۱۳۹۱ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2012 11 Monday
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا...
پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا
حجت الاسلام علی اکبر اکرمی امام جمعه سراب به بخش دیگری از پر...
محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری
مهر ماه که فرا می رسد، خبرهای سیب زمینی و میزان قیمت و تعداد...
مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده
وی در 04/05/1318 در شهرسراب از استان اذربایجان شرفی پا به عر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 25 کد مطلب: 236  

کشاورزان مواظب باشند،سرد شدن هوا از روز دوشنبه

ایرنا
ˈایوب ایرانی فامˈ، در حاشیه نشست شورای مدیران این سازمان در گفت و گو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: براساس گزارش اداره کل هواشناسی، از روز دوشنبه هفته جاری شاهد افت دما و برودت هوا به میزان 10تا 15درجه در شمال غرب کشور خواهیم بود که می تواند به محصولات کشاورزی آسیب برساند.
۱۳۹۱ شنبه ۲۰ آبان ساعت 19:59ˈایوب ایرانی فامˈ، در حاشیه نشست شورای مدیران این سازمان در گفت و گو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: براساس گزارش اداره کل هواشناسی، از روز دوشنبه هفته جاری شاهد افت دما و برودت هوا به میزان 10تا 15درجه در شمال غرب کشور خواهیم بود که می تواند به محصولات کشاورزی آسیب برساند.

وی با بیان اینکه توجه نکردن به هشدارها و سهل انگاری برخی از کشاورزان در برداشت نکردن کامل برخی محصولات و نیز انبار نامناسب آنها، زمینه سرمازدگی و تلف شدن درصد بالایی از محصولات کشاورزی را فراهم می کند، اضافه کرد: سرمازدگی پاییزه یک پدیده طبیعی است که باعث بروز خسارات هنگفتی می شود که بخش عمده ای از این خسارات ناشی از نبود مدیریت صحیح در مزرعه توسط کشاورزان است.

ایرانی فام، ادامه داد: سرمای زودرس و افت شدید دما در پاییز و سرمازدگی پاییزه سبب وارد آمدن خسارت به سیب، ذرت سیلویی، گوجه فرنگی، سیب زمینی و هویج می شود و برداشت نکردن بموقع محصول موجبات ضرر و زیان کشاورزان را فراهم می کند، از این رو شتاب بخشی در برداشت محصولات در این فصل همواره توصیه سازمان جهاد کشاورزی به کشاورزان بوده است.

وی تاکید کرد: لازم است کشاورزان برای جلوگیری از وارد آمدن هرگونه خسارت به محصولات انبارشده و گلخانه ای خود مانند سیب زمینی، میوه ها و سبزی و صیفی ، اقدام به افزایش استحکام اسکلت گلخانه ها با توجه به افزایش سرعت باد، تنظیم روشنایی، تهویه داخل گلخانه ها، رطوبت و دمای انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی خود کنند.

وی افزود: کشاورزان باید میوه های ذخیره شده و سبزیجات را با استفاده از وسایل نقلیه حفاظ دار و بهداشتی به محل های امن منتقل کنند تا از سرمازدگی آنها جلوگیری شود.


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :