۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند  - 2016 3 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 7466 کد مطلب: 2008  

روزانه 10 تا 12 ساعت در روزهایی که مدرسه نداشتم مطالعه می‌کردم

مینا خیرآبادی دانش‌آموزی است که سکونت در روستا و رفت و آمد به شهر برای تحصیل، وی را از تلاش و کوشش باز نداشت تا همچنان امیدوارانه در کنکور شرکت کرده و رتبه 11 رشته علوم انسانی را به دست آورد
۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد ساعت 19:01

مینا خیرآبادی دانش‌آموز موفق سرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان خاطرات تحصیلی خود گفت: دبستان را در روستای محل اقامتم دولت‌آباد گذراندم و برای ادامه تحصیل بسیار مشتاق شدم اما مدرسه راهنمایی در ده ما وجود نداشت و برای ادامه تحصیل در مدرسه راهنمایی «ارزنق» که روستای همجوار با روستای ما است، رفت و آمد داشتم.

وی با اشاره به مشکلات دختران روستایی در ادامه تحصیل گفت: تعدادی از دختران روستایی به دلیل نبود مراکز آموزشی مجبور به ترک تحصیل می‌شوند.

این دختر پرتلاش و با انگیزه سرابی به نقش ویژه پدر و مادر و خواهرش در تشویق به تحصیل اشاره کرد و گفت: خواهر بزرگترم که دانشجوی زیست‌شناسی است بسیار مرا به تحصیل و تلاش علمی ترغیب می‌کرد و با توجه به اینکه پدرم نیز معلم بازنشسته بود همواره تاکید می‌کرد که نباید از درس و مشق غافل شوم.

خیرآبادی خاطرنشان کرد: روزانه 10 تا 12 ساعت در روزهایی که مدرسه نداشتم مطالعه می‌کردم.

وی که معدل کتبی سوم دبیرستانش 19.59 و پیش‌دانشگاهی 19.75 است، اضافه کرد: در عربی نمره 100 درصد را به دست آوردم و رتبه منطقه 3 علوم انسانی‌‌ را 11 شدم.

مجبور به تحصیل در رشته علوم انسانی شدم/ انتخاب اولم روانشناسی

این دختر با استعداد سرابی در مورد علت انتخاب رشته علوم انسانی گفت: بدون تعارف می‌گویم که به دلیل اینکه در روستای «ارزنق» فقط رشته انسانی بود ناچار به انتخاب رشته علوم انسانی شدم.

وی، مهم‌ترین دغدغه تحصیل در رشته‌های علوم انسانی را اشتغال و بازاریابی عنوان و تصریح کرد: آنگونه که برخی مطرح می‌کنند مشکل اشتغال در رشته‌های علوم انسانی وجود دارد اما با این وجود تلاش برای ادامه تحصیل تا دکترا را مدنظر دارم.

این دانش‌آموز عنوان کرد: پس از مشاوره رشته روانشناسی تبریز را انتخاب اول خود کرده‌ام.

وی در بیان احساس خود نسبت به این کلمات گفت:

کنکور: رقابت

نماز :بهترین رمز موفقیت

قرآن: نور واقعی

پدر: مهر

سراب: سرد

خانه: آرامش

ورزش: فقط تراکتور

گفت‌وگو از جواد عباسزاده
موسی نژاد فرکوش : درود فرزند سرابی که از آن سراب سرد یاد کردید شما ستارگان آن دیار سرد -پرنور خواهید درخشید و به آن همانند خورشید گرمی خواهید بخشید.موفقیت شما موفقیت مردم و دیار شماست -تبریک-سرافراز باشید.
داور سلیمی : موفقیت خواهر عزیزمان را در کسب افتخاری دیگر بر شهرستان سراب تبریک می گویم. البته موفقیت خانم خیرآبادی از جنس سایر رتبه داران کنکور نیست. کسب موفقیت در یک محیط روستایی و به دور از امکانات نامحدود شهری، تجلی گاه ظهور اراده مصمم یکی دیگر از فرزندان لایق این شهرستان می باشد. موفقیت روزافزون و مستمر در زندگی و تحصیل را همواره برایتان آرزومندیم.
همشهری : خواهر عزیزم آفرین بر شما همت شما گرمایی خاص به این سراب سرد بخشید
معصومه علمی : معصومه علمی : به خواهر گلم تبریک میگم وآرزوی موفقیت می کنم ، وبه روستایی بودن خودم می بالم.
علی : چون تویی باید بدرود.احسن بر والدینش
روستایی : ضمن تبریک به خواهر غپعزیز و زحمت کش ، سراب در اکثر مواقع نمی خواهد اسم دولت آباد را ببرد حالا چه شده که دختر زحمت کش دولت آبادی شده دختر سرابی . بس است دیگه این تبعیض ها
فرهاد فولادي : افرين برشما كه با موفقيت خود روح اميد را در دل جوانان روستاهاي محروم از امكانات زنده كرديد اين موفقيت بزرگ را به شما و خانواده محترمتان تبريك عرض مي نماييم
معصومه موسوی : با عرض تبریک به دخترخاله عزیزم برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت در تمامی مراحل تحصیل را از خداوند متعال خواستارم ان شالله که در رشته انتخابی خود موفق باشید
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :