۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ شهريور  - 2013 9 Monday
خطری جدی تر از «ساپورت» خطری جدی تر از «ساپورت»
« عفاف » همواره در باور و بیان ما نسبت به « حجاب » مقدم بوده...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 616 کد مطلب: 195  
شهردار سراب:

امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد

سرویس خبر و گزارش سراب فردا
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا به پرسش های ما پاسخ داد.
۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۹ مهر ساعت 08:10
"2"سراب فردا:طرح های مهم در حال اجرا و آتی شهرداری ؟

حسین پوری شهردار سراب:آسفالت ریزی معابر اصلی و فرعی،پیاده رو سازی،تبدیل کشتارگاه سنتی به نیمه صنعتی احداث برج یادمان  و همچنین احداث مرکز تجاری و خدماتی در محل ترمینال قدیم با مشارکت بخش خصوصی از عمده برنامه های در حال اجرا و آتی شهرداری سراب می باشد.

سراب فردا: آیا برنامه ای برای افزایش محدوده شهر وجود دارد با توجه به حجم درخواست هایی که در این زمینه مطرح می شود؟

شهردار:افزایش محدوده شهر تابع افزایش جمعیت شهراست که بر اساس آمارهای رسمی و در زمان تهیه طرح های جامع و تفضیلی که حداقل هر ده سال یکبار بازنگری و تصویب می شود به عمل می آیدو با توجه به عدم رشد و افزایش جمعیت شهر سراب افزایش محدوده در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد.

سراب فردا: در حال حاضر سیمای بصری شهر با انواع و اقسام داربست های فلزی و تابلو های نامناسب موجب ابراز گلایه برخی شهروندان شده در امد کل شهرداری از این محل چقدر بوده و ایا در امد باعث صدور مجوزهای این داربست ها شده است؟

شهرداری به منظور پاسخگویی به موسسات آموزشی و خدماتی شهر جهت تبلیغات نوع فعالیت ها و خدمات خود اقدام به ساماندهی تبلیغات شهری کرده و از تبلیغات غیر اصولی و نصب داربست های فلزی بدون مجوز ممانعت به عمل می آوردو اخیرا نیز با مشارکت کانون های تبلیغاتی مجاز تعدادی استند و لایت باکس های زیبا در سطح شهر نصب گردیده ولی کافی نبوده و جوابگوی تبلیغات شهری نیستند لذا درصدد افزایش استندها و لایت باکس های دیگری هستیم که انشاا... از سوی کانون های تبلیغاتی در سطح شهر نصب خواهد شد.

سراب فردا:به نظر میرسد سرویس های عمومی بهداشتی در سطح شهر ناکافی بوده واز نیازهای اولویت دار شهری است برنامه شهرداری در این مورد چیست ضمن اینکه سرویس عمومی پارک لاله نیز پارسال تخریب و جایگزینی برای ان ایجاد نشده است؟

سرویس های بهداشتی در اماکن عمومی از قبیل ترمینال و پارک ها دایر بوده و توسط شهرداری نگهداری می شود و طبق برنامه مقرر است در اینده با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان وُشهرداری در ورودی های شهر دو واحد سرویس بهداشتی احداث شود.سرویس های موجود در میدان الغدیر،پارک شهید بهشتی،جنب کاراژ ایرانسیر از سوی شهرداری دایر شده ضمن اینکه علت تخریب سرویس بهداشتی پارک لاله منظره زشت ان به خصوص بعد از احداث خانه مهرمی باشد و این مکان عملا به کارواش ماشین های عمومی تبدیل شده بود ضمکن اینکه افزون بر سرویس موجود در خانه مهر مکان یابی برای احداث سرویس بهداشتی درپارک لاله صورت خواهدگرفت .

سراب فردا: شهروندان می پرسند با وجود اینکه شهرداری بابت حفاری ها خسارات دریافت می کند چرا لکه گیری ها به کندی صورت می گیرد؟

عمده خساراتی که شهرداری متحمل می شود(هم مادی و هم معنوی)از ناحیه حفاری های آب و فاضلاب در سطح شهر است که متاسفانه هزینه حفاری ها اگر هم پرداخت شود با تاخیر حدودا دوساله بوده و به جهت افزایش قیمت ها تضرر شهرداری را سبب می شود و غرامت پرداختی کفاف ترمیم نصف حفاری ها را نمی دهد.اگر هزینه حفاری به روز و به موقع پرداخت شود شهرداری هم بلافاصله اقدام به ترمیم خواهد کرد و در بین مردم ناراضا یتی ایجاد نخواهد شد.

سراب فردا:یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها فعالیت های فرهنگی و هنری است شهرداری سراب در این حوزه چه اقداماتی داشته است؟چرا امفی تاتر روبازپارک مرکزی شهر بلااستفاده مانده است؟

نصب بنرهای مناسب در مورد حجاب و عفاف و ایام های مناسبتی مثل رمضان ُمجاب نمودن رانندگان تاکسی ها به نوشتن پیام هاو جملات ارزشی در تاکسی ها برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با همشهریان در مساجد و محلات و ارتباط مستقیم با همشهریان گلباران و عطر افشانی مزار شهدا در مناسبت های مختلف اصلاح و بازسازی تابلو های تصاویر و اسامی شهدا در معابر بازسازی و اصلاح تندیس بسیجی رزمندهُ و نصب بزرگترین و زیبا ترین تندیس قران در ورودی شهر برخی از اقدامات فرهنگی و هنری شهرداری می باشد.

همکاری با راهیان نور ستاد احیای امر به معروف همکاری با تور دوچرخه سواری آذربایجان نصب سفره هفت سین نوروزی در میادین شهر دایر کردن موزه مردم شناسی سرابُ اطلاع رسانی اماکن گردشگری شهرستان همکاری با هیئت های عزاداری و ستاد دهه فجر

سراب فردا:برخی از وضع ورودی های شهر ابراز ناخرسندی می کنند ایا شهرداری برنامه ای برای اصلاح ورودی ها و میادین شهر دارد؟

اجرای میادین و معابر بر اساس نقشه های مصوب صورت می گیرد و نمی توان به صرف سلایق شخصی درصدد تغییرات بر رامد.البته چنانچه ایجاد تغییرات و اصلاحات ضروری و توجیه فنی و کافی داشته باشد می توان با تصویب مراجع قانونی اقدام کرد.

 گفتنی است شهردار سراب روز جمعه ۲۱مهرماه قبل از خطبه های نمازجمعه از تریبون نمازجمعه گزارشی از فعالیت های شهرداری ارایه خواهد کرد

,


منصف : شهرداری سراب فکری به حال وضع نامناسب تاجیار بکند
نوروزی : شنبه 22 مهر1391 ساعت: 12:32 توسط:احمد نوروزی سلام در جواب نظرات شهروندان نویسندگان محترم خبر(( شهردارسراب وپرسشهای ما ))چنانکه مستحضر هستید به اکثر نظرات وپرسش ها قبلا به صورت مصاحبه وگزارش پاسخ داده شده است و شهردارسراب نیز طی صحبت مفصل قبل از خطبه های نماز جمعه پاسخ بیشتر سوالات را در لابه لای سخنرانی شان بیان داشت. بنابرین در ادامه همان بحثها ونظرات در مطلب فوق با ستحضار نویسندگان عزیز میرساند : تمام طرحهای شهرسازی براساس طرح مصوب وتفصیلی شهر که توسط مراجع قانونی از جمله کمسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی ومعماری کشور تصویب وجهت اجرا دراختیار شهرداری قرارمیگیرد بنابراین تعریض معابر شهر براساس طرحای مصوب وبرابر بودجه اختصاصی به طرحها انجام میگیردو خارج از آن نمی تواند باشد مدیریت ترافیک نیز تعریض خیابان نیست و چنین رویه ای در دنیا منسوخ است باید فرهنگ استفاده از خودروها و همچنین گرایش به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نهادینه شود پیشنهاد مصالحه بایکی از بانکهای عامل جهت زیبا سازی ورودیهای شهر بسیار خوب است از این شهروند گرامی درخواست میشود چنانچه طرحی در این خصوص دارندبه شهرداری ارائه نمایندتا مورداستفاده قرار گیرد چون شهرداری اطلاعات زیادی در این خصوص ندارد خوشبختانه در تنها ساختمانی که نسبت به تمامی واحدهایش پارکینگ در نظر گرفته شده ودر حال احداث هست همین ساختمان برج 15 طبقه است . پوشاندن روی رودخانه برابرقوانین خلاف وامکان پذیر نمیباشد از شهروندعزیز تقاضا داریم زباله خودرا به موقع تحویل نمایند اماده دریافت پیشنهادات سازنده همه شهروندان عزیز هستیم . روابط عمومی شهرداری سراب
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :