۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ شهريور  - 2013 9 Monday
خطری جدی تر از «ساپورت» خطری جدی تر از «ساپورت»
« عفاف » همواره در باور و بیان ما نسبت به « حجاب » مقدم بوده...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 233 کد مطلب: 843  

پارک خودرو دغدغه رانندگان سرابی

ما انتظار داریم که شهرداری و شوراهای جدید تعدادی پارکینگ در خیابان اصلی شهر و نزدیک به مرکز شهر احداث کنند که این امر به خودی خود بزرگ‌ترین خدمت جهت رفع مشکل ترافیک و آسایش شهروندان خواهد بود.
۱۳۹۲ دوشنبه ۱۴ مرداد ساعت 12:41
 به گزارش صدای سراب , در حال حاضر با توجه به عرض کم خیابان‌های اصلی شهر و کمبود پارکینگ عمومی (تنها یک پارکینگ کوچک در مرکز شهر) ، مشکلات زیادی از قبیل کمبود جای پارک وسایل نقلیه به وجود آمده است و همین امر سبب شده تا شهروندان سرابی برای پارک خودروهایشان با مشکلات زیادی مواجه باشند.

یکی دیگر از مشکلاتی که کمبود پارکینگ به وجود آورده , توقف خودروها در کوچه های نزدیک به مرکز شهر است که موجب نارضایتی همسایگان محلات مرکزی شهر را فراهم آورده  و گاها موجب به وجود امدن تابلوهایی در این محلات مبنی بر تهدید به پنچر خود روهاشده که نمونه ای از آن را در زیر مشاهده می کنید.

 

 یک شهروند سرابی درباره مشکلات پارک خودرو در معابر خیابان‌ها می‌گوید: در حال حاضر بسیاری از کسبه ی خیابان اصلی شهر خودروهای خود را جلوی مغازه‌هایشان پارک می‌کنند و جایی برای پارک خودروی بقیه شهروندان باقی نمی‌گذارند.

دیکی یگر از شهروندان با گلایه از ترافیک سنگین شهر گفت: مسئولین باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل پارکینگ عمومی در داخل شهر اقدام نمایند.

وی خود را کارمند یکی از ادارات معرفی کرد و افزود: اگر در ابتدای شب برای خرید به بازار مراجعه کنید با دیدن این ترافیک و نبود جای پارک از خرید منصرف می‌شوید.

رضا طاهری اظهار داشت: ما انتظار داریم که شهرداری و شوراهای جدید  تعدادی پارکینگ در خیابان اصلی شهر و نزدیک به مرکز شهر احداث کنند که این امر به خودی خود بزرگ‌ترین خدمت جهت رفع مشکل ترافیک و آسایش شهروندان خواهد بود.

در خیابان فردوسی شرقی , جلوی بانک سپه  یکی از رانندگان برگه جریمه را نشان می‌دهد و می‌گوید: با توجه به نبود پارکینگ اجبارا زیر تابلوهای توقف ممنوع پارک می‌کنیم و این برگ جریمه نیز حاصل کم کاری مسئولین است.

وی در ادامه افزود: چرا مسئولان نسبت به احداث چند پارکینگ در خیابان‌های اصلی شهر اقدام نمی‌کنند؟ امیدواریم که متولیان درباره رفع این معضل بزرگ چاره‌ای بیندیشند.
 

افسران راهنمایی و رانندگی بر خلاف میل باطنی رانندگان را جریمه می‌کنند

سروان نوری , رییس پلیس راهنمایی و رانندگی  شهرستان سراب چندین بار در جلسات متعدد به نبود پارکینگ در شهرستان سراب اعتراض نموده و تاکید کرده بود : نبود پارکینگ عمومی نارضایتی هایی را از ماموران راهنمایی و رانندگی به وجود می آورد که با توجه به مقدار جریمه ها طبیعی است  , وی همچنین تاکید کرده : افسران راهنمایی بر حسب وظیفه و کنترل ترافیک مجبور به جریمه کردن و اعمال قانون رانندگان متخلف می‌شوند که این برخلاف میل باطنی آنهاست.

نوری همچنین در جلسات فوق مبنی بر فرهنگ سازی استفاده از پارکینگ های عمومی گفته بود که در صورت احداث پارکینگ ها ,  با تلاش ماموران راهنمایی و رانندگی در کمترین مدت این فرهنگ سازی به وجود خواهد آمد , چرا که هیچ راننده ای نمی خواهد به علت تخلف جریمه های سنگینی را بپردازد و این نبود پارکینگ است که رانندگان را به ناچار وادار به تخلف می کند.

به هرحال امیدواریم شوراها و شهردار محترم  از کسانی که قصد سرمایه گذاری جهت تاسیس پارکینگ عمومی در شهرستان سراب را دارند استقبال و. مشوق هایی جهت احداث پارکینگ به سرمایه گذاران ارائه نمایندامیر : به نظربنده این مساله راباید بااحداث مراکز تجاری مثل هایپر مارکت ها درگوشه وکنار شهر مانندشهرکها یا بزرگراه علامه حل می کردن
لیدا : تا حالا به حل این مشکل توجهی نشده است آیا شهرداری برای ساخت و سازهای بعدی نیز سهل انگاری به خرج خواهد داد. آیا در مورد مرکز فروشی که در لوغترین نکته شهر در حال احداث است فکری به حال محل پارک خریداران شده یا فروشندگان و خریداران این مرکز هم به تراکم 90 درصدی خیابان امام در رویروی مسجد امام حسین و کوچه ها و احتمالا سقف خانه های مسکونی اضافه می گردد؟!!!
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :