۱۳۹۲ سه شنبه ۵ شهريور  - 2013 8 Tuesday
اشتغال زنان /طاهره همیز اشتغال زنان /طاهره همیز
در تاریخ اسلام زنان مسلمان خطیب بوده‌اند، حضرت زهرا(سلام‌الل...
آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی
اگر اجازه دهیم تعدادی از افراد کار آمد و با نفوذ در میان مرد...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 96 کد مطلب: 884  

پزشکانی که مقید به قانون هستند، یک شبه پولدار نمی شوند

پزشکان اگرچه مظهر احیاگری هستند ولی در بعضی موارد هم اعضایی از جامعه پزشکی پیدا می شوند که آتش می زنند بر حیثیت و درجه والای طبابت.
۱۳۹۲ جمعه ۱ شهريور ساعت 12:18

 

سراب فردابه نقل از مهر:باب الله قاسمی ،سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز،با اشاره به اینکه پزشکان همواره برنقش خطیرشان در حفظ و ارتقای سلامت جامعه اهتمام می ورزند، گفت: البته در این بین همکارانی نیز بودند که راه را کج کردند و گرفتن زیر میزی های آنها که با عناوین مختلف همچون پول عمل، حق الزحمه و هزاران عنوان دیگر از بیماران، زخم عمیقی بر روح با ارزشمند جامعه پزشکی وارد ساخت.

قاسمی همچنین گفت: پزشکان اگرچه مظهر احیاگری هستند ولی در بعضی موارد هم اعضایی از جامعه پزشکی پیدا می شوند که آتش می زنند بر حیثیت و درجه والای طبابت.

بخشی از دلایل قانون گریزی پزشکان متوجه دولت است

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گرفتن زیر میزی و قانون گریزی بین پزشکان را متوجه دولت و تصمیمات آن دانست و افزود: برخلاف کشورهای دیگر که تعرفه های پزشکی را خود پزشکان تعیین می کنند، در کشور ما روال برعکس است و وقتی خود دولت تعرفه تعیین می کند، موجب بوجود آمدن قانون گریزی و تخلف می شود.

قاسمی با اشاره به اینکه روز پزشک، روز تجدیدعهد با واِژه های والای سلامت یک دردمند است، گفت:‌ درست است که پزشکان قدیم الایام حکیم بودند و علاوه بر طبابت، مسائل خداشناسی، عرفان و تقوا به مردم یاد می دادند و الان خبری از این طبیبان در جامعه ما نیست.

وی همچنین ادامه داد: ولی باید به این نکته اذعان کرد که با گسترش علوم و پیچیدگی آن، بالاجبار شاخه ها گسترده تر شد و باعث شد که پزشکان به سمت تخصص گرایی بروند و دیگر خبری از حکیمانی مثل ابوعلی سینا نباشد.

قاسمی نداشتن نگاهی جامع و کامل به انسان را منشا بسیاری از مشکلات عنوان کرد و افزود: وقتی جامعه نگاه درستی به انسان و مشکلات و بیماری های او ندارد، طبیعتا نمی تواند با تصویب قانون یا پیدا کردن راه چاره این مشکلات را حل و فصل کند.

 

پزشکانی که مقید به قانون هستند، یک شبه پولدار نمی شوند

قاسمی همچنین از افزایش فاصله طبقاتی در جامعه پزشکی خبر داد و گفت: پزشکانی که مقید به قانون هستند و به قانون اکتفا می کنند، یک شبه پول دار نمی شوند و در بین همکاران خود مستضعف باقی می مانند و باعث می شود روز به روز فاصله های طبقاتی پزشکان از هم زیاد می شود.

وی طرح پزشک خانواده را نمونه ای از تفکر درست و جامع به انسان دانست و گفت: با اجرای سریع و علمی طرح پزشک خانواده، شاهد ارتقاء سلامت در جامعه خواهیم بود و تحولی در وضعیت سلامت کشور ایجاد می شود.

این استاد دانشگاه خواستار تدوین و اجرای برنامه هایی برای کاهش حجم مشکلات معیشتی و اقتصادی پزشکان جوان‌ از طرف دولت جدید شد.

,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :