۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ فروردين  - 2016 4 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 527 کد مطلب: 2340  

گزارش از بازار بهرمان

۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۳ اسفند ساعت 10:05

 سراب فردا(محمد محبوب )و روستاهای کشورمان از دیر باز بازارهایی تشکیل می یابند که در آن فروشندگان دوره گرد از اطراف و اکناف دور هم جمع شده و اجناس مورد نیاز شهروندان را جهت فروش در معرض دید عموم قرار می دهند. این بازارها که در بین عامه مردم آذربایجان به « هفته بازاری » معروف اند اغلب هفتگی بوده و هر روز هفته در یکی از شهرها و روستاها برگزار می شوند .
فروش ارزان کالاها و عرضه مستقیم برخی از محصولات محلی و از تولید به مصرف بودن کالاها ، از مهمترین ویژگی های این بازار ها محسوب می شود .
بازار هفتگی بهرمان نیز یکی از همین بازارهایی است که در پنجشنبه ی هر هفته در بیست کیلومتری سراب ، روستای بهرمان برگزار می شود . اغلب فروشندگان بازار هفتگی را فروشندگانی از شهرهای آذربایجان شرقی و فروشندگانی از استان های همجوار همچون آذربایجان غربی ، کردستان ، اردبیل و … تشکیل می دهند .
در بین کالاهای عرضه شده در این بازار عموماً می توان اصطلاحاً از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا کرد . در ادامه تصاویری از فروشندگان دوره گرد بازار به همراه اجناس عرضه شده شان به تصویر کشیده می شود .

مهمترین شاخه بازار بهرمان ، بازار دام و طیور آن است که در آن انواع چهارپایان مثل گاو ، گاومیش ، اسب ، الاغ ، گوسفند و بز عرضه می شود .


۱۷

۱۴
۱۳
۱۰
۸
۱۱
۱۵
۶
۴
,


نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :