۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ اسفند  - 2015 3 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 333 کد مطلب: 1782  

فهم من از داعش/جعفر امین آزاد

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 01:29

*جعفر امین آزاد

آنچه را که من به عنوان یک شهروند عادی و معمولی جهانی از داعش می فهمم :
1-   سردمداران و گردانندگان ظاهری و یا به عبارت بهتر عروسک های خیمه شب بازی این پروژه ، همان فارغ التحصیلان دانشکده ی فوق سری و تخصصی  "گوانتانامو"​هستند و اینان کسانی هستند که پس از شناسائی آنان در نئو مستعمرات امریکا مثل "زندان ابوغریب "عراق ظاهراً به زندان "گوانتانامو" منتقل و در آنجا پس از طی دوره های آموزشی لازم به عنوان ابزاری برای اجرای سیاست های تدوین شده از سوی کارشناسان برجسته ی "CIA " و "پنتاگون" انتخاب شده اند .
2-   کدخدای دهکده ی جهانی ، همواره تیمی از بهترین کارشناسان را با هزینه هایی مکفی برای مهار کردن چموشان؟؟!! "دهکده" به کار می گیرد تا هیچگاه درمدیریت دهکده دچار مشکل نگردد .
3-   پس از انقلاب اسلامی و در کوران هشت سال دفاع مقدس ملت واقعاً مظلوم و شریف ایران ،​سه پدیده ی "شهادت" و" مهدویت" و "ولایت" ، به ظاهرغیر قابل مهار می نمود که بایستی تدبیری اندیشیده می شد و "انتحاریون تکفیری" به همراه "مدینه ی فاضله ی داعشی "ها همراه با اعلام "خلافت" از سوی ابوبکر البغدادی پاسخی بود به دکترین شهادت و مهدویت و ولایت .
و آنچه محصول کارشناسی های مستمرمغز متفکر ینگه دنیا بود اینکه :​
الف : اسلام هراسی ، آنچنانکه آنها می خواستند،در این سناریو به شکلی کاملا واضح تعریف شده بود . صحنه هایی از جنایات ضد اسلامی داعش که با آخرین تکنولوژی های هالیوودی در معرض دید جهانیان قرار میگیرد.
ب : بهره برداری از نیروهای از جان گذشته ای که پس از انقلاب تحت تاثیر انقلاب اسلامی در مناطق سنی نشین بر علیه رژیم صهیونیستی و غرب بخصوص آمریکا در حال شکل گیری  بودند بر علیه خود انقلاب اسلامی (و توفیق در این سیاست).
ج : از بین بردن منابع مالی و انسانی و غارت آثار باستانی و تاریخی کشور های اسلامی.
د : تشدید اختلافات میان کشور های اسلامی و تحلیل نیروهایشان.
ه : کشت بذر اختلافاتی تازه تر برای درو کردن در روز های مبادای آتی مثل مبارزه ناگزیر جمهوری اسلامی با گروهکهای جنایتکاری مانند عبدالمالک ریگی در داخل و امثال آن در خارج از کشور.
و : انتقال جنایتکاران و افراد شرور و ماجراجو و زندانیان خطر ناکشان به مناطق تحت سیطره داعش تا هم شر این تیپ افراد از سر خودشان کم شود و هم آنها بتوانند به راحتی خود را تخلیه کنند و هم جزیره امنی باشد برای تبهکاران  .
ز: راحت شدن از شر مسلمانان افراطی که می توانست در آینده برای آنان خطر بالقوه ای باشد.
و گرنه آیا امریکا و متحدانش نمی توانستند :
1-   کسی مانند" صدام " یا " قذافی " یا " بن لادن " را که تاریخ مصرفشان به پایان رسیده بود به راحتی از سوراخ موششان بیرون بکشند، با آنهمه دبدبه و کبکبه به دام انداختن کسانی مثل "زرقاوی" یا "ابوبکر البغدادی" کار سختی بود؟ .
2-   شما اگر یک وسیله کوچک الکترونیکی را که حتی می توانید آن را در جیب تان جای دهید ؛ اما کاربرد دوگانه دارد و ممکن است در مثلا ساخت ماهواره ، یا به راه انداختن یک هواپیمای مسافربری ایرانی  کار برد داشته باشد ،فروشنده اش به سال ها زندان و پرداخت ملیون ها دلار جریمه محکوم می شود اما داعش نفت مناطق تحت کنترل خودش را با کشتی های عظیم نفت کش به فروش می رساند و کسی آن را نمی بیند .
3-   آیا باید قسم حضرت عباسِ مبارزه با داعش را باور کرد یا تجهیز تسلیحاتی و ساپورت مالی و فنی و تبلیغاتی دم خروسی شان را .
و این کدخدای خدانشناس ، همواره " لولو"​هائی را نیازمند است که اهالی آبادی را از آنها بترساند و افسارش در دستان خودش باشد تا هرگاه که نیازی بود بچه ها را از آن بترساند ، "لولوی " جمهوری اسلامی را برای کشورهای منطقه واسلام طالبانی را برای غربی ها ، ایران هراسی و اسلام هراسی .

اما به قول دکتر علی شریعتی : بچه های ما می فهمند"‌ بچه های ما، گربه سیاه دزد را، که از دیوار بالا می آید، از پنجره تو میاد،هم می بینند ، هم  صدای پای نرم بی صداش را می شنوند. آری بچه های ما همه چیز را می فهمند "
جعفر امین آزادی


محمدزاده : استاد گرامی جناب امین آزاد صحبت های شما در دوران مدرسه تقریبا مشابه حرف های امروزیتان بود اولین بار که مسافرت خارجی می رفتم واقعا با همین ذهنیت بود ولی بعد از سالها و مسافرتهای بسیار زیاد با اطمینان می توانم شعار برای مصرف داخلی و واقعیت رو از هم تشخیص دهم نمی دونم شما چند کشور تشریف بردین ولی از دانش آموز خود بپذیرن که تمامی ارتباطات در راستی منافع ملی و دراز مدت در روابط بین الملل تعریف می شود که بر اساس شرایط روز تغییر می کند در ضمن تمامی طرحهای امنیتی واقتصادی و..... موافقین و مخالفین در داخل آن کشور وحتی داخل دولت و حتی داخل سیاستگذاران آن طرح دارد در ضمن حتی موافقین نیز در حین انجام کار وتصمیم گیری هم اختلاف دارند که با مرور رویدادهای ایران عزیزمان کاملا قابل لمس هست بنابراین آمریکا وغرب یک فرد نیست که شما اینگونه می فرمایید در ضمن فرد هم در مرور زمان تغییر می کند که اگر نکند ایراد است منتظر پاسخ شما هستم دانش آموز شما
یوسفی : قای امین آزاد انسان بزگوار ودوستداشتنی هستند و موقعی که با هم پشت جبهه بودیم هم در راهپیمایی ها خوب شعار می دادند البته من ده دوازده سال بود
قاسم پور : طبق اخباری که اعلام شده اسرار سری سیا وپنتاگون بعد از پنجاه سال منشر می شوند شما چقدر نفوذ اطلاعاتی بالایی دارین که در حدود ده سال به این منابع دسترسی دارین سپاسگزاریم
امين آزادي : دوست عزيز جناب آقاي محمدزاده خوشحالم که يادي از گذشته نموديد و مطالبم را نقد فرموديد و به چالش کشيديد. اميدوارم خوانندگان عزيز مطالبمان رادو جانبه فرض نکنند ، اما همجنانکه در ابتداي مقاله ملاحظه مي فرمائيد نوشته ام آنچه را که بنده مي فهمم، و فهم اينجانب همه ي آن چيزي نيست که وجود دارد لکن در خصوص مطالبتان به عرض مي رسانم : 1- در خصوص شباهت حرفهاي امروزي بنده با دهه هاي قبل، به عرض مي رسانم که به نظرم اساسا اصول هر تفکري تقريبا ثابت است مثل ماترياليسم ، اومانيسم و ... و اين نمادها و ظواهر هستند که قالب عوض مي کنند مثل اينکه در زمان گذشته مَرکب به اسب و قاطر و الاغ گفته مي شد و امروزه به ماشين و هواپيما و... اما اصل سفر همان است . ابزارها تغيير يافته اند . 2- منظور از " شعار براي مصرف داخلي و واقيعت " را خيلي متوجه نشدم ، اما اگر منظور واقعيت هاي رفاهي و رفتاري است که در غرب وجود دارد که در آن شکي ندارم . جهت مزيد اطلاع ، يکي از دوستان که مدتي را در کشور ژاپن مشغول تحصيل بوده از وضعيت اجتماعيش سوال کردم تعبير لطيفي داشت ، مي گفت :در آنجا مسلمان نديدم و لي قوانين اسلامي را حاکم ديدم . و مي گفت آنچه را که در خصوص ياران امام زمان (عج) شنيده ام غير از مسائل عبادي، رفتارشان را در آنها متجلي مي ديدم . از نظم و انضباطشان گرفته تا امر به معروف و نهي از منکر. و... اما طبيعتا حساب عامه ي مردم با اندک جمعيت "کارتل" ها و" تراست" ها جداست . و الا باز به قول دکتر شريعتي : " بچه ها را هم بايد جوري بار بيارند که هر کاري ياد بگيرند فقط و فقط "فکر " نکنند . بچه هايي باشند نُنُر ، تر و تميز ، چاق و چله ، شاد و خندان ، اما ... ببخشيد از چه راه از اين راه که عقل بچه هامان را از سرشان به چشمشان بيارند !" ... آنها براي مردم خودشان عموما ، و براي خودهايشان خصوصا، رفاه و امنيت و آسايش و ... را مي خواهند و نه براي همه ي مردم دنيا و آسيايي ها و افريقائي ها و ... و اين طبيعي به نظر مي رسد . 3-و اين البته طبيعي است که طرح هاي امنيتي و اقتصادي و ... هر کشوري در هر برهه اي با شرايط همان زمان تنظيم و برنامه ريزي شود اما همچنانکه عرض شد اصول تقريبا در جاي خود باقيست . سياست هاي کلي و اساسي کشورهاي غربي هم از اين امر مستثني نيست که با تغيير رئيس جمهور (نماد تفکر حزب حاکم ) اصول همچنان حاکم است ، حتي برخي از اصول ، مثل سياست هاي خارجي و امنيت
خلیلی : با سلام خیلی از افراد داعش از چچن ملحق شدن با این نوشته شما چگونه می توان حضور چچنی ها رو توجیه کرد در ضمن کشتار مسلمانان در چین برمه روسیه نیز به اندازه کشتار آمریکا دردآور است چرا در مورد آنها اعتراض شدید نمی شود با اندکی مطالعه روسیه در طول تاریخ ده ها برابر آمریکا به ما خیانت کرده چرا در مورد آنها واکنش نشان نمی دهید جوان امروزی شاید نتواند راحت سخن بگوید ولی راحت هم هر چیزی رو قبول نمی کند
محمدزاده : استاد بزرگوارآقای امین آزاد نگرشهای مختلف به موضوع ثابت عادی بوده وتقابل حساب نمی شود نظر متفاوت بقیه دوستان نیز که از منظر های دیگری به مسئله نگاه کردهاند موید همین مسئله است جناب آمین آزاد توی کشورهای اروپایی شما مسولئین کشور را داخل رستوران مترو مرکز خرید می بینید کوچکترین سواستفاده از قدرت برای منافع شخصی مجازات زیادی برای آن مسئول دارد من ارجاع می دهم شما رو به صحبتهای آقای آشنا که در مورد اوباما گفته اند ببینید در مورد ما چقدر صادق است قضاوت با شما خود مظلوم پنداری: بر اندیشه ازلی ِمنِ مظلوم استوار است . او باور دارد که آنها همواره به شدت مورد ظلم واقع شده اند. • خود معصوم پنداری:خود آنها در بروز مشکلات هیچ مسئولیتی نداشته اند صرفا طرف مقابل مقصر کامل است. • خود مطلق پنداری:در مورد داده های خود مطلق اندیشند و در سخنانشان از احتمال خطا خبری نیست . • خود طلبکار پنداری: در کلام آنها عذرخواهی و مسئولیت پذیری وجود ندارد ؛همه تقصیرات گردن دشمن است. • بزرگنمایی:کمتر از داده ها و مستندات استفاده می کنند و بیشتر بر تبلیغات و بزرگنمایی دشمن تاکید دارند. • دشمن شناسی:دشمن ماهیتا پلید است وهرگز اصلاح پذیر نیست؛ گفت و گو با او نه ممکن است و نه مفید. تنها راه چاره قوی شدن و جنگیدن است. • وسواس نا امنی: دنیای آنها نا امن است . اسطوره ها و تفسیر از هویت به گونه ای است که تنها راه ادامه حیات پناه بردن به اسلحه است.
سعیدی : فرمایش آقای امین آزاد یعنی توی غرب بچه ها با تنبلی و بدون فکر بزرگ میشوند از کجا به این نتیجه رسیدند واقعا فکر می کنید مثلا فرانسه و انگلیس و آلمان و... همه با یک روش و یک فکر وبا یک دیدگاه اداره می شوند صحبت شما توهین به مردم اروپا تلقی می شود آیا مردم عراق و پاکستان و افغانستان و ترکیه نیز با یک روش و یک دیدگاه اداره می شوند و مسولین ما هم می خواهند همه فرهیخته باشند پس احتمالا معتادهای ما هم کار بیگانگان هست
احمدی : آقای امین آزاد لطفا از همان دوستی که تشریف بردن ژاپن بپرسین چطور از دانشگاه درجه سه تشریف آوردند دانشگاه مادر چطور فوق لیسانس گرفتند و چطور دکترا اعزام پذیرفته شدند بعد دنبال احکام اسلام توی ژاپن بگردید تمامی مراحل پیشرفت ایشان عین منکر است
صمدزاده : نوشته هايت ما را به ياد دوران دبيرستان انداخت همواره سخنانت منطقي و رساعميق وپر محتواهر كجا هستي موفق بشيد
یحیی : باسلام وادای احترام به عزیزان که بحث خوبی رااغازکرده اند وبندهبنوبه خود استفاده وبهرمندشده ام فقط چند نقطه درنظرات عزیزان اشکال اخلاق گفتمان بقول امرزیها وجودداشت خواستم یاداوری نمایم وامیدوارم بدوراز اغراض شخصی وسیاسی به بحث ادامه دهید وامااشکالات درنظرات عزیزی فرموده اند روسیه دهها برابرامریکا خیانت کرد چرا بااوبرخورد نمیشود اولا برمنکرش لعت بهمراه طرفداران مزدورش ولی عقلانترین راه این است باهمه دنیا نسبت به رفتار فعلی اش برخورد شود وشماانتقاد کننده محترم بجای روسیه تهمت اینکه نمتوانید راحت حرف بزنیدبیان نموده اید بنظرم دورازانصاف است بگوییم جوان امروزی نمیتواند حرفشوراحت بزند اتفاقا برعکس جوان امروزی هم خوب می فهمد وهم خوب وراحت حرف دلش رامیزند چنانکه عزیزدیگری هم چگونگی لیسانس وفوق لیسانس گرفتن وژاپن رفتن فردرازیرسوال برده وبالاتر ازان حکم منکر به مراحل تحصیلات صادر نموده است وبنده اگر آیت الله احمدی رامیشناختم حتما مقلد شان میشدم پس ول روش جواب منطقی دادن را باید یادبگیریم سپس بدون غرض ومرض شخصی واردبحث شویم وبنده به شخصه از آقای امین ازادی سپاسگزارم که بحث خوبی را شروع کرده اند امیدوام ادامه داشته باشد
محمد زاده : با سلام 1-بنده از طرف خودم استاد امین آزاد را به پاکی و صداقت و شرافت می شناسم و حق معلمی به گردن بنده دارند 2-یکی از رهبران القاعده در جدید ترین صحبتهای خود اعلام کرده که هسته رهبری و اصلی القاعده در زمان جنگ بوسنی تشکیل شده و به خوبی می دانیم که بوسنی کشور کمونیستی بود 3-تحکیم روابط اعضا القاعده طبق گزارشهای موجود توی افغانستان زمان شوروی تشکیل شده است 4-کسی منکر کمک های غرب در زمان دو بند بالا نیست ولی نمی توان تمامی مشکلات را متوجه غرب کرد 5-تحلیل ها باید تمامی جوانب از جمله قرائت افراطی از دین بحثهای پیچیده فرهنگی و..... شامل باشد 6-رفتار فعلی روسیه که باج گرفتن های مختلف در زمانهای حساس با گذشته تاریکش هیچ تفاوتی ندارد 7-تمامی کشور های اروپایی با هم تفاوت ها و تضاد های تاریخی وبنیادی دارند جمع بستن آنها حتی در موضوع ثابت ممکن نیست 8-تمامی حرفهای بنده این بوده وهست که وقت برای مطالعه از منابع مختلف حتی مخالف با هم گذاشته و صحبتهایمان همه جوانب را ببیند
احمدی : اقای یحیی احتراما همه می دانیم ارجح حق الناس نیازی به آیت الله بودن ندارد و استفاده از رانت به هر طریقی چون پایمال کردن حق کسی با هر روش شبه قانونی ظلم به یک نفر هم نیست ظلم به هزاران نفر است حتی دانشجویان ابشان در آینده است جهت اصلاح مردم باید از خودمون شروع کنیم نه اینکه دنبال اسلام توی ژاپن باشیم من کسانی که با رانتهای شبه قانونی به هرچیزی که حق افراد دیگی بوده رسیدند حلال نمی کنم چون شرع هم همین رو گفته متاسفانه از زمانی که من میفهمم این موضوع شبه قانونی ها توی این کشور هست البته اگر شما به بنده اجازه بدید
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :