۱۳۹۱ چهارشنبه ۳ آبان  - 2012 10 Wednesday
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا...
پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا
حجت الاسلام علی اکبر اکرمی امام جمعه سراب به بخش دیگری از پر...
محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری
مهر ماه که فرا می رسد، خبرهای سیب زمینی و میزان قیمت و تعداد...
گزارش تصویری /چادر عشایری گزارش تصویری /چادر عشایری
هر جا مرتع و كوهی وجود دارد می توان رد پایی از زندگی عشایری ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 81 کد مطلب: 198  

نشست هم اندیشی روحانیان سراب در دفتر امام جمعه

خبر از بهنام مجتهدي
نشست هم اندیشی روحانیان شهرستان سراب در دفتر امام جمعه این شهر برگزارشد.
۱۳۹۱ شنبه ۲۲ مهر ساعت 19:53

                                                                        

حجت الاسلام والمسلمین علی اكبر اكرمی در نشست مشترك روحانیون و مسئولین شهرستان سراب با بیان اینكه امروز دشمن با با توطئه های اقتصادی به میدان آمده گفت : دشمنان نظام اسلامی دنبال هر فرصتی هستند تا زهر خود را بر پیكره این نظام وارد كنند .

وی با تقدیر از اقدامات چند روز اخیر مسوولان در كاستن التهابات بازار سكه و ارز اظهار كرد : مردم جهت دفاع از نظام و انقلاب اسلامی ، توطئه های دشمنان را خنثی كرده و بسیاری از ناملایمات را به جان می خرند ف از سوی دیگر دولتمردان نیز باید در جهت كنترل و مهر تورم و قیمت ها تلاش بیشتری داشته باشند.

اكرمی افزود : مردم همان گونه كه در سه دهه گذشته توانسته اند تحریم ها و تهدید های دشمنان را خنثی كنند امروز نیز توطئه های روانی و اقتصادی استكبار جهانی را نقش بر آب خواهند ساخت .


وی  در ادامه با بیان اینكه گسترش فرهنگ ازدواج آسان در بین جوانان تنها راه عبور از بحرانهای اجتماعی است افزود : علما و روحانیون نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ازدواج آسان دارند و و خانواده ها نیز باید در این راستا كمك كنند .

وی ادامه داد : مهریه های سنگین و مراسم های پرخرج و تشریفاتی نه تنها سبب تحكیم پایه های زندگی نخواهد شد ، بلكه به سست شدن بنیان زندگی و فروپاشی آن می انجامد .

اكرمی ، با تاكید بروحدت و انسجام روحانیون در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف گفت : روحانیون به عنوان یاوران ولایت و حافظان دین مبین اسلام رسالت سنگینی در این راستا دارند .

وی افزود : دشمن با نیرنگ‌ها و ترفندهای گوناگون به فكر تضعیف جایگاه حجاب و عفاف در نظام اسلامی است اما با درایت  و اتحاد روحانیون و مردم ، هرگز به اهداف شوم خود دست نخواهد یافت.

امام جمعه سراب بر ضرورت احیای فضایل انسانی و اخلاقی در جامعه تاكید كرد و خواستار توجه به ریشه و تربیت باطن افراد توسط علماء و روحانیون شد .

وی همچنین با بیان اینكه تعداد روحانیون مستقر در منطقه جوابگوی انتظارات مردم نیست اظهار كرد : از 320 مسجد فعال در شهرستان به دلیل كمبود روحانی و مبلغ دینی تنها 30 مسجد امام جماعت دارند .

اكرمی با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم و صفر خواستاراعزام مبلغین دینی و حضور بیشتر و پررنگ علما و روحانیون درمنطقه و به خصوص در روستای شهرستان سراب شد .

 

وی از كمبود خانه عالم در روستاها انتقاد كرد و افزود: دولتمردان باید به این موضوع اهمیت داده و شرایط حضور روحانیون در مناطق روستایی را فراهم سازند .

 

در پایان این نشست از روحانیون فعال در مدارس شهرستان سراب با اهدای لوح و هدایا تجلیل شد .

,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :