۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۶ دي  - 2016 1 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 7051 کد مطلب: 2006  
مدال برنز المپیاد ادبی و کسب رتبه 13 علوم انسانی منطقه 3:

گوشی همراه ندارم/ برای انتخاب رشته علوم انسانی نکوهش شدم

نگین قربانی دانش‌آموز دبیرستان دولتی الزهرا(مردانی آذر)سراب گفت: انتظار رتبه تک رقمی داشتم اما رتبه 13 رشته علوم انسانی منطقه 3 را بدست آوردم و بالاخره ویژگی کنکور عدم پیش‌بینی دقیق است.
۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد ساعت 18:49
به گزارش خبرگزاری فارس از سراب، نگین قربانی دانش‌آموز موفق سراب که سال گذشته توانسته بود در المپیاد ادبی کشور مدال برنز را کسب کند در مورد علت گرایش خود به رشته علوم انسانی گفت: با وجود اینکه معدل خوبی داشتم و بسیاری مرا ترغیب به تحصیل در رشته تجربی و ریاضی را می‌کردند ولی من عاشق علوم انسانی بودم و با اطمینان کامل این رشته را انتخاب کردم و حتی با نکوهش شدید اطرافیان و برخی دوستانم مواجه شدم اما حمایت‌های مادرم که خودشان معلم درس جامعه‌شناسی بودند ادامه راه را برایم ممکن ساخت.

وی در بیان دلایل موفقیت خود به نقش خانواده به ویژه مادرش اشاره کرد و افزود: چهار سال تمام معلم درس جامعه‌شناسی من مادرم بود و با افتخار می‌گوییم بیشترین نمره کنکورم جامعه‌شناسی با 94 درصد بود و این نشان دهنده این است که مادرم هیچ فرقی بین من و دیگر دانش‌آموزانش نمی‌گذاشت.

قربانی که در کنار فعالیت درسی به کارهای فرهنگی و اجتماعی هم علاقه دارد در مورد حضور بانوان و دختران در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی گفت: سرحلقه صالحین بسیج دانش‌آموزی بودم و معتقدم که حضور همراه با عفاف و حیا دختران در عرصه‌های اجتماعی لازم و ضروری است و همین حضور دشمنان را مایوس می‌کند.

گوشی همراه ندارم/ عضو شبکه‌های اجتماعی نیستم

این دانش‌آموز موفق سرابی با اشاره به استفاده دانش‌آموزان از گوشی‌های همراه گفت: رایانه شخصی در خانه‌مان در سالن خانه و در معرض دید همه اعضای خانواده است تلفن ثابتی داریم که همیشه در دسترس است بنابراین لزومی برای مشغول شدن چند ساعته در شبکه‌های مجازی و گوشی همراه نمی‌دیدم.

وی به دانش‌آموزان توصیه کرد، اراده و پشتکار داشته باشند و خود را به مسائل حاشیه‌ای گرفتار نکنند.

کلاس کنکور نرفته‌ام

این دانش‌آموز سرابی که در هیچ آموزشگاه آزادی شرکت نکرده بود، گفت: مدرسه باید جای درس و مشق باشد و در کنار تربیت تحصیلی خانواده‌ها و معلمان باید به تربیت اجتماعی فرزندان هم بها دهند.

وی در مورد این کلمات احساس خود را اینگونه بیان کرد:

نماز: پله موفقیت

قرآن: راهنما

ورزش: عشق فوتبال و تراکتور

المپیاد: شیرینی محض

مادر: عشق

گفت‌وگو از جواد عباس‌زادهموسی نژاد فرکوش : خواهر عزیز موفقیت شما در همه مردم موطن شما شور و شعف ایجاد میکند همیشه بدرخشید و پیروز و موفق باشید اما توصیه حقیر بعنوان مفتخر درخشش تک به تک شما فرزندان عزیز اینست به جای تفکر به یاس و ناامیدی دشمن -استفاده از اندیشه های برتر -و تجربیات پیشرفت آنان را جستجو نمایید- چرا که فساد باطن و اندیشه های زشت دشمنان را -خداوند ستار العیوب خود عالم است و سر حلقه علمی بسیار نافذ و ارزشمندتر است و همچنین استفاده از ابزارهای نوین موجب رشد و تعالی است. متشکرم
معصومه علمی : خواهرم گلم سلام وتبریک مرا از دو پذیرا باش .هر قدمی که یک روستایی را به موفقیت نزدیک می کند آن قدم ها را بوسه می زنم چون خود این قدمها را تجربه کرده ام.به نظر بنده حقیر موفقیت یک روستایی یعنی عرزه ولیاقت روستایی.
داور سلیمی : موفقیت خواهر ادیب، عفیف، باوقار و توانمند شهرمان را به خانواده محترمشان و جامعه ادبی شهرستان تبریک عرض می نمایم. موفقیت دانش آموزان منطقه در رقابت بزرگ علمی کنکور نشانگر رشد روز افزون تفکر و تدبر در جوامع و شهرهای به ظاهر کوچک می باشد. امیدوارم رشد موفقیتهای علمی، فروپاشی تفکرات سنتی خود برتر بینی جغرافیای سکونتی بزرگ را بر جغرافیای کوچک انسانهای تلاشگر و پاک دل به ارمغان آورد. همواره موفق و موید باشید.
بهاره قنادی : خواهر خوبم, با سلام و عرض ادب خدمت شما دانش آموز عزیز و سخت کوشم و خدمت همکار بزرگوارم خانم غریب زاده. هر بار که شاهد موفقیت هایت بودم از صمیم قلب خوشحال میشدم, اکنون نیز تبریک مرا پذیرا باشید. از خداوند منان سلامتی و موفقیت های روز افزون را زیر سایه ی خداوند و پدر و مادرت خواهانم
سجاد پهلوانی : با سلام و درود و عرض تبریک خدمت خواهر بسیجی. افتخار سراب و سرابی است که دانش آموزانی متعهد و مومن در عرصه های علمی فرهنگی در چنین مقطعی به دور از هیاهوی اسیب های اجتماعی باعث افتخار این خطه هستید.اميدوارم فرزندان شايسته و افتخارآفرين سراب با تداوم مجاهدات خويش در راه كسب علم ومعرفت و كمال با دلسوزي و همت مسئولين و دست اندركاران آموزش و پرورش استان در پاسداري از شهرت علمي و ديني ديار دارالعباده با تلاشي دوچندان موفق و مويد باشند.اميدوارم فرزندان شايسته وافتخارآفرين با تداوم مجاهدات خويش در راه كسب علم ومعرفت و كمال با دلسوزي و همت مسئولين و دست اندركاران آموزش و پرورش استان در پاسداري از شهرت علمي و ديني ديار دارالعباده با تلاشي دوچندان موفق و مويد باشند.
ثمین : استفاده از کامپیوتر واینترنت که اشکالی نداره من رشته ام تجربیه واز اینترنت و متن های خارجی برای زیست وشیمی و...استفاده می کنم خیلی هم مفیده وقتم هم نمیگیره باعث میشه خیلی خوب یاد بگیرم
فرزانه : تیریک میگم به نگین عزیز ان شاءالله همیشه موفق باشی .اینم بگم ثمین خانم درسته شما استفاده درست از اینترنت میکنید ولی متاسفانه در بیشتر موارد و با این وضع بیکاری و بالا رفتن سن ازدواج اینترنت وسیله ای شده که ناخواسته عفت و پاکی جوانها رو تهدید میکنه پس قبول کنید که پیشگیری بهتر از درمانه.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :