۱۳۹۲ سه شنبه ۵ شهريور  - 2013 8 Tuesday
اشتغال زنان /طاهره همیز اشتغال زنان /طاهره همیز
در تاریخ اسلام زنان مسلمان خطیب بوده‌اند، حضرت زهرا(سلام‌الل...
آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی آچیلان سفره(مطلبی در مورد ریش سفیدی)/حمید فرشی
اگر اجازه دهیم تعدادی از افراد کار آمد و با نفوذ در میان مرد...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران سری جدید پاسخ های حجت الاسلام اکرمی به سئوال های کاربران
حجت الاسلام اکرمی به بخش دیگری از سئوال های کاربران و مخاطبا...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد... اسماعیل قهرمانی سرابی زاده ای که پیکرش هم ان دنیایی شد...
اسماعیل با نیروهای گردان انصار به قربانگاه عشق رفتند.عملیات ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 41 کد مطلب: 886  

کلنگ جهانگیری بر پروژه نفلین سینیت سراب 10 ساله شد

۱۳۹۲ جمعه ۱ شهريور ساعت 13:50

سراب فردا به نقل از فارس:مهناز بهمنی  در آیین تجلیل از شوراهای سوم شهرهای چهارگانه در شهرستان سراب با انتقاد از روند کند بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی و اشتغالزای منطقه، نفلین سینیت اظهار کرد: در آستانه دهمین سال کلنگ‌زنی این کارخانه توسط  وزیر صنعت و معدن دولت خاتمی و  معاون اول رئیس جمهور انتظار داریم تا وی عنایت خاصی به طرح داشته و از آن بازدید به عمل آورد.

بهمنی یاداورشد: حلقه مفقوده اجرایی شدن طرح باید پیدا و مشخص شود که چرا با وجود تصویب اعتبارات به این طرح همچنان روند اجرایی ان نامطلوب است.

                                 خبرگزاری فارس: کلنگ جهانگیری بر پروژه نفلین سینیت سراب 10 ساله شد/ پروژه‌ای بدون پیشرفت
طرح نفلین سینیت سراب که در زمان دولت محمد خاتمی و از سوی  وزیر وقت صنایع کلنگ‌زنی شد، دست‌خو‌ش تغییرات و تحولات اساسی بوده است در حالی‌ که سه وزیر صنایع از این طرح دیدن کرده و هرکدام زمان 36 ماهه را برای بهره‌برداری از آن اعلام کرده‌اند ولی تاکنون این 36 ماه زمان پیش‌بینی شده محقق نشده است.

طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب با اعتباری بالغ بر 380 میلیون یورو طی مصوبه نخستین سفر استانی ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی در دستور کار سازمان ایمیدرو قرار گرفت که با انجام مطالعات زیربنایی و اخذ مجوزهای قانونی لازم پیشرفت‌هایی حاصل شد ولی برای مدتی دچار رکود بود که پس از آن یک تیم کارشناسی جوان و توانمند راهکارهای برون‌رفت از شرایط رکود را بررسی و پیشنهادهای سازنده‌ای مطرح کردند.

یکی از این پیشنهادها در سفر بعدی رئیس جمهور به استان مورد توجه احمدی‌نژاد قرار گرفت و وی دستور ویژه‌ای برای پیگیری و اجرای این طرح ملی را صادر کرد، این موضوع پس از آن در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید و جزو اولویت‌های دولت لحاظ شد.

براساس این گزارش، با راه‌اندازی کارخانه نفلین سینیت 70 هزار تن آلومینا به همراه محصولات جانبی مورد نیاز کشور تامین و در فازهای بعدی به ترتیب به 200 هزار تن و 500 هزار تن در سال افزایش پیدا خواهد کرد.

با اجرای این طرح اشتغال مستقیم 2 هزار نفر و غیرمستقیم 10 هزار نفر پیش‌بینی می‌شود که با احداث کارخانه سیمان این میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

بی‌شک با اجرای این طرح شاهد تحول چشمگیر اقتصادی در منطقه خواهیم بود و به نظر می‌رسد با توجه به نقش استراتژیک فلز آلومینیوم و تولید پودر آلومینا در آذربایجان که ماده اولیه آلومینیوم است، خودکفایی فلز استراتژیک آلومینیوم به زودی در کشور محقق شود و منطقه آذربایجان به عنوان قطب صنعت آلومینیوم کشور در آینده مطرح شود.دددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ : تا آنجا که بنده اطلاع دارم طرحی که با صد هزارتن آلومینا و محصولات جانبی به همراه سیمان، غیر اقتصادی بود و فقط دویست هزارتن آلومینا به همراه سیمان و آن هم با روش تولید روسها دارای توجیه اقتصادی بود چگونه است که با بی تدبیری مدیران جوان بی تجربه تبدیل به هفتاد هزار تن آلومینا آن هم بدون سیمان شده است و بدون در نظر گرفتن توجیه اقتصادی مربوطه و با سیاه نمائی فراوان و دروغگوئیهای همان مدیران جوان که باب مدیریتهای دوران دولت عدالت محور بود شده است و حال افتخار میکنیم که تدبیر اندیشیده شده است !!!! در حالی که پس رفت طرح و عدم تخصیص به موقع اعتبارات مصوب سال 82 دقیقا میتواند مربوط به این سردرگمی خود طرح که توسط همین مدیران جوان و بی تجربه و اتفاق افتاده و ایشان همان راهی را که مخالفان طرح میخواستند راطی کردند . دریغا از مدیران سالهای 82 که توانستند با وجود مخالفتهای فراوان موجود دولت وقت را با وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی فراوان مجبور به قبول اجرای این طرح کنند . این مدیران جوان از قهط الرجالی بوجود آمده استفاده کردند تا چند صباحی خود را عرضه کرده و با سوء استفاده از موجودیت طرح و به سخره گرفتن احساسات مردم برای خود مقامی و پولی و اعتباری دست و پا کنند . دریغا نمیدانم چرا ، نماینده محترم شهر ما با وجود هوش فراوان هنوز متوجه دروغهای ایشان نشده و گفته های ایشان را تکرار میکند . شاید مشاوران ایشان در رابطه با طرح نفلین سیلیت زیاد از چند و چون طرح خبر دارنیستند و یا به ایشان آمار غلط میدهند . امیدوارم بیشتر از اینها باهوش باشیم . چرا که این ره که نفلین میرود به ترکستان است و با این روش حرکت شاید 20 سال دیگر هم در این محدوده آلومینا تولید نشود . افسسسسسسسسسوس سراب فردا:اين موضوع كارشناسي است و صرفا ديدگاه هاي كاربر محترم مي باشد
سرابی : ما فقط به بهمنی رای دادیم که صندلی خالی نمونه .همین
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :