۱۳۹۱ شنبه ۱۴ بهمن  - 2013 2 Saturday
منشور کاری سراب فردا منشور کاری سراب فردا
کلام صادقانه نگاه منصفانه نقد مشفقانه
در سوگ آیت عرفان ...چله های چهارروزه //نوشته علی اسنفندیاری در سوگ آیت عرفان ...چله های چهارروزه //نوشته علی اسنفندیاری
ارتحال اندوه‌بار آیت عرفان و اخلاق آقامجتبی تهرانی رحمت الله...
نظر ارشادی آیت الله العظمی ملکوتی به سراب فردا نظر ارشادی آیت الله العظمی ملکوتی به سراب فردا
آیت الله العظمی ملکوتی:با سلام و تحیت و مسالت مزید عزت .
امام جمعه محترم و پاسخ به سه پرسش کاربران سراب فردا امام جمعه محترم و پاسخ به سه پرسش کاربران سراب فردا
با تشکر از روحیه پاسخگری حجت الاسلام اکرمی امام جمعه محترم پ...
گفتگوی اختصاصی سراب فردا با نماینده سراب گفتگوی اختصاصی سراب فردا با نماینده سراب
خانم مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس به سئوالات سرویس ...
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
وعده فرماندار:  خانه معلم ناتمام را تمام خواهیم کرد. وعده فرماندار: خانه معلم ناتمام را تمام خواهیم کرد.
فرهنگیان امیدوارند که فرماندار فرهنگ دوست و فرهنگی شهرمان بت...
یادمان علماء و مجتهدین سراب//آیت الله محمد حقی یادمان علماء و مجتهدین سراب//آیت الله محمد حقی
سراب فردا: 25 دی 1377 سالروز درگذشت عالم جلیل القدر آیت الله...
آرشیو خبر آمار بازدید: 584 کد مطلب: 269  

گزارش تصویری معارفه رییس جدید دانشگاه ازاد +حاشیه ها

عکس ها: از بهنام مجتهدی//حاشیه ها از حاشیه نگار سراب فردا
۱۳۹۱ چهارشنبه ۸ آذر ساعت 12:40
حاشیه  نگار سراب فردا: با معرفی علی سلیمی شاملو(دکترای ریاضی) به عنوان سرپرست جدید دانشگاه ازاد اسلامی واحد سراب این واحد دانشگاهی هفتمین مدیر خود را تجربه می کند.

پیش از این دکتر انواری(دکترای ادبیات فارسی) حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی(دارای تحصیلات عالی حوزوی)دکتر داودی( متخصص دامپزشکی) امینی(فوق لیسانس زبان انگلیسی ) تقوی(دکترای ادبیات عرب) کاظمی زاده (دکترای اقتصاد)هرکدام در مقاطع مختلف  سکان دار مدیریتی بزرگترین واحد دانشگاهی و آموزسی سراب بودند.

رسولی نژاد دبیر منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ عذرخواهی اقای منادی رییس منطقه 13 و نماینده تبریزبه علت عدم حضورش در مراسم ، حکم یکساله سرپرستی علی سلیمی  را قرائت کرد.

در مراسم معارفه ؛ امام جمعه و عالی ترین مقام روحانی شهرستان و نیز فرماندار عالی ترین مقام اجرایی شهرحضور نداشتند هرچند که امام جمعه سراب حجت الاسلام اکرمی در چند نوبت ناخرسندی خود را از تغییر مدیریتی دانشگاه و خاصه جانشینی یک فرد غیر بومی عیان کرده بود ولی از موضع فرماندار اطلاع دقیقی به بیرون درز نکرده و عدم حضور او و نیز معاونش این سئوال را مطرح کرده که آیا او نیز با امام جمعه هم نظر بوده است یا خیر

در آئین معارفه سرکارخانم بهمنی نماینده سراب حضور داشت و طی سخنان کوتاهی در مورد رسالت دانشگاه سخن گفت که مبسوط آن در خبرهای قبلی سراب فردا و خبرگزاری ها منعکس شده است.

رسولی نژاد در پاسخی تلویحی و غیر مستقیم به منتقدان گفت: روال کاری اقای دکتر دانشجو بر این منوال است که سه نفر به عنوان پیشنهاد معرفی و با صلاحدید کمیته ای نفر مورد نظر برای مدیریت انتخاب و یا در غیر اینصورت دانشگاه راسا فردی را انتخاب می کند.او اشاره نکرد که آیا سرپرست جدید جز سه نفر معرفی شده بوده یا انتخاب  خوددانشگاه ازاد است.

او همچنین با ابراز نظرش مبنی بر اینکه باید هر چند یک بار(4سال) تغییراتی را در مدیریت ها ایجاد کرد از کاظمی زاده قدردانی کرد.

کاظمی زاده در سخنان کوتاهی با تشکر از حاضران برای سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد او ترجیح داد به بیان کارنامه کاری خود نپردازد.

علی سلیمی نیز با قرارگرفتن در پشت میکروفن خود را دارای سابقه 15ساله هیئت علمی معرفی کرد هرچند که ابتدای سخنان وی با توپق هایی همراه شد اما بسیاری آن را به حساب تخصص وی در رشته فنی و نه انسانی دانستند چراکه متخصصین علوم انسانی بیانی متقن و شیواتر دارند.

سلیمی وعده ایجاد مرغداری را داد کاری که در شبستر انجام داده او وعده داد تمام تلاش خود را برای آبادانی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی سراب انجام  دهد.

رسول نژاد نیز به صراحت بر مشکلات دانشگاه ازاد اذعان کرد و گفت: از طرفی شهریه ها ثابت مانده و از طرفی تورم افزایش بنابراین هنر مدیریتی آن خواهد بود که هم دانشگاه سرپا بماند و هم دانشجویان توان تحصیل داشته باشند.

ما نیزامیدواریم که اقای سلیمی بتواند در انجام مسئولیتش موفق باشد ...


همشهری : انتخاب و انتصاب هر مسئولی اگر عالمانه و با تدبیر منطقی توجیه پذیر باشد، حتماً مورد تایید اکثریت خواهد بود. و در این معنی بحثی تحت عنوان بومی و غیربومی مطرح نخواهد شد. که اگر اینگونه است بر ای آقای سلیمی آرزوی موفقیت می کنیم. همچنین آقای سلیمی حتماً مستحضر هستند که عملکرد ایشان با عملکرد روسای قبلی مقایسه خواهد شد و در گامی فراتر با عملکرد واحدهای دیگر و به ویژه فعالیتی که ایشان جهت ارائه رشته های جدید به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد از خود نشان خواهند داد. در تایید این سخن که اکثر دانشجویان سابق دانشگاه بر آن اعتقاد دارند باید از مدیریت و خدمات دلسوزانه و توسعه طلبانه آقای دکتر داودی در دوران طلایی ریاستشان در زمینه های مختلف دانشگاهی و به تبع آن شهرستانی غافل نباشیم. این ذکر خیر هم ردیف با "تعصبی" نیست که خانم نماینده بیان فرموده اند، بلکه نشان از قدرشناسی مردم سراب نسبت به انسانهای والانگر می باشد. اگرچه روزی در کوچه های همین شهر بسامد واژه مبهم "تعصب" از تعداد نفسهای مردمانش فراتر رفته بود.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :