۱۳۹۱ چهارشنبه ۳ آبان  - 2012 10 Wednesday
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا...
پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا
حجت الاسلام علی اکبر اکرمی امام جمعه سراب به بخش دیگری از پر...
محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری
مهر ماه که فرا می رسد، خبرهای سیب زمینی و میزان قیمت و تعداد...
گزارش تصویری /چادر عشایری گزارش تصویری /چادر عشایری
هر جا مرتع و كوهی وجود دارد می توان رد پایی از زندگی عشایری ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 92 کد مطلب: 192  

نفلین سینیت سراب خبری جدید دارد

۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۳ مهر ساعت 13:46پیرو تشکیل این کارگروه و بر اساس دستور رییس جمهور مبنی بر تشکیل جلسه مدیران طرح با معاون اول رییس جمهور و ارائه گزارش به رییس جمهوری، دکتر رحیمی طی دستوری به معاون هماهنگی و نظارت ، دستور تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات طرح تولید آلومینا را صادر نموده است. در این راستا اولین جلسه این کارگروه با حضور مهندس علی آبادی معاون نظارت و هماهنگی ریاست جمهوری- دکتربیگی استانداری آذربایجان شرقی- دکتر الستی معاون مالی و اقتصادی سازمان ایمیدرو- و مهندس عظمایی مدیرکل سازمان صنعت،معدن وتجارت استان وعوامل طرح و سایر مسوولین ذیربط در مورخ ۰۳/۰۷/۹۱تشکیل گردید .
                                           
بنا براین گزارش، استانداری آذربایجانشرقی در جلسه مذکور با تاکید بر لزوم رفع موانع اجرایی این طرح و اخذ گزارش از مسوولین ایمیدرو، خواستار اقدام جدی در این خصوص گردید .و بر هر گونه همکاری و اقدام استان در این خصوص تاکید نمود. در ادامه اسن جلسه معاون اقتصادی سازمان ایمیدرو با بیان اینکه این طرح یکی از طرحهای مورد تاکید سازمان است و بر اساس تکلیف دولت به هر نحو ممکن اجرا و به بهره برداری خواهد رسید، افزود: در کنار رایزنی برای استفاده از منشا فاینانس خارجی که مجوز آن از شورای اقتصاد اخذ گردیده است، سازمان هیچ محدودیتی در تامین مالی پروژه مذکور را ندارد. از این رو بر اساس تعهد خود هر لحظه آمادگی تزریق 20 میلیون یورو ارزی و 30 میلیارد تومان ریالی را تا پایان سال داراست. دکتر الستی با اشاره به اینکه متاسفانه پیمانکار پروژه، توانمندی احراز شرایط قراردادی برای دریافت مبالغ را نداشته است. گفت: مبلغ 60 میلیارد ریال طی مدت زمان قابل توجهی در حساب طرح مسکوت مانده است. از طرفی علی رغم اعلام به پیمانکار برای آوردن ضمانت نامه ، برای گرفتن این 6 میلیون یورو ، تا این تاریخ، پیمانکاراقدام موثری در ارائه ضمانتنامه ننموده است. نماینده سازمان ایمیدرو با تاکید مجدد بر اینکه سازمان برای اجرای این طرح بشدت مصر است، اضافه کرد: چنانچه درمجموعه استان و رایزنی های لازم، تکلیف پیمانکار ظرف مدت 10 روز مشخص شود، در صورت اتخاذ تصمیم به تداوم همکاری با این پیمانکاراز محل منابع مشخص، مبالغ فوق تامین خو اهد شد و در صورت خلع ید پیمانکار ، در مدت زمان بسیار کوتاه و از طریق راهکار قانونی، نسبت به جایگزینی پیمانکار واجد صلاحیت اقدام خواهد شد و هیچ خللی در خصوص تزریق منابع مالی چه از منابع داخلی سازمان و فاینانس وجود نخواهد داشت.
دکتر الستی افزود: استفاده از فاینانس خارجی بعنوان گزینه موازی با تامین مالی از طرف سازمان است و خللی در توقف انجام تعهدات ایمیدرو نخواهد داشت .
درادامه این جلسه ، معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهوری نیز با تاکید بر اجرای این طرح و اشاره به خصوصیات و مشخصات این پروژه به ضرورت هماهنگی در تامین مالی بخش زیربنایی پروژه و خود کارخانه اشاره نمود و خاطر نشان کرد: بایستی اختصاص اعتبار از منابع عمومی در سالهای آینده این هماهنگی مد نظر قرار گیرد . بعبارتی در یک مدت زمان منطقی، تامین اعتبار برای تامین آب و برق و گاز کارخانه نیز صورت پذیرد . مهندس علی آبادی و دکتر بیگی با استقبال از این رویکرد سازمان ایمیدرو بر همکاری و هماهنگی زیرمجموعه خود در عالی ترین سطح برای اخذ مجوزها و دستورهای لازم اعلام آمادگی نمودند.
مهندس امیری - مجری طرح تولید آلومینا ازنفلین سینت- نیز با اشاره به برنامه زمانبندی مصوب پروژه و تعیین تکلیف پیمانکار ظرف 10 روز آینده، گفت: پتانسیل های لازم برای تحقق این طرح ملی که مورد درخواست جدی مردم شهرستان و منطقه است وجود دارد و مجموعه طرح از هیچ سعی و تلاش شبانه روزی فرو گذار نخواهد بود. در پایان جلسه، موعد جلسه آتی به 45 روز آینده و در استان با حضور مهندس علی آبادی و استاندار محترم آذربایجان شرقی مقرر گردید
,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :