۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ شهريور  - 2013 9 Monday
خطری جدی تر از «ساپورت» خطری جدی تر از «ساپورت»
« عفاف » همواره در باور و بیان ما نسبت به « حجاب » مقدم بوده...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 861 کد مطلب: 342  

امام جمعه محترم و پاسخ به سه پرسش کاربران سراب فردا

با تشکر از روحیه پاسخگری حجت الاسلام اکرمی امام جمعه محترم پاسخ های وی به سئوالات و نظرهای کاربران خود را تقدیم می کنیم:
۱۳۹۱ دوشنبه ۱۱ دي ساعت 13:18جناب اقای اکرمی چرا در انتخاب سخنران ها در این مراسمات فقط روحانیونی که پسوند مسولیت در نام انها است دعوت می شود خیلی از این علمای ما که مسولیت ندارند ولی در شهر های گوناگون دعوت شده و سخنرانی می کنند شما دعوت نمی کنید فکر نمی کنید کمی اغراض سیاسی در این اعمال شما است. من اخیرا قم رفته بودم نام یکی از همشریهایمان را در روی بنر (....)دیدم با من هم رابطه ندارند ولی من تاسف خوردم چرا دیگران از ایشان استفاده کنند ولی ما نه

حجت الاسلام اکرمی:در مورد دعوت از سخنرانان برای مراسم های مختلف مذهبی بنای ما دعوت از همه روحانیون توانمنداست بارها و بارها از برخی از این عزیزانی که بعضا اسم انها هم اورده شده دعوت کردیم ولی به دلایل مختلف اعم از  مشغله های کاری و غیره قبول دعوت نکردند؛سعی می کنیم به مناسبت های گوناگون از وجود همه این بزرگواران به خصوص روحانیان بومی استفاده کنیم.

سلام ، چرا ارزش واهمیت نماز جماعت این قدر پایین آمده است. مگر این امر مهم اجتماعی یادگار پیامبر اکرم نیست . مگر بهترین مولای شیعیان در محراب نماز جماعت به شهادت نرسید ؟ چرا امروز در صف های نماز جماعت بیشتر فقط افراد بی بضاغت و کم سواد دیده می شود. چرا تحصیل کردگان و اندیشمندان یک شهر و یک جامعه کمتر در نماز های جامعه دیده می شوند؟ مگر مقام اینها از مقام معصومین ما بیشتر شده است؟ چگونه می شود این امر مهم را بررسی کرد؟ و چگونه می شود اساتید دانشگاه و سایر افراد شهر را در نماز های جماعت سطح شهر مشاهده کرد؟ خو هش می کنم این امر مهم رابررسی و در منابر مطرح کنید و حتی از خود مردم برای علت یابی این موضوع کمک بگیرید.

حجت الاسلام اکرمی: بنده با نظر شما موافق نیستم اگر نگاهی به صف های نمازجمعه و جماعت داشته باشید متوجه می شویم که روز به روز بر رونق انها افزوده می شود، دانشگاهیان و تحصیل کردگان ما نیز کمتر از سایر اقشار در بین حاضران نیستند. ارزش نماز جمعه به حضور مردم و به ویژّ ه قشر جوان است استقبال خوبی از نماز جمعه در سراب صورت می گیرد تراکم شدید و کثرت افراد در بسیاری از مواقع به نماز گذاشتن عده ای در بیرون مسجد منجر می شود که در این مورد ضرورت ایجاد مصلا بیش از بیش احساس می شود.

چه خبر از مدرسه طلاب و دفتر امام جمعه و مصلی و وعده وعیدهای بی حساب و کتاب ؟

حجت الاسلام اکرمی:در مورد حوزه علمیه هم در حال گذاراندن اخرین مراحل کد گیری اموزشی و مجوز هستیم در مورد دفتر امام جمعه هم ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مصلا ۴۰درصد پیشرفت دارد که از سراب فردا می خواهم در این مورد گزارشی مستند تهیه و در اختیار کاربران خود قراردهد.


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :