۱۳۹۴ دوشنبه ۱۵ تير  - 2015 7 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 218 کد مطلب: 1918  

گزارش فارس از افتتاح خانه کارگر سراب با طعم انتخاباتی

معاون خانه کارگر ایران گفت: هر نماینده‌ای که برای جمع‌آوری امضای جداسازی تامین اجتماعی از دولت تلاش می‌کند باید بداند طبق قانون، تامین اجتماعی متعلق به بیمه‌گذاران است و نیازی به طرح جدید نیست.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۲ خرداد ساعت 13:53

به گزارش خبرگزاری فارس از سراب، حسن صادقی معاون خانه کارگر ایران و مسئول امور شعبات شهرستانی پیش از ظهر امروز در آیین‌ افتتاح خانه کارگر شهرستان سراب اظهار داشت: خانه کارگر ایران به‌عنوان یک ابرتشکل بیش از 2 میلیون عضو داشته و به‌ عنوان یک تشکل شناسنامه‌دار کشور شناخته می‌شود.

هر جا که دولت بخواهد دست در جیب کارگر کند، فریاد آن بلند می‌شود

وی افزود: این تشکل فارغ از اهداف سیاسی و صرفا برای دفاع از منافع کارگری فعالیت دارد و هر جا که دولت بخواهد دست در جیب کارگر کند، فریاد آن بلند می‌شود.

صادقی در عین حال ورود این تشکل به انتخابات را به دلیل گرم کردن تنور انتخاباتی عنوان کرد.

معاون خانه کارگر ایران با اشاره به بررسی صلاحیت‌ نامزدها در شورای نگهبان و اینکه این شورا به عملکرد نمایندگان نیز نظارت می‌کند اظهار داشت: هر نماینده‌ای که برای جمع‌آوری امضای جداسازی تامین اجتماعی از دولت تلاش می‌کند باید بداند طبق قانون، تامین اجتماعی متعلق به بیمه‌گذاران است و نیازی به طرح جدید نیست.

کریم صادق‌زاده رئیس خانه کارگر آذربایجان‌شرقی نیز گفت: در شهرستان سراب خانه کارگر بیش از یک هزار عضو دارد و با توجه به وجود ظرفیت‌های کارگری پیش‌بینی افزایش آن به پنج برابر وجود دارد.

گزارش فارس حاکی است، افتتاح خانه کارگر در شهرستان سراب آن هم در سال انتخابات موجب برخی ابهامات و پرسش‌هایی شده است.

شرکت فعال یکی از نامزدهای احتمالی مجلس و حضورش در جایگاه اهدای جوایز و نیز چهره‌های فعال انتخاباتی منطقه در این مراسم از طرفی و حضور کمرنگ کارگران در این برنامه بر ابهامات آن افزود.
برخی کارگران نگران آن هستند که تعدادی از نامزدها از طرح‌های حمایتی دولت در زمینه بیمه کارگری با ظرافت برای منافع و مطامع انتخاباتی بهره‌برداری کنند.

انتقاد نماینده مجلس از افتتاح خانه کارگر به عنوان میتینگ انتخاباتی

نمایندهذمردم سراب در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از غایبان این برنامه بودند.

مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: در اصل ایجاد خانه کارگر در شهرستان سراب خدشه‌ای وجود ندارد و حتی به عنوان نماینده مردم بارها از خانه ملت خواسته بود تا نسبت به ساماندهی امور کارگران منطقه برای حمایت و دفاع از حقوق صنفی آنها اقدام شود اما متاسفانه برخی دست اندرکاران برنامه این مراسم را با میتینگ انتخاباتی اشتباه گرفت‌اند و از همان ابتدای کار درصدد بهره‌برداری از این موضوع بر آمده‌اند.
گزارش فارس حاکی است، در این مراسم ابوالحسن هاشمی به عنوان مسئول نمایندگی خانه کارگر سراب معرفی شد.ahmad : خانه برای نام کارگر افتتاح میشودآیا برای خود کارگر هم خانه ای افتتاح میشود
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :