۱۳۹۴ دوشنبه ۱۷ فروردين  - 2015 4 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 927 کد مطلب: 1685  

تشکر ویژه از یک پزشک باوجدان

۱۳۹۳ دوشنبه ۱ دي ساعت 17:16

سراب فردا:خانم دکتر سیفی پزشک متخصص سونوگرافی بیمارستان امام خمینی سراب که اخیرا به حضور خود در سراب پایان داد و جذب هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز شد در گفتگوی کوتاهی با خبرنگارما گفت: بسیار احساس خوشحالی می کنم که در این مدت همواره تلاش کردم تا در ارایه خدمات پزشکی به مشتریان کوشا باشم و هرانچه در توان داشتم برای کسب نتیجه بهتر و تسهیل در تشخیص قطعی به کاربستم. 
وی با قدردانی از مردم فهیم سراب یاداورشد: اگر در این مدت ناخواسته رنجش کسی را سبب شدم حلالیت می طلبم.
این پزشک باوجدان و زبردست یاداورشد: امیدوارم اقای دکتر نیک نژاد پزشک جدید سونوگرافی بیمارستان موفق باشند و از مسئولان بیمارستان می خواهم تا با بروز کردن و خرید دستگاه سونوگرافی جدید برای بیمارستان زمینه ارایه خدمات مناسب را فراهم سازند.

سراب فردا برای این پزشک متعهد و پایبند به اصول اخلاقی و قسم نامه پزشکی آرزوی موفقیت دارد.

آرشیو:
سراب فردا: در حالی که همواره توصیه شده که فقط نیمه خالی لیوان را نبینیم و در کنار نداشته هایمان از داشته هایمان نیز حرف و سخن بگوییم بناداریم هراز چندگاهی در کنار انتقادات از کاستی ها از داشته ها نیز بنویسیم:

چند وقت قبل یکی از همراهان بیماری در سراب از نجات جان بیمارش در یکی از بیمارستان های سراب یادکرد ..در ابتدا چندان به حرفهای او توجه نشان ندادیم چراکه وظیفه ذاتی پزشکان و بیمارستان ها را همانا تلاش برای نجات بیماران می دانستم اما تعجب امیزترین گفته های این همراه که نشان از وجود انسان های پاک نفس و با وجدان بود اظهارات متقابل پزشک مذبور بود...
ماجرا اینگونه نقل شد که یک زن جوان دچار پرهوایی یا به اصطلاح فیستول گردن ناشی از عوارض عمل جراجی شده بود با انکه وقت مطب این زن بیمار ساعت 6بعد از ظهر بود اما با راهنمایی و تاکید اکید خانم دکتر بتول سیفی متخصص سونوگرافی بیمارستان بیمار بلافاصله به اورژانس بیمارستان سراب هدایت و به دلیل وخامت اوضاع راهی تبریز شده بود به گفته پزشکان معالج وی در تبریز در صورتی که بیمار چندساعت غفلت می کرد به احتمال زیاد مرگ به سراغش آمده بود....

چند روز بعد از معالجه بیمار مذبور با یک جعبه شیرینی(به رسم تشکر ما ایرانی ها) وارد اتاق سونوگرافی بیمارستان شده و از پزشک مذبور تشکر می کند..
جالبترین شکل ماجرا آن بود که خانم دکتر عنوان کرد که نیازی به تشکر و در بوق و کرنا کردن نیست و اگر غیر این بود باید شاکی می شدید..

و اما نیمه خالی لیوان کجاست؟

گله گذاری پزشک معالج به دلیل اینکه بیمارش به اورژانس هدایت شده .....

خبرنگار سراب فردا طی تماسی با خانم دکتر سیفی از صحت و سقم خبرارسالی جویا شده بود که بعد از کش و قوس فراوران خانم دکتر موضوع را تایید اما از ما خواست ان را منعکس نکنیم چرا که کارخارق العاده ای نکرده است..
اما ما از انجائیکه بارها از نیمه خالی لیوان به زبان ببیندگان خود در بخش سونوگرافی نوشتیم شایسته دیدیم برخلاف نظر خانم دکتر موضوع را علنی کنیم..تا نیمه پر ان را نیز ببینیم..


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :