۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ اسفند  - 2015 3 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 551 کد مطلب: 1773  

کافه خبر سراب/نامه سرگشاده یک فعال حوزه شعر و ادب به نامزد احتمالی

۱۳۹۳ سه شنبه ۵ اسفند ساعت 14:45

نامه سرگشاده یک فعال در حوزه شعر و ادب/اقای نامزد شما نگران میزبانی جشنواره نباشید

با گسترش فناوری نوین در حوزه ارتباط و در آستانه شروع سال موسوم به سال انتخابات برخی افراد که از هم اکنون ساز خود را برای حضور در ماراتن نفس گیر انتخابات دهم کوک کردند سعی دارند تا با حضور در شبکه های مجازی به خصوص در شبکه وایبر و واتس اپ خود را معرفی و دیدگاههای مختلف خود را مطرح کنند،درکافه خبر سراب به عنوان یکی از گرم ترین فضاهای فضای مجازی در وایبر،واتس آپ و تلگرام شاهد حضور و بحث و گپ اهالی کافه هستیم در یکی از شب ها که مراسم جشنواره شعر جوان آذربایجان به میزبانی سراب برگزارشد یک فعال که گفته می شود از نامزدهای احتمالی سال آینده در سراب است در انتقاد از نحوه و کیفیت برگزاری مراسم از تبلیغات نازل رسانه ای،عدم پوشش مناسب شبکه های رسانه ملی،ضعف در اجرا و فضای فیزیکی و ...انتقاد کرده بود ،امین عربزاده از فعالان عرصه شعر و ادب شهرستان سراب در پاسخ به انتقاد این نامزد احتمالی مجلس در نامه ای سرگشاده مطالبی را نگاشت

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

جناب آقای …

در نظراتی که اخیرا در ارتباط با جشنواره شعر جوان آذربایجان ارائه کرده بودید نکات مبهمی برایم ایجاد شد که خواهشمندم در جهت تنویر افکار عمومی جوابیه بنده را خوانده و اگر بازهم نیاز به بحث بود من آماده مناظره حتی در جامعه حقیقی و نه فضای مجازی با جنابعالی خواهم بود.

۱-    از اینکه تا سالهای گذشته به هر مسئولی می گفتیم از فرهنگ و هنر بومی حمایت کنید و آنها فقط می خندیدند و می گفتند کدام فرهنگ و هنر بومی؟ دردی غریب در دل من و بسیاری از هنرمندان موج می زد. به خاطر دارم روزی در پارک شهید بهشتی اجرای نمایش خیابانی داشتیم و بعد از اتمام نمایش، شخصی که دیر به آنجا رسیده بود به من گفت: این چندتا تخم مرغ را آورده بودم تا وسط اجرا به سرتان بزنم و مردم بخندند. عده ای هم سکه به سوی ما پرتاب می کردند. اینها درد ما بود. ولی از رو نرفتیم. گفتیم ما پیشمرگ فرهنگ و هنر می شویم. ما خود را فدا می کنیم. ایرادی ندارد. ما به آینده فرهنگی شهرمان امیدوار بودیم. تا اینکه امروز کار را به جایی رساندیم که هرکس می خواهد کاندیدا شود به یکباره (فرهنگ درد) می گیرد(چیزی شبیه دندان درد) و حس هفتمش (احساس مسئولیت) همینطور اتفاقی به درد می آید. آنانکه تا دیروز سعی داشتند مساله ای چون نفلین سینیت و بیکاری جوانان را شعار تبلیغاتی خود کنند اینک جامعه هنری و خانواده بزرگ هنرمندان را یکدل و متحد می بینند و شعارشان به حمایت از حوزه فرهنگ بدل می گردد. هنرمندان را تطمیع می کنند و فکر می کنند ما اجازه خواهیم داد پلکان ترقی آنان بشویم. کسانی که تا دیروز نمی دانستند فرهنگ و هنر یعنی چه، امروز برای جلب نظر و اخذ آراء جامعه هنری شهرمان سکه های الیزابت می دهند. غافل از اینکه (اگر خون دل بود ما خورده ایم…!) ما بودیم که نهال نوپای فرهنگ و هنر را با خون دل آبیاری کرده ایم. ما بودیم که این سفره بزرگ را پهن کردیم و عده ای می خواهند دور از حضور مبارکتان بیایند و بر سر سفره آماده جلوس فرمایند و یک نان بر سفره بگذارند و در مقابل بریان پلو تناول فرمایند. زهی خیال باطل…

۲-   جناب … عزیز، از سالن تنگ و تاریک سخن به میان آوردید. جانا سخن از زبان ما میگویی. دردمان را تازه کردید از این سالن کوچک. راستی شما تا کنون برای احداث یک سالن بزرگ تر و مناسب تر اقدامی کرده اید؟  این را خودم خوب می دانم که شما مسئولیتی در شهرستان نداشته اید و کلا در شهرمان فاقد سوابق اجرایی می باشید، اما بعنوان یک شهروند، پیشنهادی، انتقادی، نامه ای یا حتی یک حرکت کوچک انجام داده اید؟ شما که در صدا و سیما هستید و این رسانه ملی بایستی طبعا منعکس کننده مشکلات و معظلات موجود باشد! زمانی که دو سال پیش با من تماس گرفتید و از حال و روز سینما پرسیدید و گفتید می خواهید سینمای شهر را احیاء کنید، به قدری خوشحال شدم که سر از پا نمی شناختم! سینما ارزانی خودتان حداقل از قدرت لابی گری خود(اگر دارید) استفاده می کردید برای احداث سالن جدید مجتمع فرهنگی و هنری. اما بنده افتخار این را داشتم که به قول شما با اجرای بسیار ضعیف و  کسل کننده خود به معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بگویم: این مردمی که به عشق فرهنگ و هنر اینجا سرپا ایستاده اند شایسته سالنی بزرگ تر هستند، پس لطفا تکلیف مجتمع جدیدی که زمین آن قبلا فراهم شده و منتظر احداث است روشن گردد و ایشان هم در سخنان خود قول مساعد دادند.

 البته خوب می دانم که شما حتی تا پیش از اینها نمی دانستید سراب چند تا سالن دارد و حداقل در یک برنامه فرهنگی هنری اجرا شده در سالن فعلی حضور نداشته اید، که اگر بودید من قطعا بعنوان یک خبرنگار شما را حداقل در عکسها می دیدم. اما جالب اینجاست که در همین دهه فجر امسال دو بار در این سالن حضور پیدا کردید و زحمت الیزابت های هنرمندان را هم کشیدید، و رفتید صدر مجلس نشستید، آیا آنوقت سالن تنگ و تاریک و دل آزار نبود؟ اما روزی که جشنواره برگزار شد و نماینده فعلی سراب و نماینده سابق سراب که به احتمال قوی کاندیدای مجلس آتی هم خواهند بود، در ردیف جلو حضور داشتند و جایی برای شما در صدر محفل نبود سالن یکباره تنگ و تاریک شد؟ سخنتان مرا یاد رییس جمهور سابق انداخت که هرجا که می رفت هاله نوری همراهی اش می کرد و همه سالن ها از حضور ایشان نورانی می گردید!

۳-  از تبلیغات ضعیف رسانه ای خبر دادید. اینجانب بعنوان دبیر اجرائی جشنواره از تک تک دوستان تقاضا دارم تا فقط یک دقیقه وقت خود را به ما اختصاص بدهند و در جستجوگر گوگل عنوان دوازدهمین جشنواره شعر جوان آذربایجان را جستجو کنند. سایت های ۰۴۳۱،خبرگزاری ایرنا، فراخوان، پرتال وزارت ارشاد، فرهنگیان نیوز، ایسنا، سارفه نیوز، سبلان نیوز، فستیوال نیوز، آرت آنلاین، سایت صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی، برنا نیوز، صاحب خبر، خبر آنتایم، شفقنا، تبیان، خبرگزاری شبستان، سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل، فست نیوز، خبرگزاری دانا، خبرگزاری فارس، صدای سراب، تنویر، اعتدال پرس، واضح، سراب فردا، تیترنو، شاپرک دیلی، شهر خبر، آناج، نصرنیوز، هفته نامه پیام روز سراب، روزنامه سراسری امین، قدس آنلاین، سینما آنلاین، خبرساز، مطلب دونی، کارگزاران تجارت الکترونیک ایران، سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج و…

اینها گوشه ای از تبلیغات رسانه ای ما هستند. تنها سایت خبری شهرستان سراب که خبری از جشنواره ما منتشر نکرده بود سایت … متعلق به جنابعالی بوده است. آیا بهتر نبود قبل از اینکه بر اطلاعات ناکافی خود تکیه می کردید یک جستجوی ساده در اینترنت می نمودید؟

۴-  از دبیرخانه جشنواره به عنوان دبیرخانه غیرفعال و روزنگر به جای روزآمد نام بردید. بنده منظورتان را از روزآمد و روزنگر به درستی دریافت نکردم. فکر می کنم دارید با واژه ها بازی می کنید به جای اینکه حق مطلب را ادا کنید. آیا شما می دانید که دبیرخانه جشنواره از ماه ها پیش فعالیت خود را آغاز نموده و با انتشار فراخوان علاوه بر فضای مجازی بصورت چاپ شده در تیراژ بسیار بالا و ارسال پستی فراخوان به سراسر کشور از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب ایران عزیزمان کاری کرده کارستان؟ آیا می دانید این اقدام چقدر هزینه و زمان بر بوده و البته موثر و کارآمد؟ آیا شما می دانید که وصول ۱۲۰۰ قطعه شعر از سراسر کشور آن هم فقط شاعران زیر ۲۹ سال یعنی چه؟ آیا شما آمار سایر جشنواره های مشابه را دارید که اینگونه ابراز نظر می فرمایید؟  ایکاش زمانی که به منزل یکی از شاعران و عوامل اجرایی همین جشنواره جهت جلب حمایت در انتخابات آتی تشریف برده بودید از جشنواره و وضعیت فعالیت دبیرخانه سوال می کردید تا اطلاعاتتان کامل شود.

۵-  آقای … شما که در جشنواره حضور نداشتید، پس از کجا فهمیدید دکور برنامه نا مناسب است؟ ما در اجرای دکور از متخصصین امر بهره بردیم که خود دوره ویژه گذرانده اند. مگر شما نمی گویید جشنواره فرصتی برای عرضه محصولات فرهنگی سراب است؟ خوب ما در دکور برنامه از گلیم و قالیچه هایی استفاده کردیم که کار خود هنرمندان بود و جالب اینکه تعدادی از همین گلیم ها توجه مخاطبین را جلب کرد و در پایان برنامه به فروش رسید و حمایت مالی هم از هنرمندان شد. ضمنا در اجرای دکور از آلات موسیقی و کتب شعر و ادبیات هم استفاده شده بود که فکر کنم شایسته چنین جشنواره ای باشد. علیرغم میل باطنی عده ای که فقط دوست دارند در دکور جشنواره شعر هم که شده از گلوله و خمپاره و آلات جنگ استفاده شود!!!

۶-  آقای … از اجرای بسیار ضعیف برنامه سخن به میان آوردید. حقیر اجرای بسیار ضعیف این برنامه را بر عهده داشتم. نبودید که ببینید حضار از اجرای بسیار ضعیف من چقدر تعریف و تمجید کردند. در برگه های نظرسنجی هم اکثرا از اجرای بسیار ضعیف من تشکر کرده بودند. نمی خواهم حمل بر خود ستایی شود، اما حقیر تاکنون اجرای بیش از صدها برنامه فرهنگی، ادبی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و… را در شهرهای سراب، تبریز، اردبیل، مشهد، تهران، و یک مورد جشن نیمه شعبان در نیروگاه اتمی بوشهر را بر عهده داشتم. البته یکبار هم از سوی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای اجرای یک برنامه زنده (حدود ۵-۶ سال پیش) دعوت شدم چون قبلا تست داده بودم و قبول شده بودم، اما اگر مسئولیت نگهداری از پدر و مادر بیمارم را برعهده نداشتم اجرای این برنامه را که سه ماهه بود، با کمال میل می پذیرفتم. اما اگر شما به مجری برنامه ای که اصلا در آن حضور نداشتید نمره مردودی می دهید با احترام نمره شما را می پذیرم، گرچه در معدلم تاثیری نخواهد داشت! و درباره اینکه پیشنهاد می دهید که آقای مهرتاش می آمدند و مجری برنامه می شدند و ایشان با جان و دل می پذیرفتند، باید بدانید که با تمام احترامی که به شخصیت و وجهه هنری ایشان قائلم، اولا خیلی ها مشتاق اجرای این برنامه سنگین و پربار هستند و اجرای چنین برنامه ای سابقه درخشانی در رزومه هنری اشخاص خواهد بود و بنا بر این نیست که هرکسی با جان و دل خواستار اجرای برنامه باشد دبیرخانه هم بپذیرد. ثانیا آقای مهرتاش سن و سالشان بالاست و در جشنواره ای که عنوان شعر جوان را دارد قطعا زبان احساسات و عواطف ایشان با جوانان زیر ۲۹ سال همخوانی نخواهد داشت. در ضمن این درست که آقای مهرتاش متولد سراب هستند اما در واقع تاکنون در سراب کاری برای فرهنگ و هنر شهرمان انجام نداده اند و من سوالم از شما این است که آیا درصورتی که نماینده شهرستان سراب در مجلس شوید باز هم سعی بر این خواهید داشت که افراد بومی و مجرب را کنار گذاشته و استعدادهای بالقوه را نادیده بگیرید و امور اجرایی را به دست افراد غیربومی بسپارید؟ یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم؟

۷-  گویا شما نگران از دست دادن میزبانی جشنواره هستید! اما بهتر است اجازه بدهیم آنانکه در بدست آوردن میزبانی جشنواره همت کرده و ۱۴ سال آنرا حفظ کرده اند کارشان را با آرامش ادامه دهند. آنان می دانند که چگونه چیز ارزشمندی را که بدست آورده و تا ۱۴ سالگی نگهداری کرده اند بعد از این هم چگونه نگاه خواهند داشت. گرچه بازهم با اطلاعات ناقص این ابراز نظر را کرده اید. جشنواره ای که فقط به نام سراب مجوزش صادر شده و بودجه سالانه دارد (جز دوسال وقفه که در زمان آقای احمدی نژاد بودجه اش نرسید) و دبیرخانه دائمی دارد جای دیگری انتقال نمی یابد. گویا شما جشنواره شعر جوان را با مسابقات فوتبال جام جهانی یا مسابقات رقص و آواز یوروویژن اشتباه گرفته اید. آنجاست که هر ساله یک میزبان جدید پیدا می کند نه جشنواره شعر جوان.

۸-  به نام جلاله الله سوگند خوردید که قدرت رایزنی برای پخش این مراسم از شبکه سحر و… را داشتید. من هم به ولله سوگند می خورم که اگر دیگر کاندیداهای احتمالی در آن محفل حضور نداشتند و شما در صدر جلسه حضور داشتید و ذینفع بودید تلاشتان را می کردید برای پخش تلویزیونی این مراسم، اما چون ذینفع نبودید هرگز این کار را نکردید.

۹-   و در پایان اینکه دوست دارم برای ما تعریفی از تنگ نظری ارائه فرمایید تا ببینیم تنگ نظری ما چه بوده است؟ شما از وحدت و یکدلی سخن به میان آورده اید و خود از روزی که فعالیت های تبلیغات انتخاباتی را بسیار زودتر از موعد قانونی علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و نظر شورای محترم نگهبان که تبلیغات پیش از موعد در بررسی صلاحیت ها نقش اساسی خواهد داشت و اینگونه حرکات موجب برهم خوردن آرامش عمومی مردم می گردد، آغاز نموده اید، علاوه بر جوسازی ها و برهم زدن آرامش عمومی مردم، همین گروه … با شالوده جنگ و درگیری و افراد را در تقابل هم قرار دادن بنا شده است. نمی دانم شما چگونه می خواهید از مردمی رای بگیرید که امروز به جای مسئولان و صاحبان منسب، تمرکزتان را به انتقاد از مردم متوجه ساخته اید. من فکر می کنم اگر همین امروز انتخاباتی برگزار شود که تنها رقیبانش جنابعالی و یکی از هنرمندان منتقد شهرمان باشد قطعا برنده این انتخابات همان هنرمندی خواهد بود که سالها در بین این مردم زیسته و در غم و شادی آنها حضور داشته و امروز برای رای جمع کنی از شیوه شرکت در مراسم ترحیم شهروندان(که روشی منسوخ است) استفاده نمی کند. از اینکه سرتان را درد آوردم پوزش می طلبم و با بیتی از حضرت حافظ به سخنم پایان می دهم:

کمال صدق و محبت ببین نه نقص و گناه، که هرکه بی هنر افتد نظر به عیب کند. والسلام. مهدي به پور : فقط همين را ميگويم...آفرين هنرمند
علی : جواب دندان شکنی بود!! فقط متن کامل دیده نمیشه نیاز به ویرایش داره..
ناصر : سلام مدیر محترم سایت سراب فردا این اقای عرب زاده برای مشهور شدن همیشه حاشیه سازی می کند که هم برای ارشاد وهم برای رئیس ان اداره مشکل ایجاد می کند باز هم بعد از چند سال که بهش اجازه دادند روی سن بره مشکل ساز شده خوب راست میگن دیگه مجریگری فاکتورهایی دارد که ایشان ان فاکتورها را ندارند اجرای ایشان به لحاظ بیان خاص شان کمی کسل کننده است این را هم بدانید اقای عرب زاده اگر می خواهید مشهور شوید راه دیگری را انتخاب کنید هی به این در وان در چنگ نیندازید وبرای انجمن ادبی واداره ی ارشاد باز هم مشکل ایجاد نکنید .اقای ...ه لطفا حضرت عباسی سانسور نکنید وحزبی عمل نفرمایید یک روزنامه نگار وخبرنگار متعهد باید قضاوت وانعکاسش بیطرفانه باشد تا مردم به او اعتماد کنند.اجرتان با خدا
آشنا : مقاله قابل توجه وتامل برانگیزی بود واما . . . ازاین همه لطف ؛احساس مسئولیت ودلسوزی تهران نشین های عزیز که با مشاهده ی نام سراب در شناسنامه پدر بزرگشان ؛ دل وجانشان نسبت به فرهنگ وهنر واقتصاد وسیاست و. . . سراب در برهه های خاص به هیجان وغلیان در می آید وآستین ها را بالا می زنند تا تمامی مشکلات وعقب ماندگی های سراب را مرتفع نمایند ومردم سراب را به کمال فضایل رهنمون شوند؛صمیمانه تشکر وقدر دانی می نماییم . عزیزان دلسوز وبزرگوار: عقل سلیم وجدان منصف وشعور کامل حکم می کند کسانی می توانند از اعتلا وپیشرفت فرهنگ وهنر وسیاست واقتصاد وبهداشت و... سراب دم بزنند که حد اقل مقطعی از عمر خویش را در سراب سپری نمایند وبا تمامی وجود خویش دردها ومشکلات وکاستی این دیار مظلوم ومردمان مهربان وسرشار از صداقتشان را حس ولمس نمایند نه تهران نشین های عزیزی که هیچ تعلق خاطری به سراب وسرابی ها ندارند وتمامی سرمایه هایشان ؛خانواده ی عزیزشان وتمامی متعلقاتشان در تهران بزرگ است و وصد البته در چنین برنامه هایی با اهداف خاص شرکت می نمایند وبرای سراب و سرابی ها نسخه می پیچند. واین است حال و روز ما . . .
امين عرب زاده : با سلام به آقاي ناصر با تشكر از انتقادات شما. بعنوان يكي از مخاطباني كه نظرتان را صريحا ابراز نموديد و بنده را مورد نقد قرار داديد از جنابتان نهايت قدرداني را دارم. با كمال احترام به عرضتان مي رسانم كه اولا اينجانب كم و بيش بواسطه فعاليت هاي فرهنگي ادبي و رسانه اي خود شناخته شدم و هيچ نيازي به شهرت و كسب نام ندارم زيرا اگر كارمند ارشاد بودم شايد حرف شما كمي قابل تامل بود كه احتمالا جهت ترفيع رتبه و ارتقاء سمت خودم را به آب و آتش مي زنم و در ثاني عليرغم تاكيد جامعه هنري و بسياري از كساني كه به بنده لطف دارند در انتخابات مجلس شوراي اسلامي ثبت نام نخواهم كرد و كانديدا نخواهم شد. پس دليلي ندارد دنبال كسب نام و شهرت باشم. بزرگترين افتخارم اين است كه زير سايه پدري بزرگ شده ام كه 30 سال در آموزش و پرورش خدمت نموده و چهره اي قابل احترام براي بسياري از دانش آموزان قديمي بود و در دامان مادري بزرگ شدم كه به من آموخت اگر كاري را قربتا الي الله انجام دهم خداوند در بين خلق محبوبم مي كند و اگر خود بخواهم محبوب مردم شوم و خدا نخواهد به يقين از نظرها مي افتم. من با صراحت كلام مي گويم و خداوند را شاهد مي گيرم كه هرگز قصد حاشيه سازي نداشته و ندارم و نخواهم داشت و اين برداشت شخصي شماست. در ضمن مگر بنده ممنوع الفعاليت بوده ام كه بعد از چندسال اجازه رفتن به سن را به من بدهند؟ من قريب به 20 سال است كه در سن بزرگ شده ام و خاك صحنه خورده ام، تمامي تصاوير و مستندات هم در آرشيو ادارات موجود است كه مبين حضور بنده در عرصه هاي فرهنگي و هنري بوده. علاوه بر اداره ارشاد افتخار اجراي برنامه هاي مختلف را در نهادهاي دولتي و خصوصي داشته ام. متاسفم از اينكه در اين قسمت از سخنان خود افكار عمومي را مشوش مي نماييد. مگر براي انجمن ادبي و اداره ارشاد مشكلي ساخته ام كه مي گوييد دوباره مشكل ساز خواهم بود؟ بهتر است در اين باره حلاليت بطلبيد. در پايان از اينكه بنده را حائز فاكتورهاي لازم جهت مجري گري ندانسته ايد به نظرتان ارج مي نهم و از نقدتان سپاسگزارم. انشاالله خداوند به ما توفيق و شهامت و شرافت و عزت نفسي عطا فرمايد كه براي منافع شخصي خود هرگز آبروي ديگران را به دروغ زير سوال نبريم. آمين
محمد : سلام.ضمن قدردانی از مدیر محترم سراب فردا و امین عربزاده. ایشان واقعا درست اشاره کرده اند. نمیگویم امین عربزاده مجری خوبی است یا نه ولی بدانیم که سراب شهری هست که یکی از بهترین مجری های تلویزیون را به شبکه تلوزیون تحویل داده. کی دیدید حامد امجدی که اصالتا سرابی هست به یکی از برنامه های فرهنگی سراب دعوت شود . فقط از جای دیگر هنرمند بیاورید و زمانی که امین عرب زاده اجرا می کند با کلیه محدودیت ها برایش بیجا اشکال تراشی کنید.
هنرجو : با سلام جناب ناصر لطفا دلتان به كسي نسوزد اگر مشكلي براي كسي ايجاد ميوشد بگذاريم خو دشان نگذارند مجري شود به من و شماخوب نيست از چيزي كه به ما ربطي ندارد قضاوت نماييم يا اينكه احيانا ندانسته خود را به آتش دوزخ گرفتار كنيم هيچ كس از درون ديگري و نيز نيت او خبر ندارد به جاي انتقام گيري بايد از داشته هاي خود ضمن ارج نهادن به اونها سپاس و قدرداني خود را نسبت به تلاشهايش داشته باشيم و افتخار كنيم ما ميتوانيم. ولي اگر كسي تصور دارد ميتواند از بهترينها باشد ما ازش استقبال ميكنيم و از زحمات عربزاده كه فعاليت بي ريا دارد صميمانه تشكر داريمو بدانيم اگر انتقاد براي انتقام گيري باشد نتيجه معكوس داشته و منجر به واكنش ميشود كه ما تلاشمان اينست تنش را از اين شهرستان از بين ببريم . پس لطفا براي ديگران به بهانه انتقام گيري دلسوزي نكنيم وچنانكه كسي در عرصه فرهنگ تلاش يا كمك ميكند به كارش ارج نهيم چون فرهنگ به منزله هوا است پس به وجود و پاكي آن تلاش كنيم و آنرا آلوده به چيزهاي نسنجيده نكنيم . و هميشه خود و جامعه را عادت دهيم به قدرداني و سپاس از ديگران كه بي مزد و بها براي ما و آيندگان تلاش و سعي دارند . به اميد ارتقائ سطح بينش دروني و جلا نمودن افكار و انديشه خود در سايه عمل به معارف اسلامي و درس عميق و واقعي گرفتن از فلسفه عاشورا .يا حق مددي
سعید : با تشکر از جناب آقای عرب زاده جوان پر شور و همشری پر تعصب ما برادر همنطور که خود در میان الفاظتان بیان فرمودید جانا سخن از زبان ما میگویی این متن تان را نه خطاب به یک شخص خاص بلکه با کمی تغییر برای انهایی که می گویند احسساس تکلیف کردیم برای شرکت در انتخابات که برای سپری کردن دوران بازنشستگیشان می باشد که تازه یادشان افتاده عجب سرابی هم وجود داشت باید می نوشتید دست مریزاد برادر از انجام کارهایی که خیلی ها جرات قدم برداشتن در آن را هم ندارند
نادر : برادران عزیز مطرح شدن در این گونه موارد بعنوان فرد نیست بلکه شهرستان است به وجودمان و زنده بودن همدیگر ارج نهیم نه اینکه منتظر مرکش شویم و با عظمت تشییع کنیم . سودش در اون زمان بود که در این دیار با او بودیم پس به همدیگر دلسوزی کنیم
مهسا : همین فکرهای سطحی است که رشد و بالندگی در این شهرستان به آرامی پیش میرود
afarin.h : لطفا انتقاد پذیر باشیم.و در پاسخ احساساتی نباشیم.هر مراسمی نقاط قوت و ضعف خود را دارد.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :