۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ اسفند  - 2015 3 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1065 کد مطلب: 1690  

ادعای یک شهروند/خاک دزدی در روز روشن+تصاویر+جوابیه شرکت

۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي ساعت 17:29


*خاک دزدی از کوچه ما/فروش به شهرداری
شهروندی با امضای محفوظ با ارسال تصاویر و مطلبی مدعی خاک فروشی یا به اصطلاح خاک دزدی از کوچه شان و فروش به شهرداری از طرف یک شرکت پیمانکاری شد.
این شهروند نوشت: با بتون گذاری در کوچه یک شرکت پیمانکاری مقادیر خاک اضافه مانده را جمع و به کوچه همجواری که نیاز به آماده سازی دارد می فروشد.
------------------------------------------------------------
*امیر مرادی فر
با سلام  به نظر بنده خبرنگاری کار بسیار حساس وپر مسئولیتی می باشداز این لحاظ که خبر درست یا نا درست
 رواز همدیگر تمیز کردن وسپس آن راپخش کردن وظیفه ذاتی خبرنگار به قول شما به ظاهر منصف می باشد می دانید تهمت ناروای دزدی گناه بزرگی است که هر مسلمان هم در این دنیا باید پاسخگو باشدو هم در آخرت البته اگر با این ادبیاتی که دیدم اعتقادی داشته باشیم خلاصه اتهام دزدی پایگاه خبری شمابه شرکت بنده وهمکاران زحمت کش این شرکت مایه تعصف اینجانب گردید که حق پی گیری از کلیه مراجع قانونی را برای خود محفوظ می دانم ولی ادب حکم می کند تا توضیحی در خصوص خبر کذب این به ظاهر شهروند منصف حضورتان اعلام نمایم بعد از اجرای کلیه عملیات لوله گذاری مسیر خاکهای اضافی بایداز محل جمع آوری شده وبه محل مناسب حمل گردد چون این خاک زاید بوده واستفاده خاصی ندارد بعضی از همشهریان برای پر کردن پی های ساختمانشان ویا محله چند سرویسی می خواهند وبعضی ها هم مبلغ نا چیزی به عنوان پول چای به راننده می دن که هیچ سودی هم به پیمانکار به قول شما...ندارد وابن کار هم بغیر سود به همشهریان ضرری ندارد در ضمن اثبات فروش خاک به شهرداری و حلالیت اتهام دزدی هم به گردن شماست انشاالله یادتان نرود.
---------------------------------------------------------------------------------------
سراب فردا:با سلام و عرض ادب خدمت شهروند مدعی خاک دزدی و نیز مدیر محترم شرکت مورد ادعا 
لازم به یاداوری است که این مطلب ارسالی یک مخاطب سراب فردا بوده و همانگونه که بارها اعلام کردیم درج اظهارات یا مطالب مخاطبان به منزله تایید یا تکذیب آن نیست ولی ما طبق قانون مطبوعات خود را موظف به انعکاس  محتوای جوابیه می دانیم ،هرچند که در متن مطلب آورده شده نامی از شرکت مذبور یا محله مورد نظر ذکر نشده است به هرحال از جواب مدیرعامل محترم شرکت سپاسگزاری می کنیم.وما  کسی را متهم به خاک دزدی نمی کنیم و 
-------------------------------------------------------------------------------------------
یک فرد مطلع در تماسی که با آن داشتیم در این زمینه گفت: معمولا شرکت پیمانکار اجرای لوله گذاری فاضلاب موظف است تا طبق قرداد بهد از لوله گذاری زیر و اطراف لوله را شن پوشانی کند و با توجه به تورم خاک لاجرم مقداری خاک اضافه می ماند و در این موضوع تا 6 کیلومتر شرکت موظف است تا خاک اضافی را جمع آوری و در محلی که شهرداری مشخص می کندکه فعلا جاده بلاسجین است خالی کند و شرکت هرگز نمی تواند این خاک را در غیرمحل مورد نظر شهرداری خالی کند اما اگر فروش خاک اضافی به شخص حقیقی از طرف شرکت باشد به نظر میرسد غیرقانونی است حال اگر راننده بدون نظر شرکت مبادرت به ریختن خاک در غیر محل مورد نظر یا فروش ان کند نمی توان شرکت را مقصر دانست اما در صورت شکایت افراد حقیقی از لحاظ قانونی مدیر کارگاه پاسخگو خواهد بود.
--------------------------------------------------------------------------------
نظر واصله از شهروند مدعی خاک دزدی :
با سلام وتشکر از درج مطالب توسط سراب فردا.
در پاسخ به مطالب مطرح شده لازم میدانم مواردی را عرض نمایم
اولا مسولیت این امر حتی اگر توسط کارگر هم صورت گیرد متوجه شرکت مذکور است و پول چایی و بهانه چیزی از زشتی عمل نمیکاهد و هرگز در این محلاتی که نیاز به شن ریزی تا رسیدن به کد اعلامی شهرداری دارند تورم خاکی وجود نداشته و هرگز کسی برای ساختمانش از آن استفاده نکرده است و لازم به توجیه نیست جرا که اگر لازم باشد ده نفر شاهد برای این امر بیاورم چرا که با محاسبات انجام یافته نزدیک یکصدو پنجاه متر مربع خاک و شن دزدیده شده حال آنکه اهالی به زحمت برای هر کامیون از جیب خود سی هزار تومن پول داده اند

.
آقای... مدیر کارگاه شرکت حفاری بظاهر ... لازم است همچنانکه در حین حفاری در سال 1391  به اطلاع جنابعالی  رسانده شده مجددا اعلام نمایم که : 1-این کوچه آسفال نبود و شما فرق کوچه خاکی و آسفالت را حتما خوب میدانید و تا رسیدن به کد اعلامی شهرداری نیم متر پست تر می باشد پس چگونه می تواند خاک مازاد داشته باشد. 2- همه اهالی محل بارها بشما اعلام نمودند که در اینجا خاک اضافی وجود ندارد که برداشته شود و نیاز است که مقداری خاک نیز به این کوچه ها ریخته شود.  3- شما این حرف را زمانی میتوانید بگویید که کار تمام شده و خاک اضافی  محل پس از انباشت و تورم برداشته شود تا اهالی محل در آمد و شد به مشکل نیفتد حال آنکه شما خاک را از همان ابتدای حفاری بار تراکتور کرده و می بردید.وشاهد این قضیه همان راننده محترم لودر حفاری است که اهالی محل به ایشان هم اعتراض نمودند.  4- اگر خاک اضافی می بوده باید در منطقه مشخص شده شهرداری تخلیه میشده که البته شما در نزدیک ترین محل آن را توسط راننده  خود عرضه داشته اید تا به زحمت بیشتر نیفتید.  5- مجری این کار نابجا شما شما بوده اید نه اهالی محل و نابجاتر از آن اینکه بجای اعتراف به اشتباه طلبکارهم شده اید
6-مردم مطالبه گرخقوق تضیعع شده خود هستندو .............


از شهرک گلها : در تایید خبرفوق لازم بذکر است که از محله ما در کوچه گلبرگ نیز این دزدی کثیف خاک اتفاق افتاده و ما از جیب خودمان پول داده و شن ریزی کردیم ولی فردی بنام آقا ... از کارگران شرکت مربوطه خاکهارا با تراکتورش بردو بقیمت نازلی فروخت آیا نظارتی بر این امر از طرف شرکت آبفا وشهرداری نیست واقعا اسم این امر جز دزدی حق الناس چه میتواند باشد لطفا مسولین امر پاسخگو باشند ضمنا اگرکار آنها غیرقانونی بوده اهالی شهرک حق شکایت وپیگیری امر تا احقاق حق حویش را محفوظ داشته تا حصول نتیجه اقدام خواهند نمود.
عادل فزونی : اقای... ساکن کوچه گلبرگ اگه کوچه ی شما آسفالت بود باز میگفتین بذارین خاکهای اضافی تو کوچه بمونه؟ بنده اون سالی که کوچه شما رو حفاری میکردیم هم خدمت شما عرض کردم هر شرکت پیمانکاری موظفه فقط محلی رو که حفاری کرده پر کنه و اینکه با خاک اضافی چیکار میکنه ربطی به اهالی کوچه نداره ضمنا کارگر شرکت هیچ کار غیرقانونی نکرده و فقط وظیفشو انجام داده شمام لطف کن اوصافی که برازنده ی خودتونه به دیگران نسبت نده
ناشناس : اقای مدعی خاک دزدی شما که هنوز فرق مترمربع و مترمکعب رو نمیدونید چجوری اون محاسباتو انجام دادین؟؟؟؟
شهرومند : با سلام و تشکر از ناشناس بخاطر این تذکر .از اینکه با درج اشتباهی واحد اندازه گیری متر مربع در بیان میزان برداشت شما سهو شده پوزش و میزان برداشت خاک برداران را واحد متر مکعب اعلام می نمایم تا ناراحت نشوند چرا که ایشان بهتر میدانند چه میزان برداشت کرده اند.
فزونی : در هر کوچه ما موظفیم دقیقا به اندازه ی حجمی که شن ریزی و لوله گذاری میکنیم خاک برداشت کنیم که میشه همان خاک مازاد. حالا کوچه شما به کد شهرداری رسیده یا نه ربطی به ما نداره ... ما داریم وظیفمونو انجام میدیم و اگه شما احساس میکنی حقی داری{که نداری} برو شکایت کن در ضمن اینقدر نگین اهالی محل! به دو نفر آدم ...نمیگن اهالی!! حتی اهالی محل خودتونم از این دروغا و ادعاهای نابجاتون گلایه دارن و حرف آخر اینکه اگه واقعا فک میکنین حقی دارین حداقلش برین اداره آب وفاضلاب و حقتونو بگیرین اونم نه اینجوری پشت پرده!!! چون اگه بخواین اینجوری ادامه بدین باید منتظر عواقب تهمت ها ودروغگویی هاتون باشین
شهروند : با سلام و تشکر از سراب فردا از بابت انعکاس نظرات مخاطبان. روزی روباه گرسنه ای خروسی را از باغی ربود باغبان که متوجه شد چوبدستی اش را برداشت و در پی آن نابکار روانه گشت تا اینکه توانست درخروجی درباغ ،روباه را دستگیر کند روباه از ترسش خروس را زیر لباسش مخفی کرد و شروع کرد به قسم خوردن و اینکه به حضرت عباس سوگند میخورم که من هرگز خروس چاق تو را ندیده ام اما از زیر لباس دم خروس براحتی قابل رویت بود باغبان به رو باه گفت آیا من قسم حضرت عباس تو را قبول کنم یا دم خروس را. حال دوست عزیز که با این همه اصرار، باز هم از عمل نادرست خود شرمنده و نادم نیستی و بجای آن تهدید را هم چاشنی عمل خودت کرده ای ما تا آخر قضیه را پیگیری می کنیم و حتی اگر نتیجه هم نگرفتیم حاضر به بی ادبی در قبال کسی نیستیم فقط می خواهیم حقیقت روشن شود و شما هم لازم نیست اینهمه دست و پا بزنید و توهین کنید چرا که اگر کار شما درست باشد مشخص خواهد شد و بالاخره زمان همه چیز را ثابت خواهد نمود ضمنا کسی به شما تهمت و افترایی نزده فقط بیان شده که عملی با این کیفیت اتفاق افتاده حال لازم است بررسی گردد. در ضمن مالک اصلی کوچه ها شهرداری می باشد و با تماسی که با مسئولین امر گرفته شده اعلام کردند اگر بموقع این اطلاع رسانی انجام میگرفت حتما مانع از خاک برداری می شدند در حالیکه شما در هنگام خاکبرداری عمل خودتان را کاملا قانونی می دانستید.
شهروند : با سلام .جناب آاقی .... شما چرا مطلب را بخود می گیرید و آسمان ریسمان می بافید طرف حساب ما شما نیستید مالک کوچه شهرداری است و مجری طرح شرکت آبفاضلاب. شما بهتره خودت رو خسته نکنی و منتظر باشی تا چه شود کسی بنام شما تهمتی نزده شما فقط یک کارگر بودید و کار می کردید و اختیاری نداشتید.بگذارید اونایی که کار مربوط به اونهاست پاسخگو باشند.شما دو روز هستید دور روز دیگه یک شرکت دیگر می روید زیاد دنبال این نباشید که به دو نفر اهالی محل توهین کنید حتی یک نفر هم آدمه و حق سوال دارد حال شما ..
ب.ی : من به عنوان ساکن یکی از این کوچه ها ضمن تشکر از شرکت مذکور، لدری که مشغول انجام وظیفه بوده فقط از این کوچه به کوچه بغلی و از ان کوچه به کوچه ی دیگر خاک رسانی کرده ان هم به خواست خود افراد و با مبلغی ناچیز میشه گفت از این جیب به ان جیب اما واقعا بعضی کوچه ها نه تنها خاک زیاد نداشته بلکه کم نیز دارند. مشکل اینجاس که این شرکت نبایستی از اول به خاک کوچه ها بعد از کندن دست میزد و بهتر بود بدون کم و کاست حفر کند و خداحافظ نه اینکه با محاسبات خود حفار به دلخواه خاک را جا به جا کند.
شهروند : دوست عزیز و همسایه محترم..با در نظر گرفتن نیاز به شن ریزی بعید است کسی خواسته تا از جلو درش خاک را بردارن وببرن کوچه مجاور .ا به فرمایش خودتان این کوچه ها نیاز به شن ریزی دارد پس درخواست برداشت منتفی است وهرگز از این جیب به اون جیب نشده و فقط از جیب اهالی کوچه به جیب خاکبردار شده و اگر نفعی نبود آیا باز زحمت خاکبرداری رومیکشیدن.بعید میدونم.
فزونی : جناب شهروند به ظاهر مدعی بنده به عنوان سرپرست کارگاه مسئول و جوابگوی تمام مسائل مربوط به کارگاه هستم شما که تا دیروز مدعی خاکفروشی از طرف ما به شهرداری بودید حالا چی شده که میگین شهرداری بی اطلاع بوده؟؟؟ مگه مدعی نبودین دست ما و شهرداری تو یه کاسه است!!1؟؟؟بنده قبلا گفتم و برای چندمین بار عرض میکنم: ما وظیمونه دقیقا به اندازه ی حجمی که شن ریزی و لوله گذاری میکنیم خاک برداشت کنیم که اصطلاحا بهش میگن نخاله. هیچ ربطی هم به ما نداره که کوچه شما پسته یا بلنده. ما مسئول تسطیح پستی و بلندیهای کوچه شما نیستیم. جناب شهروند بهتر نبود خصومتهای شخصی قبلی خود را طور دیگری حل کنین و به بهانه های واهی سعی در تسویه حسابهای شخصی خود از طریق رسانه های اجتماعی نباشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا میدانید یا حتما شنیده اید: در اسلام دروغگویی گناهی است کبیره و افترا بسیار بدتر از آن!!! اهالی منطقه ی گلها انسانهای بسیار مومن و خداشناسی هستن و در طی حفاری مسیرها نهایت همکاری رو با مجموعه شرکت داشته اند و دارند{و البته اکثرا ناراحت و شرمسارند از افتراها و دروغ پردازی های شما} شما بهتره دست از افتراگویی و دروغ پردازی بردارید و در مسائلی که سررشته ای از آن ندارید نظر ندهید. امید است مورد لطف خداوند قرار گیرید چرا که خداوند توبه کاران را دوست دارد
همشهری : متاسفم که با طرح چنین موضوعاتی با ابروی شهرو همشهری های خود بازی میکنید.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :