۱۳۹۱ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2012 11 Monday
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد امکان گسترش محدوده شهر بعید به نظر میرسد
احمد حسین پوری شهردار شهرسراب در گفتگوی اختصاصی با سراب فردا...
پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا پاسخ امام جمعه سراب به بخش دیگری از پرسش های مخاطبان سراب فردا
حجت الاسلام علی اکبر اکرمی امام جمعه سراب به بخش دیگری از پر...
محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری محصول عمده کشاورزان سرابی همچنان ارزان و کم مشتری
مهر ماه که فرا می رسد، خبرهای سیب زمینی و میزان قیمت و تعداد...
مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده مروری بر زندگی ورزشی احد اکبرزاده
وی در 04/05/1318 در شهرسراب از استان اذربایجان شرفی پا به عر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 20 کد مطلب: 252  

فرماندار سراب:به دنبال مقصر نباشیم+ حاشیه این خبر

مقام ارشد اجرایی شهرستان سراب با طرح چند پرسش از افراد حاضر و صاحب نظران در مورد علت های عقب ماندگی منطقه سراب یاداورشد: چرا جمعیت شهرستان سیر نزولی به خود گرفته و جوانان ترجیح می دهند جلای وطن کرده راهی کلان شهرها شوند
۱۳۹۱ يکشنبه ۲۸ آبان ساعت 14:14

 

مسعود سعادتی فرماندار سراب در نشست مجمع مشورتی شهرستان سراب گفت: طبق آیه صریح قرانی خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملتی را جز با اراده آن قوم تغییر نمی دهد.

وی افزود: توسعه پایدار نیازمند بستری فرهنگی بوده و صرف چیدن چند آجر و ساختن چند سوله و تجهیز کارگاه و کارخانه ای توسعه محسوب نمی شود.

سعادتی تصریح کرد: مقوله توسعه بایستی از منظر فرهنگی و اجتماعی نگریسته شود و علت های عدم رشد و توسعه مورد آسیب شناسی قرارگیرد.

مقام ارشد اجرایی شهرستان سراب با طرح چند پرسش از افراد حاضر و صاحب نظران  در مورد علت های عقب ماندگی منطقه سراب یاداورشد: چرا جمعیت شهرستان سیر نزولی به خود گرفته و جوانان ترجیح می دهند جلای وطن کرده راهی کلان شهرها شوند

وی ادامه داد: چرا شهرستانی که در اسناد سجلی آن صدور بیش از نیم  میلیون شناسنامه به ثبت رسیده فقط یک سوم ان را در خود جای داده است.

فرماندار سراب افزود: شهرستانی که از لحاظ وسعت سومین شهر استان است ولیکن به جهت داشتن معادن فعال  و صنعت در رتبه های پایینی قرارگرفته است.

سعادتی  از عدم رشد و توسعه سراب به اندازه قدمتش سخن گفت و پرسی؛به راستی چرا چنین شده است.

فرماندار سراب به کنایه گفت: آسانترین پاسخ به این سئوالات آن خواهد بود که فرد یا گروهی را مقصر دانسته و کاسه و کوزه ها را بر سر انها بشکنیم.

رییس شورای اداری سراب ابرازداشت: همه ما اعم از مدیر و فرهنگی و راننده و دانشگاهی و بازاری به اندازه سهم خود مسئولیت داریم تا بدون انکه بخواهیم به دنبال مقصر باشیم به درستی مسئولیت پذیری خود را نشان دهیم.

فرماندار سراب بر آمادگی خود برای همفکری و تعامل سازنده با گرو ههای مختلف مردمی تاکید کرد.

حاشیه نگاری سراب فردا بر این خبر//
نشست مشورتی شهرستان سراب با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزارشد
 قدرت داودی؛حیدر افروز؛کرامتی؛حمیدی ؛ناصری؛مهدی نهایی؛علوی؛رفیقی؛و صدوقی به ترتیب به نمایندگی از طرف خانواده های شهدا،کشاورزان،شورای شهر سراب،شورای مهربان،ورزشکاران،پزشکان،تعاون گران،صنعتگران،و بازاریان در نشست نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
نقطه جالب اینکه بسیاری از مطالب مطرح شده در حیطه کاری معاون سیاسی و امنیتی نبوده و نیازمند حضور فرخ مسجدی معاون برنامه ریزی و اشرف نیا معاون عمرانی بود نقطه ای که از دید اقای نصرتی نیز غافل نماند و او اعلام کرد مطالب به صورت پیاده شده و مکتوب به استانداری ارسال تا در اختیار مراجع ذی صلاح قرارگیرند.

در این جلسه غیبت نماینده شهرستان از دید معاون سیاسی پنهان نماند و اقای نصرتی اعلام کرد که قراربود از سخنان خانم بهمنی نیز در این جمع بهره مند می شدیم هرچند که او از ملاقات با وی در تبریز خبرداد.البته اعلام شد رییس دفتر نماینده اقای مکرم در نشست حضور دارد.

نقطه جالب دیگر اینکه این جلسه نیز نفلینی شده بود چراکه نمایندگان بازار،صنعتگران،خانواده شهدا و ...بر تسریع در ان تاکید کردند.

به هرحال ابتکار فرماندار جوان و فعال شهرمان را به فال نیک گرفته و امیدواریم این مجمع های مشورتی در آینده نیز تشکیل شود.نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :