۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ فروردين  - 2016 4 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 2730 کد مطلب: 1859  

گفتگوی خواندنی با عضو خانم شورای شهر سراب

قطعا حضور خانم بهمنی به عنوان نماینده سراب انگیزه ای بود برای کل بانوان تا بتوانند در عرصه های سیاسی و فرهنگی فعالانه حضور پیدا کنند
۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ ارديبهشت ساعت 16:02

*گفتگوی حسن نبات با عضو خانم شورای شهر سراب

 لطفا خودتان را به صورت مختصر معرفی کنید.

شیدایی هستم , متولد ۱۳۵۹ و زاده سراب که در خانواده ای فرهنگی به دنیا آمدم , اکنون دانشجوی مقطع دکترای بیوشیمی در دانشگاه تهران بوده و ده سال است که در حوزه بهداشت و درمان و در آزمایشگاه های تخصصی مشغول به کار هستم و به عنوان کارشناس فرمانداری در امور بانوان می باشم.

– چطور شد که به عنوان یک خانم تصمیم گرفتید در انتخابات شورای شهر شرکت کنید؟

آنچه مرا وادار کرد در انتخابات شرکت کنم , علاقه به شهرم سراب بود و اینکه بتوانم مشکلی از مشکلات مردم و بخصوص بانوان را رفع نمایم و در جهت توسعه , آبادانی, فرهنگی و ورزشی قدم بردارم و تاکنون نیز سعی کردم تا بانوان را بیشتر در مسائل شرکت دهم.

– انتخاب خانم بهمنی به عنوان نماینده شهرستان سراب چقدر در تصمیم شما برای شورا شدن موثر بود؟

قطعا حضور خانم بهمنی به عنوان نماینده سراب انگیزه ای بود برای کل بانوان تا بتوانند در عرصه های سیاسی و فرهنگی فعالانه حضور پیدا کنند.

– واکنش های خانواده و اطرافیان برای ثبت نام شما جهت نامزد شدن در انتخابات شورا چگونه بود؟

در ابتدا اطرافیان باور نمی کردند که من چنین تصمیمی دارم ولی بعد از قطعی شدن حضورم تمام اطرافیان مشوق من بودند.

– حقوق و دریافتی شما از سمت شورا چقدر است؟

دستمزد شورا با توجه به حق جلساتی است که در آن شرکت می کند و فرمول کلی آن یک شصتم حقوق شهردار است و بعد از کسورات به ازای هر جلسه ۴۵ الی ۴۸ هزار تومان می باشد  که شورا می تواند در ماه ۵۰ ساعت کاری جلسه برگزار کند ولی در سراب معمولا در ماه ۲۵ ساعت جلسه برگزار می شود که حدود ۸ یا ۹ جلسه می شود که حدودا پانصد هزار تومان به ازای هر ماه می شود.

– آیا تاکنون به شما پیشنهاد رشوه شده است؟

با توجه به خصوصیات اخلاقی ام که احترام زیادی به قانون قائلم , حتی کسی جرات چنین پیشنهادی را به خود نمی دهد.

– مهمترین مصوبه ای که بانی آن شما بودید چه بود؟

پیشنهاد ایجاد پارک بانوان در شهرک گلها و موافقت اعضا و تبدیل سالن جوشکاری در پارک شهید بهشتی به خانه بهداشت و سلامت بانوان که در مراحل مقدماتی هستند و تا چند ماه دیگر به بهره برداری خواهند رسید.

– در آمد حاصل از شورا را در چه راهی صرف می کنید؟

معمولا درآمد حاصله علاوه بر اینکه صرف امورت زندگی و تحصیل و رفت و آمد می شود مقداری از آن را , صرف امور خیریه و کمک به ایتام و نیازمندان و گاهی صرف تامین هدایا در برخی مراسمات مربوط به بانوان می کنم.

– به عنوان فردی که تحصیلات عالیه را دنبال می کنید آیا احتمال شرکت شما در انتخابات مجلس شورای اسلامی هست؟

آینده را نمی توان پیشگویی کرد, ولی تعداد کثیری از افراد مرا به این کار تشویق می کنند که وسوسه ام می کند ولی با توجه به شرایط کنونی نامزدی در انتخابات را در جو کنونی به صلاح نمی دانم ولی احتمال دارد در دوره های بعدی نامزد شوم.

– سخن پایانی؟

از همشهریان خواستارم از شورا انتظاری را داشته باشند که در حیطه قانونی یک شوراست .محمدرضا : باسلام وخسته نباشیدخدمت خانم شیدایی شهردار محترم مهندس اعیانی یک پیشنهادی داشتم خواهشمندم بررسی نمایید درصورت امکان عملیاتی نمایید باعنایت به اینکه درجریان آآبگرفتگی قسمتی ازبهشت زهرا هستید ودیگر در آن قسمت اقدام به دفن مردگان نمیشود وبلا استفاده مانده میشود با احداث یک حوض آبی و ایجاد فضای سبز محیط نشاط آوری دربهشت زهرا ایجاد نمود که با این کارازکمترین امکانات بیشترین استفاده رانموده ایم
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :