آرشیو خبر آمار بازدید: 1152 کد مطلب: 879  

برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی

در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فردوسی شرقی به موضوع داغ برنامه نود شهری تبدیل شدکه توجه مخاطبان ارجمندمان را به ان جلب می کنیم:
۱۳۹۲ پنج شنبه ۳۱ مرداد ساعت 15:53


نماینده سراب: چراخیابانی که 18 سال است از اغاز عملیات اجرایی اش می گذرد مسیرگشایی نشده است؟

اشرف نیا:موضوع این خیابان را اقای شهردار توضیح دهد؟

شهردار: اگر اهالی همکاری کنند 6ماهه خیابان را تحویل می دهم به شرط 12متری بودن که مصوبه ها هم آن را نشان می دهد.

یکی از اهالی محل:من با شهرداری برای خیابان 16متری مصالحه کردم و سند هم دارم.

یک عضو شورای دوم: حافظه یاریم نمی کند که دقیقا موضوع را بازگویی کنم.

یک فردمطلع: فروش بخشی از زمین های باقی مانده از طرح طبق مقررات بوده و تخلفی مطرح نیست.

اشرف نیا: معترضین با اسناد و مدارک به دفتر کاری ام مراجعه کنند تا تکلیف این خیابان مشخص شود. و شهرداری هم موضوع را پیگیری نمایدسراب فردا: حضور مهندس اشرف نیا معاون عمرانی استاندار و برنامه کلنگ زنی دو پروژه مهم شهری فرصتی را در حاشیه ان برای نماینده سراب فراهم ساخت تا در انتهای سخنان خود از مسئولان استان بخواهد به موضوع  خیابان امتداد فردوسی شرقی که در محافل عمومی به خیابان ابتر مشهور شده رسیدگی کنند
...
اشرف نیا از شهردار سراب خواست تا در این زمینه روشن سازد که چه مشکل لاینحلی وجود دارد که گذشت 16سال به برطرف شدن ان منجر نشده است.

احمد حسین پور در توضیحات خود اشکال تراشی و ممانعت برخی اهالی خیابان مورد نظر را عمده دلیل تاخیر و خاک خوردن این طرح عنوان کرد.

شهردار وعده داد: اگر معترضی نباشد و اهالی همکاری کنند 6ماهه خیابان را تحویل می دهد.
وی به حاضرین گفت:محل اختلاف بر سر 12متری یا 16متری خیابان است که طبق اسناد شهرداری از ابتدا این خیابان 12متری تصویب شده در حالی که اهالی مدعی 16متری بودن هستند.

این توضیحات به پایان ماجرا منتهی می شد اگر تلفن همراه نماینده در دسترس او نبود چراکه چندین پیامک از طرف حاضران به تلفن همراه او فرستاده شد تا اشرف نیا را به بازدید میدانی از محل دعوت کند.
در اثنای این فعالیت به  برخی از اهالی محل نیز برای  حضور در محل اطلاع رسانی شد..
در جریان این بازدید یکی از اهالی که گفته می شود معترض اصلی است گفت: اسناد و مصالحه های نامه هایی که با شهرداری امضا کرده بر 16متری بودن خیابان تاکید دارد و به زعم او این خیابان بعدها به 12متری تبدیل شده است.

او این پرسش را مطرح کرد که اگر خیابان 12متری است چرا در صدور برخی پروانه های ساختمانی این موضوع لحاظ نشده است.

گفتنی است در ورودی خیابان ابترمانده نیز مغازه ای به چشم می خورد که این خیابان محل مناقشه را دوبانده کرده است.

یک عضو پیشین شورای شهر(شورای دوم) به خبرنگار ما گفت: وی دقیقا به خاطر نمی اورد که موضوع فروش بخش هایی از طرح به کلنیک چه بوده است.اما یک فرد مطلع در این باره گفت: فروش بخش هایی از طرح به کلینیک طبق مقررات صورت گرفته و قانونا قسمت باقی مانده باید به همسایه فروخته شود مگر اینکه همسایه خود نخواهد.

به هرحال اشرف نیا در انتها از معترضین محله خواست تا با اسناد خود در دفتر کاری او در تبریز حضور یابند تا موضوع بررسی و راه حل نهایی اتخاذ شودو از شهرداری هم خواست تا پیگیر موضوع باشد به گفته یکی از حاضرین اشرف نیا تمایل داشت تا خیابان به 16 متری تبدیل شود ،اما به هرحال با تجمیع نظرات کارشناسی تکلیف این خیابان مشخص خواهد شد.

ما امیدواریم که جدال بر سر 4متر هرچه زودتر برطرف و این خیابان گشوده شود
...مهدي مستفيد : اين خيابان جزء طرح ضربتي سال 74 بود كه تابلو آن هم در محل موجود است كه روي عدد74 رو رنگ زده اند برخورد سليقه اي با طرح هاتي عمراني يعني اين
حميد : متاسفانه مسئولين وقت دركار خود كوتاهي كرده اند.اميدواريم مسئولين فقط به فكر ١٠يا١٥سال آينده نباشند.چون يكي از زيباي وبافت خوب شهري ايجاد خيابان با عرض بيشتر است. نبايد اسم خياباني كه ١٢متر است را خيابان گذاشت.بهتر است كوچه ناميده شود. در حال حاضر يكي از بزرگترين ايراد سراب در مركز آن كم عرض بودن خيابان امام از ازرودخانه تاجيار تاسينما. ميباشد.كه در چندين نوبت از زمان استانداري وقت عبدلعلي زاده. تا الان در چندين بار قول تعريض خيابان را داده اند وبه دلايل مالي هيچ وقت عملي نشد.بايد مسئولين شهري وشهردار دقت لازم در جهت اجاد خيابان كشي به تعريض بودن آن داشته باشند كه اين مسئله براي نسل هاي بعدي مهم است چون باتوجه به پيشرفت تكنولوژي وازدياد حمل ونقل. نياز به خيابانهاي عريضنيازمند است.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :