۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ فروردين  - 2016 4 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 2970 کد مطلب: 1517  

دکتر غلامعلی نظیری پزشک نام آشنای سراب

۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور ساعت 09:30
سراب فردا:تولد شیخ ابوعلی سینا به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است مناسب دیدیم تا به سراغ یکی از پزشکان خوشنام و پیشکسوت شهرمان که بیش از 40سال از طبابت این عزیز فرهیخته می گذرد برویم ،به همراه ببیندگان خود به دیدار اقای دکتر غلامعلی نظیری می رویم تا خسته نباشیدی به وی بگوییم و حرف های او را بشنویم لازم است تا از اقای امین عرب زاده نیز به خاطر همکاری در تهیه این گزارش تشکر نمائیم:


اولین های پزشکی سراب


دکتر غلامعلی نظیری خود را جز پنجمین دوره کنکور در رشته پزشکی از سراب معرفی کرد و گفت: نخستین دانشجوی پزشکی سراب اقای دکتر محمد افخم بود که هم اینک با تخصص اطفال در تهران سکونت دارد.

در سال دوم اقای دکتر جعفر اطمینان پذیرفته شد و وی توانست در تخصص گوش و حلق و بینی فارغ التحصیل شود که متاسفانه وی دیگر در بین مانیست و دنیا را ترک کرده است.

سومین سال هم اقای داور زنجانی از سراب قبول شد که اکنون پزشک عمومی و ساکن تبریز است.

دکتر امامی پورچوللو(متخصص اعصاب و روان ساکن آمریکا)،دکتر سیدیوسف حسینی (متخصص کلیه و مجاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و ساکن تهران) جز چهارمین دوره قبولی های پزشکی از دانش آموزان سراب بودند ، ضمن اینکه مرحوم دکتر علی اکبر افتخاری متخصص اطفال هم در این گروه بود.

در پنجمین سال بنده به همراه دکتر محمد صادق عابدینی(متخصص گوش و حلق و بینی)،دکتر صادق جودی رازلیقی جز قبولی های پزشکی بودیم.

و اما مختصری در مورد خود دکتر نظیری:


در سال 1345 از طریق کنکور سراسری وارد رشته پزشکی در دانشکده پزشکی تبریز شد ،قبل از آزمون به مدت دوسال از طریق تحصیل در رشته تربیت معلم در روستاهای اسبفروشان و آغمیون معلم بود

در سال 1352در رشته پزشک عمومی فارغ التحصیل و در سال 1353در رشته دستیاری در رشته تخصص جراح عمومی پذیرفته و در سال 1357 فارغ التحصیل شد.

دکتر نظیری در فاصله 1360تا 1367 به عنوان هیئت علمی بخش جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشغول فعالیت بوده است.

بازگشت به زادگاه:

دکتر نظیری عنوان کرد که به خاطر علاقه به شهر و همشهریان خود با وجود فراهم بودن امکان فعالیت در تبریز به زادگاه خود برگشته و با هزران شوق و امید بیمارستان خصوصی را پایه ریزی کردم.

این طبیب محبوب سرابی یاداورشد: در سال 1368 ساختمان این بیمارستان افتتاح و در بخش های مختلف داروخانه،دندانپزشکی،آزمایشگاه و اورژانس شروع به فعالیت کرد ضمن اینکه متخصصان زبردستی در رشته های گوش و حلق و بینی،چشم،داخلی،مغز و اعصاب به صورت دوره ای از تبریز به این بیمارستان می امدند تا در خدمت بیماران باشند.

 


ناکامی و دلسردی


اما این پزشک نام آشنای سرابی ها که بیش از 40سال  از فعالیت طبی اش می گذرد از اینکه  این بیمارستان به هدف غایی خود نرسیده ناشاد و ناراحت است.

وی عوامل مختلفی را در این زمینه دخیل می داند از برورکراسی اداری گرفته تا خساست برخی اغنیا در خرج پول برای سلامتی خود و ....

دکتر نظیری با بیان اینکه فلسفه بیمارستان های دولتی ارایه خدمت به طبقات فرودست و بی بضاعت و متوسط جامعه است تصریح کرد: اکنون شنیده می شود که آنهایی که مشکلی در تامین هزینه های سلامت خود ندارند مشتری پرو پاقرص بیمارستان های تامین اجتماعی و دولتی اند و حتی بیمه های تکمیلی هم انهارا به مراجعه به بخش خصوصی قانع نمی کند.

سوابق انقلابی و ادای وظیفه به وطن

اگر از انقلابیون سال 57 سراب پرس و جو و خاطره گویی آنها از دوران انقلاب شنیده شود بی شک به نام دکتر نظیری هم اشاره خواهد شد پزشک برخاسته از متن جامعه و خانواده متوسط ساکن در کوچه ایلانلو(شهید محمدشاهی) گفتنی است در  خاطرات آیت الله هادی ملکوتی که بزودی در سراب فردا درج خواهد شد نیز به نام دکتر نظیری اشاره شده است.

دکتر نظیری در مورد دوران آزمون عمومی یعنی دفاع مقدس هم با وجود اینکه سعی می کرد تا از بیان سوابق خود به دلیل پرهیز از ریا اجتناب کند اما با اصرار خبرنگار ما گفت: 15 بار به عنوان سرپرست اکیپ پزشکی داوطلبانه راهی مناطق عملیاتی شده و در بیمارستانهای صحرایی و ثابت در مناطق عملیاتی غرب کشور از قیبل اسلام آبادغرب و سراب گرم در خدمت مجروحان جنگ بوده است.

یادگاران دنیوی و اخروی

دکتر نظیری با توجه به تربیت فرزندان و خانواده توانسته تا سه فرزند تحویل جامعه دهد فرزند ارشدش آرش دانش اموخته رشته پزشکی ،بابک فرزند دومش دانش آموخته رشته دندانپزشکی و نیز المیرا دخترش دانش آموخته دکترای مهندسی کشاورزی .....

خدمت به مردم در همه حال

دکتر نظیری سازمان نظام پزشکی سراب را نیز پایه گذاری کرد و در اقدامی که می تواند الگوی با تجربه ها قرارگیرد در سومین دوره داوطلبانه از ریاست نظام پزشکی کناره گرفت تا راه را بر جوانان نبندد و بازکند  و به عنوان مشاوری امین در خدمت همکاران خود بوده و هست.
این پزشک عنوان کرد که هرگز نباید تجارت جایگزین طبابت شود او اکنون هم به ارایه خدمات به بیماران می پردازد
برای این گنجینه ارزشمند شهرمان آرزوی توفیق داریم....سلیمی : آقای دکتر نظیری در دوره ای کلنیک شخصی را در سراب احداث نمود که می توانست با سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ، ثروت کلانی از ارزش افزوده سرمایه گذاری خود صاحب شود. خدمات پزشکی این طبیب بزرگوار هرگز از حافظه تاریخی سرابیان پاک نخواهد شد. ضمن تبریک روز پزشک، برای ایشان و جامعه خدوم پزشکی آرزوی سلامتی و توفیق می نمائیم.
رضا-س-س : با سلام از جناب آقای دکتر نظیری بدلیل خدماتشان به وطن خود کمال تشکر را داشته وآرزوی سلامتی وطول عمربا عزت وعظمت برای ایشان دارم .
حميد : با سلام به خدمت دكتر نظيري.اميدواريم هميشه در زندگي موفق و تندرست باشيد. شايد نتوان از زحمات وخدمتي كه طي اين سالها به مردم سراب واطراف آن داشته ايد.با يك جمله ساده عز شما تشكر كرد.شايد خيلي ها با پولهاي ميلياردي كه داشتند.نتوانستند براي خود نامي ماندگار داشته باشند.ولي چه بسا افرادي به اختراعاتي كه داشته اند توانستند نامي ماندگار در تاريخ بشريت داشته باشند. اميدوارم شما را هميشه سرحال وسر زنده ببينيم.ولي مطمعن باشيد خدمات شما براي هميشه براي نسلهاي متمادي در ذهن مردم سراب خواهند ماند.من به نوبه خود ازشماسپاسگذارم.اميدوارم در باتوجه به آگاهي افراد جامعه بخصوص در شهرستان سراب.شاهد خدماتي افرادي امثال شما در شغلهاي مختلف باشيم.وديگر كم شاهد مهاجرت افراد متخصص از اين خطه باشيم.
جواد : خدا ایشان را حفظ کند هیچ وقت هویت خود را مثل بعضی ها انکار نکرد و تماما در خدمت همشهریان بوده وهست
بهمن : سلام و درود بی پایان الهی بر دکتر نظیری عزیز که از دوران کودکی هر وقت با بیماری و اعصاب خورد پیش ایشان رفتیم با اخلاق شایسته برخورد و درمان کردند امیدوارم همیشه سربلند و پیروز باشند
امیر : علت عدم موفقیت کلینیک عدم تناسب درآمد مردم با هزینه هاست.بیکاری و مهاجرت و کاهش جمعیت موجب شده درآمد مردم شهر اکثرا متوسط به پایین باشه
رسول : سلام آقای دکتر.روزتون مبارک
لیلا : جناب اقای دکتر روزتون مبارک. آرامش و مهربانی شما با اینکه سالهای زیادی است تهران زندگی می کنم و دوران کودکی چند بار پیش شما آمده بودم یادم نمی ره. دوستتون دارم و از خدمات شما به نوبه خودم تشکر می کنم.
محرمعلی باقری : فقط میتوانم تشکر کنم ای کاش شماره مطبش رو میزاشتین
امین بیغم صادق : دکتر نظیری انسان خوش قلب و بی نظیری است هرچه در مورد ایشان مطلب بنویسید باز هم کم است. ایشان کسی است که با تمام وجودشان به شهر عزیزمان سراب خدمت کرد ه اند. دوستان در نظر بگیرید در شرایطی در شهر سراب بیمارستان با اونهمه تجههیزات تاسیس کر ده اند که شاید در شهر تبریز تعداد بیمارستان ها ی مشابه انگشت شمار بود ه اند. خدا به پدر و مادر ایشان رحمت کند که افرادی همچون ایشان را تحویل جامعه داده اند.
ناظری حسین : با آرزوی موفقیت و سلامتی برای ایشان . ارارت قلبی ما را پذیرا باشند
نگار و بهار ناظری : با سلام و تشکر از زحمات شما در قبال بیماری پدر بزرگم حاج صفر علی ناظری . همیشه دعاگویتان هستیم .
اژدر جدیدزاده : با آرزوی موفقیت در تمامی امورات زندگی و سلامتی برای شما و خانواده تان که در شهر سراب خدمت میکنید
محمد جهانی میرکوهی. : آقای دکتر تو عشقی.
نادیا : سلام دکتر عیدتون مبارک
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :