۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور  - 2015 9 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 1194 کد مطلب: 1717  

وعده های كاغذی مسئولان و حركت لاك پشتی جاده سراب بستان اباد

۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي ساعت 22:42
راب - محور سراب – بستان آباد یکی از مسیرهای ارتباطی آذربایجان شرقی است که بدلیل وضعیت نامناسب جاده آن، همواره اخبار تکان دهنده و ناگواری از تصادفات در این محور مخابره می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی كه بسیاری از هموطنان با بارش برف و باران و نزول رحمت الهی و زمستانی شدن سیمای بصری اقصی نقاط كشور در چند روز گذشته شادمان بودند اما متاسفانه جمعه گذشته در گوشه ای از شمال غرب كشور و در محور سراب – بستان آباد برخورد یک اتوبوس مسافربری با یک دستگاه کامیون جان دو تن از هموطنان را گرفت و ۱۸ انسان بی گناه دیگر را نیز راهی بیمارستان کرد تا بار دیگر حکایت تکراری مسیرهای نامناسب جاده ای و عدم پاسخگویی بسیاری از مسیرهای استان در مقابل بار ترافیکی عبوری از آنها، چندین خانواده را داغدار عزیزان خود کند.

جاده سراب – بستان آباد كه مسئولان دولت قبل از آن به عنوان طرح مهر ماندگار سراب یاد می كردند و مرتب در مصاحبه های خود از افتتاح قطعی آن تا پایان عمر دولت دهم خبر می دادند، جاده ای است که هیچ یک از وعده ها و نسخه های مسئولان قبلی به حال وخیم آن كارگر نشد و احداث بزرگراه سراب - بستان آباد با دلایل كلیشه ای چون تعلل پیمانكار، فصل كاری كوتاه مدت، تزریق قطره چكانی اعتبارات به دولت یازدهم به ارث گذاشته شد تا شاید كلید این دولت بتواند قفل و گره این جاده را بازكند.

حادثه روز جمعه و كشته و مجروح شدن بیش از ۲۰ نفر از هموطنان در حوادث و تصادفات رانندگی این مسیر باردیگر زمینه ساز نگرانی مردم سراب و مسئولان این شهرستان و بهانه ای برای پیگیری خبرنگار مهر از آخرین وضعیت بزرگراه سراب – بستان آباد از مسوولان ذیربط شد.

در چهار سال گذشته تنها هفت كیلومتر از بزرگراه سراب – بستان آباد تحویل داده شده است

نماینده سراب که خود در روز تصادف اتوبوس با كامیون خاور در محور سراب – بستان آباد در محل این سانحه حضور یافته بود، به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه بارها در قالب تذكرات و مذاكرات و رایزنی های حضوری اهمیت این جاده را به مسئولان دولتی گوشزد كرده ام.

مهناز بهمنی با انتقاد شدید از ركود در این پرو‌ژه ملی اظهاركرد: از آذر سال ۸۹ تنها هفت كیلومتر از این مسیر تحویل داده شده و تاخیر بیش از این نمی تواند مورد قبول افكارعمومی و مردم قرارگیرد چرا که احداث بزرگراه سراب - بستان آباد مطالبه بحق و جدی مردم از مسئولان است.

تصادف در محور سراب - بستان آباد

این نماینده مجلس تزریق قطره چكانی بودجه به این طرح ملی را قابل قبول ندانست و افزود: كوتاهی در تسریع و شتاب نبخشیدن به این طرح جفای بزرگی به مردم است چرا که هر روز انسان های بی گناهی در این جاده به خون خود آغشته می شوند.

تردد ۳۰ هزار خودرو از جاده فعلی سراب – بستان آباد

فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه بارترافیكی روزهای خاصی از سال در این جاده به بیش از ۳۰ هزارخودرو می رسد، بر اهتمام مسئولان به اتمام طرح بزرگراه سراب بستان آباد نیر تاكید كرد.

حسن فرجی از رانندگان نیز خواست برای رعایت جوانب احتیاطی كوشا باشند و با توجه به وضعیت نامطلوب این محور با احترام کامل به تمام قوانین و نیز حقوق دیگر رانندگان در این مسیر تردد کنند.

پیشرفت طرح بزرگراه سراب بستان آباد رضایت بخش نیست

احمد هاشم زاده رئیس اداره راه و شهرسازی سراب نیز در همین خصوص به خبرنگار مهر گفت: روند پیشرفت طرح بزرگراه سراب بستان آباد رضایت بخش نیست.

وی با اذعان به تاخیر در این پروژه تاكید كرد: متاسفانه انتظارداشتیم تا برای قطعه های مجزا پیمانكار جدیدی برنده شود اما هرسه قطعه طرح را به یك پیمانكار واگذاركردند در حالی که وسایل و امكانات كارگاهی پیمانكار جوابگوی اجرای هرسه فاز طرح نیست.

رئیس اداره راه و شهرسازی سراب در عین حال ابراز داشت: با تخصیص حداقل یک هزار تن قیر از محل معاونت راه های روستایی كشور به محض مساعد شدن هوا آسفالت جاده احداثی تا كیلومتر ۱۷ صورت خواهد گرفت.

تصادف در محور سراب - بستان آباد

مصدومان تصادفات جاده ای سراب – بستان آباد پای ثابت مراکز درمانی منطقه

حسین خداوردی زاده پزشك اورژانس سراب نیز در خصوص مصدومان سوانح جاده ای محور سراب – بستان آباد به خبرنگار مهر چنین گفت: روزهای معدودی داریم كه مصدوم تصادفی مربوط با سوانح و حوادث رخ داده در این مسیر نداشته باشیم.

وی با تشكر از كادر درمانی بیمارستان سراب در خصوص وضعیت مصدومان آخرین حادثه رخ داده در این محور ارتباطی نیزاظهاركرد: ۱۶ مصدوم حادثه روز جمعه به بیمارستان سراب اعزام شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

راننده اتوبوسی که جمعه گذشته در این مسیر با یک دستگاه کامیون تصادف کرد و متاسفانه دو تن از هموطنان در این سانحه جان باختند نیز به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه عرض جاده طوری است كه با اندك انحرافی، تصادف وحشتناکی در آن اتفاق می افتد.

یك دانشجوی پزشكی كه در اردبیل درس می خواند و از بد حادثه در آن روز مسافر این اتوبوس بود نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پیش چشم من فردی که در صندلی کنار دست من نشسته بود، جان خود را از دست داد و دیدن چنین صحنه هایی  بسیار ناراحت کننده است و انتظار داریم با برطرف شدن مشکل راه های ارتباطی شاهد کاهش این صحنه های دلخراش و جان باختن هموطنان خود باشیم.

در مجموع باید گفت آنچه در نتیجه تعلل در اجرای پروژه هایی چون بزرگراه سراب – بستان آباد و حتی نمونه های پرخطرتر چنین جاده هایی یعنی مسیر اهر - تبریز یا همان جاده وحشت آذربایجان شرقی، نصیب هموطنان می شود، غم و اندوه وصف ناپذیر در قبال از دست دادن عزیزان خود بدلیل سوانح رخ داده نظیر تصادف روز جمعه سراب است.

جاده سراب بستان آباد

و البته نباید فراموش کرد که این تنها بخشی از حکایت فرش های قرمزی است که با سوانح و حوادث جاده ای در مسیرهای استان پهن می شوند و از دست رفتن تدریجی اعتماد و اعتقاد مردم به مسوولان در خصوص تعهد به اجرای پروژه ها و طرح های وعده داده شده را می توان از دیگر نتایج بلند مدت چنین رخ دادهای دردناکی ارزیابی کرد، اعتمادی که سرمایه ای به مراتب گرانبهاتر از بسیاری از منابع و اعتبارات است و جلب دوباره آن به مراتب سخت تر از محقق کردن بودجه های عمرانی است.

گزارش از: جواد عباسزاده – حسن عبدالهیحميد : به نطر من در مورد وضعيت نابسامان جاده نيربه سراب وبستان آباد تنها وظيفه نماينده ويا مسئولان سراب نيست.بايد شرايط فوق را نماينده بستان آباد.ويا اردبيل هم پيگيري كنند.چون جاده فوق مختص سراب نيست.يك جاده بين المللي و توريستي ميباشد.اميد است در اين ارتباط مديران رده بالاي استان آذربايجان شرقي واردبيل هم پيگير باشند.ديگر شاهد داغدار شدن بابت داوود دست دادن عزيزانشان نباشند.
حميد : يك سوال از مسئولان سراب داشتم كه اميد وارم كسي در اين ارتباط پاسخگو باشد.طبق گفته خانم بهمني نماينده محترمه سراب قرار بر قراردادبا شركتي جهت تعريض جاده سراب به نير بود.آيا اين قراداد به پيمانكاري واگذار گرديده.دوما اگر واگذار شده داوود كي شروع به كار خواهند كرد.چون در حال حاضر در مسير سراب به نير هيچ فعاليتي مبني بر تعريض وساختماني وجود ندارد.اميد است كه مسئولان اداره راه وترابري.ويا نماينده محترمه ويا.... پاسخگو باشند.ديگر شاهد داغدارشدن خانواده در اين مسير نباشيم.
همشهری : سوانح اخیر در جاده سراب- بستان آباد و روند بسیار کند اجرای پروژه بزرگراه و از طرفی تحویل هر سه قطعه از پروژه به یک پیمانکار، می طلبد که نماینده محترم از وزیر راه در این مورد سوالی را در مجلس مطرح و از ایشان جواب منطقی را مطالبه نمایند. حرمت جان فقط یک انسان بسیار والاتر از هر ملاحظه کاری می باشد. انشاءا... .
sarabli : بنظرم نماینده محترمه باید پیگیر این موضوع باشد که چرا راه نیر سراب را هم به پیمانکار مجری راه سراب بستان اباد دادند مگر چه قدر موفق بودند ایشان.....حرمت جان همشهریان باید برایشان مهم باشد چه قدر کشته میده این جاده.....
sh.m : واقعا باید به این رسیدگی کرد..این جاده جاده مرگ دیگر شده الان چند ساله که چند نفر مرده یا زخمی میشوند به هر حال هرچی انشا لاه درست میشود..
نصیری : باسلام و خسته نباشید اعتبارات باید در بودجه تصویب شود تا زمانی که نماینده تبریز اجازه حرف زدن به نمایندگان شهرستانهارا نمی دهد انتظار پیش از این هم حتی برا دوبانده کردن چندین کیلومتر جاده خطرناک تیشه به سنگ زدن است
سرابي مقيم تهران : معلوم نيست اين مسئولين كي ازخواب خرگوشي بيدارميشن شايدزماني كه خيلي ديرشده چراسراب هميشه بايد مهاجر گريزترين شهرباشد واي برخيانتكاران
از پرسنل پیمانکار پروژه محور سراب-بستان آباد : شاید سرابی های محترم از بیرون به قضیه نگاه می کنند ولی این پیمانکار نیز می خواهد این پروژه را هر چه زودتر تمام نماید.حرمت جان همشهریان سراب برای این شرکت مهم می باشد از پرسنل این شرکت نیز در این راه جان خود را از دست داده است فقط کمی بودجه و نبود اعتبار لازم انجام این پروژه را به تعویق انداخته است. نماینده محترم نیز در جریان نحوه تخصیص اعتبار به این پروژ هستند. در ضمن پروژه هایی که این پیمانکار در دست اجرا دارد (قطعه اول و دوم محور سراب بستان آباد و محور سراب نیر )را نداده اند بلکه بصورت مناقصه انجام شده و این شرکت برنده مناقصه گردیده است.امیدوارم مسئولین محترم شهرستان سراب پیگیر اعتبار لازم به این پروژه را باشند تا نه تنها مردم محترم شهرستان سراب لکه ماهم شاهد چنین حوادث غمناکی نباشیم.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :