۱۳۹۴ شنبه ۵ ارديبهشت  - 2015 4 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 973 کد مطلب: 1550  

یک نظر در مورد آموزش و پرورش سراب

۱۳۹۳ سه شنبه ۱۱ شهريور ساعت 18:32
*غلامی/آموزش وپرورش سراب سال ها در یک رکود اجباری دست و پا میزد اما این روزها با مدیریت جدید این دم ودستگاه گویی از حالت مسخ وراکد بودن خود را رها یی می بخشد جابجایی مدیرانی که تقریبا جزو اموال اداره بودند  و مدرسه را جزو ارث پدری خود میدانستند این روند بهبود در خود این اداره نیز به چشم می خورد استفاده از یک زن در پست کارشناسی که برای اولین بار در تاریخ اموزش و پرورش سراب اتفاق افتاده خود تحولی شگرف در ساختار اداری این سازمان دولتی به خساب می اید و به نظر میرسد مدیریت جدید این اداره توانسته با دهنی روشن ودیدی عمیق از زنان فضایی ملایم وامیخته از حس برتری این جنس به وجود اورد پس این تحول نشانگر پیشرفت در عرصه ی هنر و فرهنگ رادر این سازمان مخصوصا با کادر کار امد در اینده ای نه چندان دور خواهد بود بهتر است به این مدیر لایق گفت دست مریزاد اقای مطلبی....


توضیح سراب فردا: این نظر صرفا دیدگاه نویسنده آن را بیان می کند و سراب فردا نظری در مورد آن ندارد


بابک : چرا فرهنگیان نمی توانند از امکانات خود اداره مثل استخر بصورت رایگان استفاده کنند ولی کارمندان ادارات دیگر مثل بانکها می توانند؟ بخاطر اینکه آنها پرورش دهنده انسان هستند و اینها نگهبان پول؟
رضا : دست اقای مطلبی درد نکنه واقعا مدیر با شعور و شایسته ای است
احمد پور : راست میگین عجب مردی این مطلبی دستش درد نکنه
همشهری : من درعجبم چرا هرکی میاد ازش تعریف میکنیم هرکی میره پشت سرش بد وبیراه نثارمیکنیم باباجان مدیر هم ازبدنه آموزش وپرورش است دیگه کجا میره وقتی عوض میشه خب میره کلاس .بدبختی اینه که آب ازسرچشمه گل آلود است یعنی در معلم پروری وارزش گذاری وشناخت جایگاه معلم مشکل داریم درژاپن معلم یعنی همه چیز وقتی وارد مجلس شد رییس جمهورشون به احترامش بلند شدما اینگونه هستیم ؟
رسول : آموزش وپرورش هر کی آدم خودش رو معاون انتخاب کرده اعم از معاون اجرایی و پرورشی و هزار جور کار علافی دیگر تا ماهی 200 تا 300 تومن نصیبش بشه
حمید : بنده با رسول موافقم بجای اینکه برای مدیریتها و معاونتها فراخوان و بخشنامه بدهند یواشکی افرادی رو مدنظر دارند معرفی میکنند و حقوق بقیه رو ضایع میکنند. مومن این چه کاریه؟از مکافات عمل غافل شدی؟
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :