۱۳۹۱ دوشنبه ۱۳ آذر  - 2012 12 Monday
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا...
پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا
حجت الاسلام علی اکبر اکرمی امام جمعه سراب به بخش دیگری از پر...
محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری
مهر ماه که فرا می رسد، خبرهای سیب زمینی و میزان قیمت و تعداد...
مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده
وی در 04/05/1318 در شهرسراب از استان اذربایجان شرفی پا به عر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 172 کد مطلب: 205  
با الگو گیری از اردبیل و زنجان

امسال در سراب ،زنگ عزای محرم در یك روز نواخته خواهد شد.

در نشست شورای فرهنگ عمومی سراب عنوان شد: امسال برای نخستین بار مراسم طشت گذاری تمام هیئت های مذهبی در شهرستان سراب در یك محل و زمان برگزار خواهد شد.
۱۳۹۱ پنج شنبه ۲۷ مهر ساعت 08:10

حجت الاسلام علی اكبر اكرمی امام جمعه سراب در جلسه شورای فرهنگ عمومی سراب گفت: ایام ماه محرم و صفر به خصوص دهه اول محرم و دهه آخر صفر فرصت مناسبی برای تبیین اهداف و آرمان های والای امام حسین (ع) می باشد.

امام جمعه سراب با بیان اینكه لازم است تا متولیان و برنامه ریزان فرهنگی نسبت به محتوا بخشی به برنامه های ماه محرم اقدام كنند تصریح كرد: با در نظر گرفتن ظرافت های كار های فرهنگی باید نهایت تلاش خود را برای زودن خرافات و بدعت ها از آئین های ویژه این ایام انجام دهیم.

وی از روحانیان خواست تا با مخاطب شناسی دقیق خود ضمن كوتاه گویی به سخنان خود محتوا داده و حرف نویی داشته باشند تابتوان  از فرصت حضور مردم در ایام ماه عزا، در جهت نیل به آرمان ها و ارزش های متعالی دینی استفاده كرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی سراب با الگو خواندن رفتار و فرامین مقام معظم رهبری برای مسئولان و مردم یاداورشد: در برنامه های ماه محرم نیز روحانیان و هیئت های مذهبی باید فرامین معظم له را نصب العین خود قرارداده و از افراط و تفریط خودداری كنند.

وی افزود: همایش شیر خواره گان حسینی ،نماز ظهر عاشورا، و برگزاری منسجم و متمركز مراسم طشت گذاری مد نظر برنامه ریزان و هیئت های حسینی شهرستان سراب قرارگیرد.

مسعود سعادتی، فرماندار سراب نیز گفت: كارهای فرهنگی باید با كمال درایت و تدبیر صورت گیرد.

وی افزود: ضمن پرهیز از موازی كاری باید نشست های مشتركی بین دست اندركاران مختلف برنامه های فرهنگی تشكیل شود تا برایند برنامه ها سودمند و مفید باشد. 

فرماندار سراب حضور پررنگ روحانیان و طلاب علوم دینی را در هیئت های مذهبی خواستارشد.

محمد خشتگر فرمانده نیروی انتظامی سراب نیز از ساماندهی پلیس یارهای ماه محرم خبرداد و گفت: با همكاری خود هیئت های عزاداری ایجاد نظم و انسجام دهی به نحوه عزاداری های خیابانی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: قبل از ماه محرم نیروی انتظامی آموزش های لازم را برای  افرادمعرفی شده از طرف هیئت های مذهبی تحت عنوان پلیس یاران ارایه خواهد داد.

احمد حسین پوری شهردار سراب نیز با اشاره به نذورات مردمی در ایام ماه محرم تاكید كرد: برای رعایت حقوق شهروندان پیشنهاد می شود كه كیسه های بزرگ زباله نیز برای ریختن بقایای ظرف یك بارمصرف در نظر گرفته شود.

سید مهدی بنی فاطمه بخشدار مركزی سراب هم خواستار تذكر به هیئت های مذهبی برای جلو گیری از ایجاد مزاحمت های صوتی برای شهروندان شد.

وی یاداورشد: از روحانیان زبده و توامند برای بیان موعظه های دینی و مذهبی استفاده شود.

در این جلسه رضا شفیع نژاد، دبیر شورای فرهنگ عمومی گزارشی از فعالیت های این شورا اریه داد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای فرهنگ عمومی سیاست گذاری در برنامه های فرهنگی شهرستان  را بر عهده داشته و معضل های فرهنگی و اجتماعی را جمع بندی و منعكس می كند.

 

,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :