۱۳۹۴ سه شنبه ۸ ارديبهشت  - 2015 4 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 288 کد مطلب: 1569  

برای هر صندلی مدیران، چند نفر شهید شده اند؟

۱۳۹۳ سه شنبه ۱ مهر ساعت 16:26تلنگری برای آغاز هفته دفاع مقدس
برای هر صندلی مدیران، چند نفر شهید شده اند؟

عصرایران؛ جعفر محمدی - تعداد شهدای جنگ تحمیلی را، متفاوت ذکر کرده اند، از 190 هزار تا 230 هزار و البته آمار افواهی یک میلیون شهید نیز وجود دارد که قطعاً مقرون به صحت نیست.

هر چه باشد، شاید برای خواننده این سطرها ، فقط یک عدد است اما برای نفر به نفر آنانی که جان شان را در آن 8 سال از دست داده اند، آنچه اتفاق افتاده ، "از دست دادن تنها فرصت زندگی از ازل تا ابد" بود.
امروز اگر می نویسیم ، می خوانیم ، سقفی بر سر داریم ، عشق داریم ، کودکان مان را به مدرسه می فرستیم ، کار می کنیم ، انتقاد می کنیم ،می گوییم ، می خندیم، می خوریم ، می آشامیم و نفس می کشیم ، تک تک مان مدیون همه آنانی هستیم که در "روزگار بازشناسی مرد از نامرد" ، لباس عافیت از تن کندند و لباس رزم پوشیدند، خیلی های شان بازگشتند ، خیلی هایشان بخشی از وجودشان را در میدان جنگ گذاشتند و به خانه آمدند و خیلی ها هم به شهادت رسیدند.

در کنار این وامداری عمومی نسبت به مردان دفاع مقدس ، آنان که بر صندلی های مهم مدیریتی تکیه زده اند، به طور خاص مدیون شهیدان هستند.
تعداد پست های مهم کشور و استانی را تا 3000 عنوان کرده اند و اگر تعداد شهدا را بر این آن تقسیم کنیم در خواهیم یافت که برای هر صندلی مسؤولان به طور متوسط به تعداد شهدای کربلا ، شهید وجود دارد. به عبارتی برای هر صندلی که مسؤولان ارشد کشوری و استانی بر آن تکیه زده اند، یک کربلا به پا شده است و چه بد مردمانی هستند اگر بر آن کرسی ها تکیه بزنند و یادشان برود که پایه های میزها و صندلی هایشان سرخ رنگ است و برای همان صندلی که رویش نشسته اند ، 72 نفر به خونشان غلتیده اند و اکنون در زیر خاک اند.سیامک : خداوند روحشان را شاد و با سید الشهدا محشور نماید ان موقع و ان زمان چه جوانانی داشتیم جه رشادتهایی انجام دادند و موقع جنگ به تنها چیزی که فکر می کردند شهادت بود ان موقع دانشگاه را ول میکردند مقام موقعیت را رها جهت دفاع از نظام کشور مخلصانه می جنگیدند ایا امروز همچون جوانان بی باک شجاع نترس و فقط در راه رضای خدا دفاع کردن به ان تعداد وجود دارد متاسفانه وقتی مقامات ما تجملاتی شدند جوانان ما الوده ماهواره ووووو شدند به مقایسه انروز کمتر است ولی هستند غیرتمندانی که به فرمان رهبر معظم باز هم حماسه ها می افرینند نه بخاطر منافع باندی مادی فقط جهت رضای خدا و لبیک به ندای رهبر
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :