/سرپرست شبکه بهداشت و درمان طالقان

در آستانه روز پزشک به سراغ خانم دکتر درخشانی از پزشکان سرابی رفتیم که اخیرا به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طالقان انتخاب شده است.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۹ مرداد ساعت 10:57
سراب فردا: فاطمه درخشانی پزشک سرابی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی البرز اخیرا به عنوان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طالقان منصوب شد..
با توجه به اینکه انتخاب یک خانم به عنوان رئیس شبکه بهداشت و درمان انهم در یک شهرستان کم جمعیت در نوع خود از ابتکارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تلقی می شود با خانم دکتر فاطمه درخشانی گفتگوی کوتاهی داشتیم:

خودتان را معرفی کنید؟

فاطمه درخشانی فرزند حجت الاسلام محمود درخشانی در سال 1362 در شهرسراب متولد شدم و تا کلاس سوم ابتدایی در مدرسه ابوریحان بیرونی درس خواندم.

بیوگرافی تحصیلی خود را بیان کنید؟

ادامه درس مدرسه ای را در آستارا طی کردم و سپس در دانشگاه علوم پزشکی بابل در رشته پزشکی پذیرفته و بعد از چندسال به اردبیل و کاشان انتقالی گرفته و فارغ التحصیل شدم.

و طرح نیروی انسانی را در شهر قم گذراندم

,چه شد که مدیریت را قبول کردید..

وقتی پزشک روستایی در اطراف شهر طالقان بودم مرتب مسائل درمانگاه و مرکز بهداشتی روستا را پیگیری می کردم و تمام تلاشم این بود که مردم روستا مشکلی در زمینه بهداشتی نداشته باشند تا اینکه با پیشنهاد رئیس قبلی شبکه بهداشت و درمان به عنوان معاون شبکه انتخاب شدمو به مرکز طالقان امدم.
با بررسی های بازرسان اعزامی از سازمان بازرسی و نیز مسئولان مافوق مورد تشویق قرارگرفته و اخیرا نیز به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان طالقان با حکم رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی البرز انتخاب شدم.

آیا خانم بودن و غیربومی بودن در اعمال وظایف مدیریتی شما ایجاد مشکل نمی کند؟
از انجائیکه نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند نمی توان نسبت به ظرفیت های این قشر از جامعه بی تفاوت بود،شبکه بهداشت و درمان نیز جایی است که حضور یک خانم می تواند مفید باشد،کمااینکه دین و فرهنگ اسلامی ما هم در عین دعوت به وظایف تربیتی و خانوادگی خانم ها ،حضور با حجب و عفاف خانم ها در عرصه اجتماعی را منع نمی کند..

معتقدم که یک خانم می تواند در تمام عرصه ها حتی عرصه مدیریتی حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.اوایل کمی احساس می کردم که شاید نتوانم از عهده مسئولیت برایم اما با همکاری خوب پرسنل و همکاران مشکل خاصی پیش نیامده و حتی توانستیم در بیساری از شاخص ها ارتقا یابیم.و گام های مهمی در جهت جذب متخصص در منطقه برداریم.


در مورد غیربومی بودن هم باید اشاره کنم که مردم طالقان به مهربانی و محبیت در کشور معروف هستند و هرگز احساس غریبی نمی کنم.


زهرا : آفرین بر آقای درخشانی که چنین فرزندی تحویل جامعه دادند.دین یعنی همین. تربیت فرزندی که هم پزشک باشدو هم روستاییان را درک کند و قدم هایی برای جامعه بردارد.
محمد : جهت اطلاع لازم است بدانید چهار دختر آقای درخشانی پزشک هستند.
حامد : احسنت. مایه افتخارید
حامد : میدونید چرا در کشور ما پزشکی اینقدر در بین مردم مهم و باارزش شده؟ جون بیمار زیاد شده و درآمد خوبی نصیب پزشکان شده و متخصصین بازار رو با تعداد کمشون قبضه کرده اند. کشورهای پیشرفته چیزی تحت عنوان مطب نداریم فقط بیمارستان
ناصر عبداللهي مهرباني : تصدي رياست شبكه بهداشت درمان شهرستان طالقان بر حسب شايستكي ها و لياقتهاي سركار عاليه را كه مايه مباهات و افتخار است به خانواده محترمتان و همشهريان عزيزم تبريك عرض مينمايم.موفقيت حضرتعالي نهايت ارزوي اينجانب است.من الله توفيق
محمود : ازخداوندتوفيق وموفقيت وشفادردستانشان ميخواهم
محمد : مایه افتخارید موفق باشید
محمد : با سلام انتخاب شایسته شما عزیز همشهریمان مایه افتخار و مباحات است موفق و مید باشید%
محمد : با سلام انتخاب شایسته شما عزیز همشهریمان مایه افتخار و مباحات است موفق و مید باشید%
کیان : امکانات پزشکی متاسفانه در طالقان صفر میباشد .برای یک بارویزیت باید 40دقیقه منتظر بمونی مدیریت خیلی ضعیفه.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :