۱۳۹۴ سه شنبه ۸ ارديبهشت  - 2015 4 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 620 کد مطلب: 1571  

در مورد پاییز/سلیمی

۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر ساعت 09:46
*داور سلیمی

پائیز فصل تازه ای از تکاپوی زندگی انسانهاست. ترسیم تقدیرِ آینده از همین روزهای پائیزی آغاز شده و در پائیزی دیگر به تکامل می رسد. دنیایِ ساکتِ صبحدمان، هیاهوی زندگی به خود می گیرد. خواب سحرگاهی سبکتر شده و روح زندگی در قالب آرام دیوارهای مکتبخانه عالمانه جاری می گردد. سبک زندگی روزمره تغییر یافته و شکلی تازه از زندگی آغاز می گردد. پائیز فصل پارادوکس حیات اندیشه و زوال طبیعت است. انسانها بیدار می شوند و طبیعت در خواب فرو می رود. گلهای خنده بر لبان کودکان نقش می بندد، و گلهای طبیعت نقش بر آب می شوند. آفرینش هر دو صحنه زیباست و شکلی از زندگی در تداوم بیداری و خواب جلوه گری می نماید.
و پائیز خاستگاه دوباره خاطرات روزهای رفته کودکان دیروز است. همان هیاهویی که روزی از لبهای خاموش سروهای رو به خزان امروز بر آسمان زندگی سایه می افکند. و امروز فقط نظاره گر تکرار روزهایی است که فقط خاطراتش از حرکات کودکان، حیاتی نو در چشمان ناظران می آفریند.
... و من امروز در کنار پنجره رو به کوچه گذرگاه عمر، نقش دیروز خود را در وجود کودکی می بینم که معصومانه در گوشه ای خلوت از حیاط بزرگ مدرسه در اندیشه ترسیم آینده ای متفاوت از روزگار زندگی مشقت بار اما صادقانه دهاتی خود است. معصومیت واقعی را در چشمان همان کودکی می بینم که یک سال روز شماری کرد تا پائیز بهانه ای برای نوپوش شدن اندام نحیفش باشد، و نیم روزی که از ایستادن ناچارانه زیر آفتاب سوزان تابستان به فراغت می رسید. من این روزها را با همان کودک معصومش بخاطر دیروز مشترکمان صادقانه و امیدوارانه دوست می دارم       .


مهر-پ : تصویر گر پاییز در هیاهوی خلقت انسان هایی را می افرید که با اندیشه های زیبا وناب خود پاییز را نیز بهار گونه با کلمات خود خلق می کردند اقای سلیمی وشما نیز یکی از همان انسان های بهارانه هستید موفق وکامیاب باشید.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :