۱۳۹۴ دوشنبه ۱۵ تير  - 2015 7 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 207 کد مطلب: 1873  

توضیح وزیرکشور در مورد حادثه مهاباد

۱۳۹۴ دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت 15:52
وزیر کشور درباره اتفاقاتی که در شهرستان مهاباد رخ داد اظهار داشت: این موضوع از جهات مختلف قابل بررسی است اصل مسئله یک موضوع شخصی بوده و نوع رابطه‌ای که متوفی با فرد خواستگارش داشته است این در شرایطی قرار می‌گیرد که این اتفاق می‌افتد و به علت نگرانی و ترس متوفی سعی می‌کند از پنجره هتل بیرون رود و نمی‌تواند خود را کنترل کند و این اتفاق رخ می‌دهد.

وزیر کشور با ابراز تأسف از بوجود آمدن این شرایط تأکید کرد: با توجه به اقداماتی که در فضای رسانه‌های معاند و ضد انقلاب صورت گرفت یک مسئله شخصی را به یک موضع سیاسی تبدیل کردند و شروع به دورغ‌پردازی‌ها و تحلیل‌های اشتباهی کردند علیه یک عنصر امنیتی که قصد تعرض به این خانم را داشته است و این خانم برای نجات خودش خود را از پنجره به بیرون پرت کرده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: فرد متهم در حال حاضر در اختیار نیروهای قضایی است و نه یک نیروی امنیتی و سیاسی است نه یک رابطه استخدامی با دولت دارد یک نیروی کارشناس تخصصی است که برای ارزیابی رفاه هتل‌ها گزارش تهیه می‌کند. 

وزیر کشور اضافه کرد: آنچه که اتفاق افتاد تحریک افکار عمومی بود که بلافاصله اجتماعی شد و یک عده که تحریک و تهیج شده بودند عمدتا جوانان مهابادی بودند و در مقابل هتل تجمع کرده و شیشه‌های هتل را می‌شکنند و دست به آتش‌سوزی می‌زنند ومردم نیز به علت کنجکاوی در آن محل جمع می‌شوند و جمعیت انبوهی را تشکیل می‌دهند.

وزیر کشور تأکید کرد: ما نگران بودیم از این فضای اجتماعی دشمنان و ضد انقلابیان سوء استفاده کنند و نهایتا این فضای اجتماعی به فضای سیاسی تبدیل شود بنابراین ما ابتدا از خود مردم استفاده کردیم از متنفذین محلی، روحانیون، امام جمعه‌های آن منطقه و افرادی که در حوزه‌های اجتماعی دارای جایگاه بودند از آنان خواهش کردیم تا با مردم صحبت کنند فرماندار شهرستان مهاباد که از بومیان همین منطقه است با مردم این منطقه صحبت کرد و نیروهای انتظامی در محل تقویت شدند و در تمام این شرایط خویشتن‌داری کردند علیرغم اینکه حدود 21 نفر از نیروهای انتظامی زخمی شدند و با سنگ مورد هجوم قرار گرفتند ولی هیچ اقدامی نکردند و مردم را به آرامش دعوت کردند که در اینجا لازم است که از خدمات نیروی انتظامی سپاسگزاری کنم.

وزیر کشور افزود: صداوسیمای مهاباد در این راستا نیز به کمک ما آمد برنامه‌های خوبی را پخش کرد و صحبت‌های فرماندار را نیز مورد توجه قرار داد و توانست فضای افکار عمومی را متوجه سازد.

وی اضافه کرد: بنده جا دارد از نیروهای سپاه سپاسگزاری کنم که همواره در مقابله با معاندان نظام ایستادگی می‌کنند و به لطف خداوند نیازی به این مسائل نبود توصیه بنده به مردم مناطق مختلف این است که ما یک دولت و حکومت قدرتمند داریم و می‌توانیم همه حوزه‌ها و مسائل را مدیریت کنیم در این گونه موارد باید تمام مسائل را باید به نهادهای حکومتی و قانونی واگذار کنیم. 

وی همچنین از رسانه‌ها تقاضا کرد که حقایق را منتقل کنند منافع ملی و امنیت ملی موضوع بسیار مهمی است اگر یک بی‌تدبیری در مسئله مهاباد بوجود می‌آمد و خدای نکرده دشمنان و ضدانقلاب از این موضوع استفاده می‌کردند ما شاهد ناامنی در منطقه می‌شدیم.


نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :