۱۳۹۲ جمعه ۱ شهريور  - 2013 8 Friday
اشتغال زنان /طاهره همیز اشتغال زنان /طاهره همیز
در تاریخ اسلام زنان مسلمان خطیب بوده‌اند، حضرت زهرا(سلام‌الل...
آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی
اگر اجازه دهیم تعدادی از افراد کار آمد و با نفوذ در میان مرد...
به یاد معلم نجیبم اقای طراوت به یاد معلم نجیبم اقای طراوت
هفته گذشته یکی از معلمان و فرهنگیان نجیب و اخلاق مدار شهرمان...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 823 کد مطلب: 357  

چندپیشنهاددر مورد بنر طراحی شده//

مطالبی در مورد بنر طراحی شده كه قراراست در ورودی های شهر نصب شده به دستمان رسیده كه باهم یكی از این نظرات را كه از سوی یكی از روحانیان حوزه علمیه قم نوشته شده است تقدیم می داریم
۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۰ دي ساعت 10:06
با تشکر از دست اندرکاران این امر خیر بویژ امام جمعه محترم
1- تجلیل از بزرگان وظیفه ملی و نشان دهنده اعتلای فرهنگی یک ملت به شمار می رود این حرکت گرچه در سراب با تاخیر آغاز شده است اما حرکتی ارزشمند است.
2- سراب بزرگان زیادی دارد. کسی منکر این نیست که بزرگان دیگری مثل مرحوم ...، ,.. و ...عالم بودند ولی اگر قرار باشد افرادی در این حد واندازه در بنر ثبت شوند ما با لیست عریض و طویلی مواجه خواهیم شد کاری که در هیچ شهر ودیاری انجام نمی دهند. اما حقیقت این است که در چنین مواردی کسانی را مطرح می کنند که یا صاحب رساله نبوده ولی در عرصه ملی ویا جهانی مطرح است که علامه امینی از این گروه است و یا صاحب رساله بوده و مرجع دینی است وشکی نیست که در این عرصه فقط آیه الله العظمی شربیانی و آیه الله العظمی ملکوتی جای می گیرند.
3- انسان باید به دور از تعصبات و داوری های نادرست و جانبداری های بی جهت وجدان خود را در نظر گرفته و براساس شایستگی های واقعی و توان حقیقی افراد سخن بگوید ...... شخصیتی قابل احترام بوده و هستند اما هیچ انسان منصف و آشنا به علم و معرفت را نمی توان پیدا کرد که فضل علمی او را در حد و اندازه آقای ملکوتی بداند لذا اینکه برخی عزیران می نویسند مطرح نکردن آقای .... ایجاد اختلاف در شهر است سخنی درست و واقع بینانه نیست متاسفانه همین نوع نگرش باعث شده است که شهرما رشد فکری نکرده و همواره فضیلت کشی شود.

-آیه الله ملکوتی در عرصه علم و سیاست برای نظام اسلامی زحمات زیادی کشیده است وی مرجعی است که از قبل از انقلاب اسلامی صاحب رساله بود و در دوره امام تنها امام جمعه در کل کشور بود که رساله توضیح المسائل داشت و اینک در حوزه علمیه قم جزء مراجع و نام آوران علمی و مفاخر است و سن وسالی از ایشان گذشته است او خدماتی در حد توان خود انجام داده است لذا در شرایطی نیست که در سراب حضور یابد بلکه این وظیفه نسل جدید است که به دنبال ارتباط با بزرگان خود باشد این به منزله آن است که گفته باشیم آیه الله خامنه ای را نسل جدید در سال های قبل چرا در خامنه نمی بیند!!
5- در چنین مواردی باید از تکثیر کردن بی جهت و اضافه نمودن لیست خود داری کرد مگر آمار علما را می خواهیم بگیریم بنابراین در این لیست وجود سه نفر کافی است: علامه امینی، آیه الله شربیانی و آیه الله ملکوتی. زیرا آیه الله دوزدوزانی کسی است که اولا شهرت آن چنانی ندارد از سوی دیگر به عنوان سرابی شناخته نمی شد ولی مرحوم شربیانی علاوه براینکه مرجع بود در زمان اشغال عراق توسط انگلیسی ها برعلیه انگلیسی ها مبارزه می کرد.
7- تکریم این شخصیت ها با با شیوه درست انجام شود یا اسامی این بزرگان را نزنید چنانکه سالها نبوده است یا اگر کاری را انجام می دهید درست و بجا انجام دهید بگذارید. اگر با این وسیله به دنبال اهداف شخصی ومطرح کردن خود هستید شما را بخدا این کار را نکنید اما اگر به دنبال تکریم علم و عالم برجسته هستید کار را شایسته انجام دهید دیگر درست نیست که شما آیه الله العظمی را از فاضل شربیانی و آقای ملکوتی حذف کنید زیرا زمین و زمان می دانند که ایندو مرجع و صاحب رساله اند امروزه به افرادی به مراتب پائین تر از اینها این عنوا ن را می دهند بنابراین کاررا باید آبرو مندانه انجام داد.
8- نهایت اینکه اسم سه بزرگوار باشد به این صورت که آقای شربیانی در وسط و علامه امینی و آقای ملکوتی در دو طرف او قرا گیرند. این بهتر و آبرومندانه تر است
,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :