۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ فروردين  - 2016 4 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 2214 کد مطلب: 2245  
با تغییر فاز وعده ها از عمومی به خصوصی

چه خبر از نامزدهای احتمالی سراب

ا نزدیک شدن به آغاز فرآیند انتخابات، تکاپو و تلاش نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها در شهرستان سراب، شدت گرفته است.
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۲ آذر ساعت 23:52
جواد عباس زاده در یادداشتی در خبرگزاری فارس نوشت:

با توجه به وعده روز هفتم اسفندماه سال 94 برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فعالیت کاندیداهای احتمالی برای نشستن بر صندلی سبز بهارستان آهنگ جدیدی به خود گرفته است.

کاندیداهای احتمالی دوره دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سراب علاوه بر دیدارهای چهره به چهره، به نشست‌های خانگی و حضور در برنامه‌‌ها و مجالس عمومی در روزها و هفته‌های اخیر شتاب بیشتری داده‌اند و این در حالی است که احتمال ورود برخی چهره‌های شاخص‌تر به این تبلیغات صدالبته زودهنگام؛ نیز طی روزهای آتی وجود دارد و برخی دیگر نیز تبلیغات خود را از طریق فضای مجازی آغاز کرده‌اند.

آنگونه که در محافل و مجالس عمومی شنیده شده تاکنون بیش از 30 نفر با مطرح کردن نام خود به عنوان نامزد مجلس وارد گود انتخاباتی شدند اما تجربه انتخابات‌های پیشین نشان داده که همواره تعداد نامزدهای نهایی در حوزه انتخابیه سراب بین 10-15 نفر بوده است تعدادی از اینها در میانه راه انصراف می‌دهند و برخی نیز از غربال شورای نگهبان به دلیل برخی سوابق خود عبور نمی‌کنند.

اما بگویم از حال و روز این روزها که گورستان‌های شهر و روستا و مجالس ترحیم و عزا گرمی خاصی گرفته است نامزدهای مختلف با القاب و عناوینی که با خود یدک می‌کشند در این مجالس حضور می‌یابند و گاها نام متوفی را نیز از اطرافیان می‌پرسند.

مداحان و عشره‌خوانان سراب نیز در تنگنای شدید قرار گرفتند و آماج اتهامات واقع می‌شوند.

یکی از این عشره‌خوانان در مجلس ترحیمی که تعدادی از نامزدهای احتمالی شرکت و اعلامیه صادر کرده بودند به کنایه گفت «خداوند همه این 30 نفر را موفق و به آرزوی خود برساند در حالی که همگان می‌دانند که جز یک نفر موفق نمی‌شود».

این عشره‌خوان از فشار شدید نامزدها و هواداران آنها برای بردن نام آنها از طریق تریبون مجلس ترحیم خبر داد و افزود: متاسفانه برخی‌ها فکر می‌کنند با دادن مبلغی به عشره‌خوانان آنها به کارمندان آنها تبدیل می‌شوند.

تعدادی از نامزدهای احتمالی که فقط در شناسنامه خود نام سراب را دیده و از نیاکان خود شنیده‌اند به هوس جلب اعتماد مردم وارد شهر شدند و جالب توجه اینکه در حوزه‌ای که می‌خواهند نمایندگی آن را به دست آورند فاقد منزل شخصی یا فامیلی بوده و مجبور به کرایه خانه شده‌اند تا جلسات خانگی خود را در آنجا برگزار کنند.

فرهنگ مهربانی نامزدها و هواداران آنها که هر چند سال تکرار می‌شود این روزها نمود بیشتری یافته است بسیاری از شهروندان سراب امیدوارند که این مهربانی‌ها بعد از انتخابات نیز تداوم یابد، در و دیوار شهر از اعلامیه‌هایی پرشده که تعدادی از نامزدها برای مجلس ترحیم متوفی صادر کرده‌اند.

در شهرستان سراب معمولا مردم چندان به گرایش‌های سیاسی فرد اهمیت نمی‌دهند و بیشتر به وجوه شخصیتی و فردی کاندیدا و نیز اطرافیان و اعضای همراهش توجه نشان می‌دهند به این خاطر است که برخی چهره‌هایی که قرابت فکری و عقیدتی بسیار نزدیکی با دو طیف تاثیرگذار در فضای سیاسی کشور یعنی اصلاح طلب و اصولگرا دارند سعی می‌کنند جبهه سیاسی خود را پنهان کنند و با عنوان مستقل قدم در عرصه انتخابات بگذارند.

در فضای انتخاباتی شهرستان تاکنون دو نماینده ادوار مجلس و نیز نماینده فعلی حضور خود در صحنه انتخابات را به طور ضمنی تایید کردند و یک نماینده ادوار دیگر نیز در ارزیابی اوضاع بوده و تصمیم قطعی نگرفته است، گشت‌و‌گذارهای آنها در شهر و روستاهای اطراف نشان از تمایل دیگر بار آنها برای تکیه بر کرسی پرطرفدار بهارستان دارد. اما کار سخت این سه نفر در برابر نامزدهای صفر کیلومتر آن خواهد بود که مردم از این افراد عملکرد و کارنامه مطالبه می‌کنند در حالی که نامزدهای دیگر به ارائه برنامه و وعده بسنده خواهند کرد.

نکته جالب توجه در این دوره از انتخابات سراب رنگ باختن وعده‌های کلیشه‌ای نامزدها و عدم اقبال عمومی مردم به این شعارها و وعده‌هاست دیگر کمتر نامزدی در سراب از کندن تونل و احداث راه، فرودگاه، تله‌کابین، ارتقاء تقسیمات کشوری، پتروشیمی و احداث کارخانه و دانشگاه سخن می‌گویند ولیکن به گفته برخی افراد، تعدادی از نامزدها رگ خواب مردم را پیدا کردند و وعده‌های فردی و خانوادگی جایگزین وعده‌های عمومی شده است.

به هرحال اگر اکنون گذری به شهرستان سراب داشته باشیم وعده‌های رنگارنگ فردی اعم از استخدام، تقسیم پست‌های مدیریتی، اعطای وام‌های حمایتی، حل مشکلات اداری موردی و ...جلوه‌گری خواهد کرد.

تعدادی از نامزدهای احتمالی نیز گویی راه بهارستان را یافته‌اند و ناگزیر رسیدن به بهارستان را در حضور و گذر از گورستان‌ها و مجالس ترحیم و عزای دیگران می‌بینند.

از ویزیت رایگان و کم هزینه دام‌ها گرفته تا اعطای توپ ورزشی به بچه‌ها و کمک‌های نوعدوستانه به نیازمندان و حسینیه‌ها و مساجد و نیز چاپ کارت‌ها و بروشورها از جمله تکاپوی نامزدها برای رسیدن به نمایندگی مجلس هستند.

ارسال پیامک تبریک با مضمون مناسبت‌های ملی و مذهبی، حضور پررنگ در مجامع عمومی، شرکت در جشن‌ها، مراسم ترحیم افراد، حضور در مجامع و اماکن ورزشی و نیز ایجاد کمپین‌های حمایتی در فضای مجازی از جمله حرکت‌هایی است که از سوی اکثر کاندیداهای احتمالی در حوزه انتخابیه سراب دیده می‌شود.

باید منتظر بمانیم تا ببینیم قرعه این بار در حوزه انتخابیه سراب به نام چه کسی رقم خواهد خورد و مردم ردای پرطرفدار نمایندگی را بر کدامین نامزد خواهند داد.

گزارش: جواد عباس‌زادتقی : هرکسی که می خواهد بر صندلی شهرستان سراب بنشیند انشالله که موفق و موید باشد و باید در مجلس شورای اسلامی زبان گویایی مردم ولایت مدار و فهیم شهرستان باشد و با کمک و همدلی مسولان دلسوز سرابی به فکر برطرف کردن معضل بیکاری جوانان سرابی باشد و در ضمن به فکر راه اندازی کارخانه نفلین سیت و کارخانه سراب بافت باشد تا دیگر شاهد بیکاری جوانان نباشیم و از هدر رفتن نیروی انسانی مفید جلوگیری شودبه امید ان روز انشالله./.
مهدی : امیدوارم هرکسی پیروز شد به فکر جوانان بااستعداد این شهرستان باشه تاهمگی باهم یک شهرستان ایده ال رابسازیم
علي رستمي : اقاي عباس زاده ادبيات شما نشان مي دهد از اينکه انقلاب اسلامي اين شرايط را فراهم کرده تا افراد مختلفي بيايند و کانديدا شود بسيار نگران هستيد و فقط تهديد نکرده ايد و خودتان را بالاتر از عقل و اراده مردم دانسته ايد .ايا کانديداي مورد نظر شما که فاميلتان نيز هست در مجالس عشره خواني و ... شرکت نمي کند ؟ ايا اين بنده خدا به تکاپور نيافتاده است (البته حق هم دارد) چرا جنابتان تکاپوي ايشان را به حق و تلاش 29 نفر ديگر را به مسخره مي گيريد .يکدفعه جاي قانون بياييد بگوييد به فاميل شما راي بدهند مردم .چرا تلاش مي کنيد بگوييد انتخابات بين دو نماينده ادوار و يک نماينده فعلي است .به خدا نماينده فعلي مثل شما فکر نمي کند پس شما هم نگران نباش .اميدوارم مدير سايت نظر من را هم چاپ کند
ذکر علی عالی : امید است مردم فهیم سراب به کسی رای دعند که متولد ناف شهرستان سراب باشد چون این حق یک منطقه است در ضمن کسانی که متولد دیکر شهرهای کشور عزیزمان هستند بهتر است در منطقه خودشان نامزد شوند که انشاا... موفق هم میشوند .
وحید : باسلام باعرض خسته نباشید خداقوت خدمتتان بانهایت ازتقدیروتشکر از زحماتتان در عرصه رساندن خبرات وگزارشات دیارعلامه امینی به خدمت مردم شریف شهرمان...که از نظرشخص خوده بنده کارتون عالی است با ارزوی موفقیت درصنف مورد علاقتون...باتشکروحید اوازی از شهر ولایت شهرستان سراب
رضا : من هم بانظردكترعالي موافقم واميدوارم تعصب بي مورد روكنارگذاشته ومنطقي تصميم بگيريم انشاالله
حسن بیجندی : درمراسم روز وفات حضرت خاتم انبیاء(ص) در روستای بیجندتقریبا 25 نفر حضور نامزد در انتخابات داشته است سئوال آیا اینها واقعا به عزاداری آمده بودند خدا کند چنین باشد شاید این آرامان آنها را بعد از انتخابات هم راهی چنین مجلسی حضور یابند .
كاسيو : آقاي رستمي كجا نويسنده اعلام كرده كه بياييد به فاميل بنده راي دهيد وكجا كفته كه فاميلشون بري از مسائل مطروحه ميباشد خواهشمند است جوسازي نكنيد وشايان ذكر است كه مردم خود آگاه وميزان راي مردم است
مهدی : با گفته های نویسنده موافقت دارم. فقط من به این امیدوارم مردم از بالا سری سروران باسواد و آگاهی که در سراب وجود دارند استفاده کنند و از راهنمایی های ایشان برای پیدا کردن نماینده شایسته استفاده کنند و نه اینکه خدایی نکرده هر کس بدون هر اطلاعی و از ظاهریات قول هر فرقه انتخاباتی را خورد و در نهایت نماینده ناشایسته انتخاب کنند. ما ها به باسوادان و آگاهان شهرمون بها نمیدیم به جوان های با سواد و اگاه هم که اصلا بها نمیدیم از فهمیده هاشون اصلا بهره نمیبریم ،پسیزی بهشون توجه نمیکنیم. یک سوال فقط کافیه برای شروع از نماینده بپرسید ببینید برنامش چیه اگه حرف منطق پذیری زد میشه رو اون گزینه سوال های دیگه ای مطرح کرد در غیر اینصورت آن نماینده باید بدون شک خط بخرد. فقط امیدوارم شخص شایسته ای بیاد و در نهایت هم انتخاب بشود اون شخص شایسته. ولی افسوس همیشه یا فرد لایق و شایسته نبوده اصلا و یا بوده و نتونسته رای بیاره،چون مردم ما ظاهر بین بودن تو رای دادن چشم به جای عقل بودن. به امید آمدن نماینده شایسته و انتخاب ایشان به عنوان نماینده سراب و حومه.
حامد : به نظر من مردم باید کسی رو انتخاب کنند که ارتباط خوبی در مرکز با مسولان دارد نه اینکه صفر کیلومتر از خونه بیاد بیرون و عشق نماینده شدن به سرش بزنه، به نظر من تعصبات رو بگداریم کنار و درست فکر کنیم ، هر کسی از هر کجا که میاد بیاد فقط سواد عالی، مدیریت خوب، تجربه و ارتباط با مسولان رده بالا مانند وزیر وزرا و نیروهای مسلح و ... داشته باشه.
فرزام : خدمت نامزدهای محترم عرض میکنم خدا را شکر کنید که جاده سراب بستان آباد تکمیل نشد می توانید وعده وعید تو خالی بدهید فعلا تاریخ مصرفش تمام نشده است و نیاز به پیدا کردن سوژه جدید نیست.
v : باسلام خدمت ھمشھر ى خواستم عرض کنم بهانه بعد نفلن سنیت براى تبلیغات نمایندگى چیست
فوق لیسانس ولی بیکارچون پارت ندارم : فقط یچیز.یادمه توخدمت بهم گفتن ناموست اسلحته اینو میخوام ربط بدم به نماینده های عزیزکه کارشون وعده دادنه نه کار کردن برای منی که چن سال با فقردرس خودم یا کسای که سطح سوادشون پایینه فرقی نمیکنه همگی انسان هستیم.انقلاب اسلامی که برای عده خیلی زیادی شده وسیله برای نون در آوردن.مردم این انقلابو بدست آوردن نه بعضی ازمفت خورا که ثروتشون شده میلیونی.نماینده محترم ناموس توهم این مردم هستن نذارتو عذاب زندگی کنن.بقرآن دردم زیاده ولی کو گوش شنوا.مسولان عزیز خدارو هم بالا سرتون ببینید
پگاه : قرن قرن آنلاين است كساني كه خود را مثل كپك سرش ا به برف پنهان كرده مردم بقيه تنش را مي بيند نوبت مردم كه رسيد اين رياكاري هاي آنها را در صندوق هاي راي انشاا... خواهند داد بگذاريد اين نامزدهاي احتمالي بازيگر ي نمايند .
رضا : سلام.امید است همشهریان محترم فارغ از تعصبات قومی ومنطقه ای وجنسیتی ،فردی که برای توسعه وپیشرفت شهرستان مفید است انتخاب نمایند وتوجه نمایند که اینده شهرستان بمدت ۴سال بدست مدیریت اوست واگر در انتخاب غفلت نمایند تاسف وافسوس فایده ای نخواهد داشت.
حمید،ا : با‌سلام‌خدمت‌همشهریان‌‌عزیز‌مخصوصا مهندس‌‌ذکر‌عالی‌‌‌،ا
ناشناس : باسلام همشهریان بیایید منطقی تصمیم بگیریم ودهن بین نباشیم هرکسی بامنطق ورفتن به ستادوسخنرانی های هرکاندیداتصمیم بگیره نه سرسری وازروی حرف بقییه.
محبوبی : جناب اقا ویا خانم ناشناس نمیدانم روزی میرسد که مردم فهیم سراب به حرفها ی نماینده ها گوش داده وبدون تعصب وازروی احساسات تصمیم نگیرند وبه پرونده مدیریتی وکارهایی که قبلا انجام داده اند توجه کنند
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :